Skocz do zawartości

Awarie i problemy techniczne po stronie Polsat Box


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poświęciłem ponad godzinę na testy i podzielę się wnioskami - może komuś się to przyda. Otóż korekty konwertera i anteny nie załatwiły sprawy. Są pewne zmiany ale skoki jakości sygnału pozostają na takim samym poziomie (zmienia się tylko ich zakres). Postanowiłem poodkręcać trochę przewodów i podłączyć jeden z nich do drugiego mojego tunera (Opticum HD X406p). Od razu zauważyłem, że jest dobrze ale żeby mieć całkowitą pewność, włożyłem jeszcze moduł Polsatu do Opticuma. Wyszukuje wszystkie kanały (HD i SD) a jakość sygnału na tp 11,158 V pokazuje na poziomie 80%, co potwierdza dobre ustawienie anteny i konwertera.

 

Tak więc problem może dotyczyć Fergusonów albo np. tunerów dwugłowicowych. Opisałem i zgłosiłem to do serwisu - zgodnie z zaleceniami producenta pod adres: expert@ferguson.pl Zachęcam, żeby inni użytkownicy Fergusonów z tym problemem zrobili podobnie. Nie liczę na nic wielkiego ale... w końcu ktoś w jakikolwiek sposób powinien zareagować i wyjaśnić przyczynę. A od tego punktu zawsze jest bliżej do rozwiązania sprawy;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z odbiorem CBS Europa HD. Na tym kanale mam epg, ale jest czarno. Kanał "się nie wczytuje".

Wszystkie inne kanały są, poza tym jednym.

Posek mocy sygnału jest do końca.

Pasek jakości sygnału jest zielony. Dochodzi tak do 3/4 pełnej długości.

Inne kanały są, w tym nowe, żaden nie szarpie.

Czy ten brak CBS Europa HD, to jednak źle ustawiona antena u mnie, czy wina jest po stronie CP?

Dekoder HD 3000

Edytowane przez pirx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z odbiorem CBS Europa HD. Na tym kanale mam epg, ale jest czarno. Kanał "się nie wczytuje".

Wszystkie inne kanały są, poza tym jednym.

Posek mocy sygnału jest do końca.

Pasek jakości sygnału jest zielony. Dochodzi tak do 3/4 pełnej długości.

Inne kanały są, w tym nowe, żaden nie szarpie.

Czy ten brak CBS Europa HD, to jednak źle ustawiona antena u mnie, czy wina jest po stronie CP?

Dekoder HD 3000

 

Miałem to samo. Wyłącz dekoder z prądu na kilka sekund.

Edytowane przez Vernon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...