Jump to content
grzybek03

Polsat dawniej

Recommended Posts

Prawie 19 lat temu, nagranie z Polsatu 2. Teraz raczej nie można liczyć na taką promocję konkurencyjnej niż wtedy, gdy Cyfra+ dopiero startowała (i nawet tej nazwy nie używano):

Tak Polsat kończył emisję programu w połowie lat 90-tych (te świergotanie ptaków dano zamiast oryginalnego podkładu, bo blokowano film za prawa autorskie):

Zwróćcie uwagę na różnorodność ramówki ;)

Troszeczkę tych identów, bo nie ma obecnego identu oraz serii identów z dziewczynką i identu na tle rafy koralowej z lat 90-tych.

Tak Polsat kończył emisję programu w połowie lat 90-tych (te świergotanie ptaków dano zamiast oryginalnego podkładu, bo blokowano film za prawa autorskie):

Zwróćcie uwagę na różnorodność ramówki ;)

Przecież wiadomo, że TV lat 90-tych stała na dużo lepszym poziomie, niż obecnie. Teraz wyciąga się pieniądze za marny produkt. 

Polsat reklamuje dzisiejszą retransmisję Opolskiej Nocy Kabaretowej hasłem "Opole po raz pierwszy w Polsacie". Cóż... ten pierwszy raz miał miejsce nieco wcześniej, w 1995 roku :)

''Debata Prezydencka'' Polsatu z 1995 roku, którą prowadził Bogusław Chrabota. Co ciekawe, na debacie był tylko Aleksander Kwaśniewski, a Lech Wałęsa nawet się nie wstawił.

Kiedyś Polsat był o wiele lepszy, dzisiaj jest to kanał który w dni powszednie daje ponad 8 godzin i 20 minut paradokumentów w swojej ramówce. Ze starych programów Polsatu to miło wspominam m.in. ''Bumerang'', ''Bar'', ''Hugo'', ''Awantura o kasę'', ''Gra w ciemno'' czy seriale, jak np. ''Sabrina. Nastoletnia czarownica'', ''Zwariowany świat Malcolma'', ''Łowcy Skarbów'' czy ''Przygody w siodle''.

Edited by Frontowiec

Kiedyś pokazywali więcej seriali "Policjanci z Miami" "Pacyfic Blue" "Drużyna A" . Z programów to pamiętam kalambury oraz idź na całość .

Z seriali zapomniałem dodać " strażnika teksasu " z Chuckiem Norrisem i oczywiście " Alo Allo " pewien nie jestem czy Alfa nie emitowali.

Alfa też emitowali, w 1996 roku z Jackiem Brzostyńskim jako lektorem. Nawet jest na YT fragment bodajże z jednego z pierwszych odcinków:

Mam pewne pytanie a mianowicie ile razy zmieniano logo ekranowe za czasów tego pierwszego ze słoneczkiem? Z tego co widzę to kilka zmian było bo loga się różnią.

Mówisz o tym z lat 94-02? W sumie było 2 zmiany. Pierwsza w roku 1998, kiedy logo odchudzono i dodano efekt tak jakby 3D. Druga we wrześniu 2002, kiedy zmieniono barwę na bardziej pomarańczową i pochylono napis POLSAT.

Edited by Mr. Music

Tak. Miałem ma myśli te własne logo. Zauważyłem na Youtunie że były inne wersje loga więc stąd to moje pytanie.

Fragment programu sylwestrowego Polsatu z 31 grudnia 1994 roku, w którym pokazano m.in. reportaż o Polsacie - a migawki z tego reportażu to pojawiły się nawet w zeszłym roku w ''Wydarzeniach'', jak informowano o 25-leciu Polsatu:

Przydałby się materiał z Sylwestra w okresie 2000/2001 kiedy to Polsat wyemitował okolicznościową piosenkę w której to śpiewała m.in Renata Dąbkowska czyli wokalistka (reprezentantka Polski na Eurowizji w 1998 roku) i ówczesna gwiazda Polsatu prowadząca programy randkowe.

Ja pamiętam początkowy Polsat z 1993 roku fajne filmy puszczali np Dziesiąta ofiara.

Poniedziałek -sobota zaczynali o 16.30 2 godziny programu potem przerwa do 23.00 i znowu 2 godziny nadawania.

Solorz przepłacił :)   I bardzo dobrze.

Oczywiście się przejechał.

Pamiętam jak pokazywali mecz GKS Katowice z Bayerem Leverkusen w 1993 lub 94 roku dzięki ARD.

Jak dobrze sobie przypomniałam to Polsat chciał zakodować mecze Euro 2008 ale sam nie wiem coś się stało ze były niekodowane

Tak właśnie kończyło się popołudniowe pasmo w Polsacie, w czasach gdy ta stacja właśnie pasmami nadawała swój program:

Początek "Informacji" z 27 grudnia 1998, dość ciekawy sposób rozpoczęcia programu: