Skocz do zawartości

MUX 5 (w planach)


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, dvbtowiec napisał:
 
 

A jaki to problem ją założyć? Przecież nie będzie dublowany każdy kanał z MUX8 tylko dlatego że niewielka grupa osób nie chce sobie z własnej woli założyć anteny na to pasmo.

 

Operatorzy kablowi nie robią problemu, gdyż TVP Polonia jest kanałem bezpłatnym, także na satelicie.

A to że jest wyłącznie dla Polaków za granicą, już dawno nie jest prawdziwą informacją. Kanał emituje powtórkowe seriale i filmy, podobnie jak inne kanały TVP.

Polacy za granicą nie oglądają seriali TVP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, sprawę dało się rozwiązać na kilka innych sposobów, a nie w taki żeby wyłączać TVP Polonia z naziemnej.

 

Na pierwszy rzut oka, sposoby były takie:

1) Po prostu dołączyć TVP3 HD do MUX-5 pozostawiając wszystkie dotychczasowe kanały (powinno być na to miejsce, bo kiedyś w tym MUX-ie było TVP 4K).

2) Włączyć TVP3 HD do MUX-5 zamiast TVP Kultura HD (które jest w MUX-8).

3) Umieścić TVP3 HD w MUX-3 (w odpowiedniej mutacji regionalnej, pozostałe ośrodki robią upscal do HD), w zamian przesuwając TVP Historia do MUX-8 na miejsce TVP Kobiety, która jest w MUX-5 w HD.

4) Tak jak wyżej, tyle tylko że TVP Historia spada do MUX-5 (jako dodatkowy kanał) a nie do MUX-8 i wtedy nie trzeba ruszać Kobiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, dvbtowiec napisał:
 
 

Polacy w kraju także oglądają :)

Zatem nie rozumiem tego argumentu dlaczego serial w TVP Polonia nie jest dla widza z Polski, ale już ten sam serial w innym kanale TVP tak. 

Polacy w kraju oglądają na kanałach przeznaczonych dla Polaków w kraju. Przecież zawsze było "oczywistą oczywistością", że dzięki kanałom dla Polonii, Polacy za granicą mogli oglądać m.in. produkcje danego polskiego nadawcy z kanałów, do których nie mają dostępu w swoich krajach. Równie dobrze mógłbym tłumaczyć, dlaczego trawa jest zielona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Mateusz2006 napisał:

 

Zawsze można Mszę świętą nagrać i sobie puścić po południu w czym problem.

O ile dobrze kojarzę, to nagrana msza święta generalnie się nie liczy jako uczestnictwo w niej, więc na dobrą sprawę nagranie można puścić głównie dla homilii. Zresztą nawet transmisja na żywo nie jest równoznaczna z uczestnictwem bezpośrednim.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że MUX - 5 to emisja testowa, więc po przejściu na dvbt-2 pozostałym MUX po prostu zniknie. Tak msza sw. z odtworzenia nie jest zaliczana i uznawana , że się w niej uczestniczyło.  Ostatnio Episkopat nakazał usuwać msze z portali  społecznościowych, dopuszczając transmisje na żywo.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pavl6 napisał:

Polacy w kraju oglądają na kanałach przeznaczonych dla Polaków w kraju. Przecież zawsze było "oczywistą oczywistością", że dzięki kanałom dla Polonii, Polacy za granicą mogli oglądać m.in. produkcje danego polskiego nadawcy z kanałów, do których nie mają dostępu w swoich krajach. 

To niczego nie tłumaczy. TVP Polonia jest dostępna u polskich operatorów kablowych, nie widzę zatem przeszkód aby była w polskim DVB-T, o ile znajdzie się na to miejsce.

To że kanał jest przeznaczony głównie dla polonii za granicą, nie musi oznaczać że widz w kraju nie ma do niego dostępu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam listę kanałów w analogowej telewizji naziemnej mojej babci. Ciekawi mnie np. dlaczego w must carry/must offer jest kanał TV Puls jak moja babcia nie miała tego kanału. Wracając do tematu moja babcia od początku analogowej telewizji naziemnej (NTA) miała dostęp do TVP Polonii, dawniej TV Polonii. Jeżeli w moim mieście i okolicach był do niej dostęp to czemu w NTC raz ten kanał jest a raz go nie ma? (Na samym początku był na kanale 28 w DVB-T w MUX 3). Rozumiem, że to kanał dla Polonii, ale jeśli był dostępny za darmo od 1992 roku to dlaczego dzisiaj są z nim problemy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam gdy pierwszy raz TVP umieszczała TVP Polonia w DVB-T występowała o specjalną zgodę do KRRiT, bo jak wiadomo kanał może być naziemnie jeśli ma polską koncesję. TVP koncesje nie obowiązują, ale muszą być wydane chyba administracyjne zgody i TVP Polonia taką zgodę posiada. Zatem nie ma formalnych przeszkód aby była w DVB-T.  Jest o wiele bardziej wartościowym kanałem, niż nie jeden powtórkowy. Ma sporo unikatowych ciekawych pozycji programowych w ramówce.

Mam nadzieję że finalnie TVP Polonia wróci po wszystkich przełączeniach na HEVC i przetasowaniach TVP na mux'ach, w miejsce choćby aktualnie dubla TYP Kultura HD na MUX8.

  • Popieram 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vigoo napisał:
 
 

Jaki sens, skoro w obszarach przygranicznych będą odbierać wszystkie pozostałe kanały dostępne w polskiej NTC?

Ale w tych pozostałych nie ma programów skierowanych stricte do Polonii. Choć w pozostałym zakresie słuszna uwaga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Mateusz2006 napisał:

Stacja nadaje co miesiąc Mszę świętą w intencji ofiar Katastrofy Smoleńskich, których ogólnodostępne anteny TVP w Polsce tego nie nadają.

Msza Święta w intencji ofiar Katastrofy Smoleńskiej są w tvp info. @Mateusz2006

Edytowane przez Widz naziemnej telewizji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...