Skocz do zawartości

Awarie i problemy techniczne po stronie Polsat Box


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z tp 11158 V FEC 3/4 27500 DVB-S2\8PSK. Antena Triax TD 100 - skacze sygnał,, nie idzie oglądać TV4 HD. Czy to wina dekoderów Ferguson czy anteny czy nadawcy? Działa bez problemów na dekoderach HD6000 czy Manta.

Do tej problemy nie było żadnego problemu z oglądaniem z 13.0E. Czyżby korekta anteny niezbędna? Możecie sprawdzić?

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na parametrach 11158 MHz,V 27500 , 3/4 DVB-S2 oraz 12476 MHz H 29900, 3/4 DVB-S2 i 10910 MHz V 27500, 3/4 DVB -S2  czasami obraz się tnie antena była pół roku temu ustawiona przez fachowca i było dobrze teraz znowu się tnie tylko na tych parametrach.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ksiaze351
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami silny wiatr wystarczy, aby przestawić antenę. Najlepiej sprawdzić ustawienia anteny w menu dekodera. Jeżeli pasek jakości sygnału nie jest stały lub jest koloru żółtego, to praktycznie można zapomnieć o oglądaniu kanałów HD. W takiej sytuacji konieczna jest poprawa ustawień anteny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  do neo_patryk właśnie natych parametrach widocznie jest przy końcówce  żelonego bo jakość mi skacze  raz jest więcej raz mniej i się tnie obraz bo na większości jest wiecej procent i czegoś takiego nie ma przycinania kanałów to widocznie musi być znowu korekta anteny.

 

Dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jednak może być wina ustawienia anteny (i/lub konwertera). Po prostu, każdy tuner ma inną głowicę oraz układy korekcji i rożnie interpretuje sygnał. Jeśli coś jest "na granicy" to faktycznie może być problem, chociaż dziwne, że akurat na tym jednym tp (11,158 V), który do najsłabszych chyba nie należy. Może jeszcze coś "grzebią" na transponderach.

Edytowane przez Alcatraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 chociaż dziwne, że akurat na tym jednym tp (11,158 V), który do najsłabszych chyba nie należy. Może jeszcze coś "grzebią" na transponderach.

Czyli na pewno nie jest to kwestia ustawień anteny. Przecież nie jest normalny zjazd jakości o 60% po przełączeniu do DVB-S2/8PSK. Coś musieli zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak "na pewno" to właśnie nie wiem... Nie chciało mi się już sprawdzać ale np. przekręcenie samego konwertera już zmienia trochę sytuację. Czyli może występuje tu kilka rzeczy jednocześnie. Z tego co czytam, sporo osób zgłasza problemy z tym transponderem na swoich (nie platformowych) tunerach. Siła sygnału jest OK ale jakość "miga" od 0 do 95% (tak jest też u mnie) i odbioru brak (nie wyszuka nawet kanałów).

Edytowane przez Alcatraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie halo z tym tp i stare dekodery typu HF8900 czy Ariva TT nie radzą sobie, O dziwo Manta HD9000 radzi sobie ale ona jest jakby młodsza... Coś tam musieli nagrzebać, jakąś nowiznę dołożyli ... Może tu opcja PILOT odgrywa jakąś rolę?


Pani z działu @technicznego" kazała "wymienić" własnościowy tuner w punkcie - dobiła mnie mówiąc, ze od roku czasu mam info na dekoderze o zmianach nadawania........no comment

Pani z technicznego czyta regułki i tyle. Ona widziała inne dekodery jak my sztorm na Pacyfiku.

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, co? Rozumiem, żeby był np. jakiś nietypowy SR ale przełączenie na dvb-s2 i takie rzeczy? Nie jest to również problem współpracy z modułem CP lub kartą nc+, po ich wyjęciu sytuacja się nie zmienia. Dziś dopiero pierwszy dzień, może wkrótce się wyjaśni...

Edytowane przez Alcatraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie halo z tym tp i stare dekodery typu HF8900 czy Ariva TT nie radzą sobie, O dziwo Manta HD9000 radzi sobie ale ona jest jakby młodsza... Coś tam musieli nagrzebać, jakąś nowiznę dołożyli ... Może tu opcja PILOT odgrywa jakąś rolę?

To nie to, bo pilot jest "OFF" :)

 

u mnie na Uni-Boxie nie jest tak źle, bo sygnał wacha się czasem w przedziale 65-71%, ale raczej utrzymuje się na poziomie 70% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...