Jump to content
grzybek03

Polsat dawniej

Recommended Posts

Fragment programu ''Kalejdoskop Tygodnia'' z 11 czerwca 2006 roku, który był emitowany na antenie Polsatu 2 (ciekawostka - w jednym z materiałów pojawia się sędzia Anna Maria Wesołowska, która wówczas nie była dość znana):

''Wydarzenia'' z 11 czerwca 2006 roku, które prowadzi Jarosław Gugała:

Edited by Frontowiec

W czerwcu 2006 to sędzia Wesołowska już była rozpoznawalna i to nie tylko z racji serialu na TVN, ale też orzekania ws. łódzkiej Ośmiornicy. Sam "Kalejdoskop tygodnia" pamiętam dość dobrze, program utrzymał się chyba do momentu, w którym ruszył Polsat News.

Pamiętacie taki program "Niezakazane reklamy" który prowadził Arkadiusz Jakubik?

Gdzie mógłbym to obejrzeć?

Pamiętam ten program - początkowo miał nazwę ''Zakazane reklamy'' i był emitowany późnym wieczorem, później przenieśli ten program na sobotnie popołudnie już jako ''Niezakazane reklamy''.

Fragmenty z Polsatu: trochę reklam, kawałek Informacji oraz Informacji Częstochowskich. Nagranie z 1998, z czasów gdy Polsat miał okienka lokalne:

Pamięta ktoś "Wiesio Show" prowadził Arkadiusz Jakubik oraz "Kubę Wojewódzkiego" pamiętam tylko reklamę jak z flagą chodził po pustyni .

Edited by TELEWIDZ123

Pamiętam bardzo dobrze te oba programy. ''Wiesio Szoł'' reklamowali jako polski ''Benny Hill''.

Pamiętacie taki program "Niezakazane reklamy" który prowadził Arkadiusz Jakubik?

Gdzie mógłbym to obejrzeć?

Pamiętam z dzieciństwa, że ukazał się artykuł w Gazecie Wyborczej, mocno krytykujący ten program i przedstawianie w nim reklamy o podłożu seksistowskich, obscenicznym. Program nadawany był bodajże po 22, przed erotycznym pasmem Polsatu, jednak przez dużą ilość zażaleń oburzonych widzów i nieprzychylnej prasy (patrz artykuł w "GW") został ocenzurowany na "(Nie) Zakazane reklamy" po czym po jednym sezonie został wywalony z ramówki, jego powtórki leciały później już w porze dziennej zarówno na głównym Polsacie jak i Polsacie 2. Oryginalne odcinku programu "Zakazane reklamy" chyba nigdy nie został już powtórzone.

Co ciekawe pojedyncze klipy zarówno z "(NIe) Zakazanych reklam" jak i "Wiesio szoł" często były wplątywane w przerwy pomiędzy programami.

http://www.filmweb.pl/news/Zakazane+reklamy+w+Polsacie-8426#

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/polsat-demoralizuje-mlodziez

Edited by TopModel

Z tego co pamiętam, to nawet ''Benny Hill'' i ''Różowa Pantera'' były również wplątywane w przerwy pomiędzy programami na Polsacie.

Fragment specjalnego wydania Informacji z 25 marca 2003, z czasu trwania wojny w Iraku:

Tak swoją drogą to coś mi świta, że z racji umowy o współpracy informacyjnej z CNN przez te początkowe dni konfliktu Polsat albo pokazywał skrawki z CNN z całą ich grafiką, albo nawet retransmitował sygnał, dodając tłumaczenie na polski.

Fragment specjalnego wydania Informacji z 25 marca 2003, z czasu trwania wojny w Iraku:

https://www.youtube.com/watch?v=VlAC4JNeCIg

Tak swoją drogą to coś mi świta, że z racji umowy o współpracy informacyjnej z CNN przez te początkowe dni konfliktu Polsat albo pokazywał skrawki z CNN z całą ich grafiką,dodając tłumaczenie na polski.

Coś mi świta ale pewien do końca nie jestem nadawali urywki w nocy o rano na TV 4 też nie nadawali przypadkiem ?

Z tego co pamiętam, to nawet w nocy było wydanie specjalne ''Informacji'' na Polsacie, związku z wojną w Iraku. Polsat emitował również przekaz z CNN-u, w którym pokazywano np. obalenie pomnika Saddama Husajna w Bagdadzie.

Inne stacje telewizyjne również emitowały w nocy wydania specjalne, poświęcone wojnie w Iraku: TVN emitował wydanie specjalne ''Faktów'' które prowadził śp. Marcin Pawłowski, a TVP1 wydanie specjalne ''Kawy czy Herbaty?''.

Tymczasem dzisiaj Marcin Zaborski z RMF FM w cyklu "Post Scriptum" przeprowadził wywiad z Markiem Markiewiczem którego to możecie kojarzyć ze słynnego konkursu na częstotliwości naziemne (był wówczas pierwszym w historii szefem KRRiT) a potem z Polsatu: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10156506365933679&id=240946413678&notif_t=live_video_explicit&notif_id=1524997386781302&ref=opera_speed_dial

Tak swoją drogą to coś mi świta, że z racji umowy o współpracy informacyjnej z CNN przez te początkowe dni konfliktu Polsat albo pokazywał skrawki z CNN z całą ich grafiką, albo nawet retransmitował sygnał, dodając tłumaczenie na polski.

chodziło o specjalne wydanie "Informacji" w ciągu nocy wraz z relacją Mirosława Majerana z Kuwejtu.

Pojawił się na YT cały odcinek programu ''Bumerang'' z 6 listopada 2006 roku - już wtedy z nową czołówką, nowym studiem i zmodyfikowaną muzyką z czołówki:

Edited by Frontowiec

chodziło o specjalne wydanie "Informacji" w ciągu nocy wraz z relacją Mirosława Majerana z Kuwejtu.

Mi świta coś innego a mianowicie współpraca Polsatu i RMF FM. Był nawet spot o tym z słowami: pełny obraz zdarzeń tylko w Faktach RMF FM i Informacjach Polsatu. Na końcu spotu było wspólne hasło - dowiesz się pierwszy.

Pojawiło się na YT wydanie specjalne ''Wydarzeń'' z 1 kwietnia 2005 roku, przez które przerwano serial ''Zbuntowany Anioł''. Wydanie specjalne ''Wydarzeń'' rozpoczęło się czołówką ''Z ostatniej chwili'', gdzie głównym tematem wydania specjalnego ''Wydarzeń'' była konferencja prasowa ówczesnego rzecznika prasowego Watykanu ws. stanu zdrowia papieża Jana Pawła II.

Edited by Frontowiec

Mi świta coś innego a mianowicie współpraca Polsatu i RMF FM. Był nawet spot o tym z słowami: pełny obraz zdarzeń tylko w Faktach RMF FM i Informacjach Polsatu. Na końcu spotu było wspólne hasło - dowiesz się pierwszy.

Spot ten, nadawany przed Informacjami (tak jako jak inny o współpracy z CNN) można zobaczyć tutaj:

Swoją drogą to akurat Polsat i RMF FM współpracowały na długo przed tym nagraniem, bo już w latach 90-tych wspólnie realizowano "Polityczne graffiti" (notabene najdłużej, choć z przerwą, nadawany program publicystyczny w stacjach Polsatu, bo do dziś istnieje w Polsacie News).

Czytając ten temat natknąłem się na kilka postów dotyczących dawnego Polsatu 2. Cóż to był za klimatyczny kanał! 

Wrestling, kreskówki, anime, teledyski, telenowele, seriale, filmy...

Pamiętam nawet raz tam mecz oglądałem! Juventus - Omonia w ramach Pucharu UEFA z 1999 roku. Nie pamiętam tylko czy to był pierwszy mecz czy rewanż. Na pewno widziałem tylko jedno spotkanie. 

Z seriali zapamiętałem "Scarlett", Domek na prerii. Z telenowel Mikaela / Michaela czy jakoś tak (nie wiem jak to się pisze  :wink: )

Wrestling leciał zawsze jakoś w weekend: rano albo w południe.  

Z anime najbardziej utkwiła mi w pamięci "Jedenastka Marzeń". 

Z seriali animowanych to przede wszystkim "Moto myszy z Marsa" :wink:

To jak obecnie wygląda Polsat 2 to jakaś profanacja, świętokradztwo. Jeden z najgorszych kanałów jakie znam. 

Edited by Project_ALF

Fragment programu "W rytmie disco" emitowanego głównie na kanale Muzyczny Relaks prowadzony przez Monikę Pawłowską z grupy Love System:

Edited by Poland

Końcówka programu Polsatu ''Najzabawniejsze zwierzęta świata'', prowadzonego przez Piotra Zelta - nagranie z 2003 roku. Była to tak naprawdę polska wersja programu Animal Planet pod tym samym tytułem.

Bardzo fajny program prowadzony przez pana Zelta. Uwielbialem wręcz go oglądać. Szkoda że zniknął :(