Skocz do zawartości

MUX 5 (w planach)


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.05.2021 o 23:36, HansKlos napisał:

Na 99%, Twój TV nie jest przystosowany do odbioru dvb-t2 hevc/h.265

Z tego co wyszukałem, to hevc jest wykorzystywany w plikach i /lub do dekodowania sygnału sat. LG zapewnia h.265/hevc w TV od 2018 i to chyba nie wszystkich.

Co do dekodera, to nie mam pojęcia. Może antena, może lokalizacja, może...

Witam ponownie Rusinowo musiało nie nadawać wcale bo dopiero niedawno Dzisiaj zeskanowałem i wskoczył sygnał jak i na LG z 2015 roku nawet TVP 4k odbiera obraz i dzwięk, a na dekoderze też jest sygnał tylko że na tvp 4K jest tylko dzwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu na Play Now TV Box chodzi nieco lepiej. Pojawił się dźwięk i obraz płynniejszy. Obydwie ścieżki dźwiękowe działają. Jakość pozostałych kanałów pogorszyła się - tak jakby do tej pory emitowali z Blu-Ray i nagle przełączyli się na DVD. Jakość kanałów HD zrównana z tym co jest obecnie w DVB-T. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim. Ktoś odbiera MUX5 na Miłkach/Giżycku? Ręce opadają, specjalnie na TVP4K sprawiłem sobie antenę (olympię), tv wg zapewnień kompatybilny z DVB-T2 (Samsung Q80) i klops. Wszystkie MUXy  odbierane bez przeszkód oprócz MUX5, którego w ogóle nie widzi automatyczne strojenie, ani ręczne na danych podanych na emitel. Nawet MUX8, który mam ledwo na 2kW odbiera bez przeszkód (a MUX5 20kW)... może ktoś ma pomysł, dlaczego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2021 o 12:48, emeryt napisał:

 Witam, skierowałem antenę na Cz-wę i mam sygnał 4K,wszystko jest oprócz sygnału z mux-a 8. Mam nadzieje z obejrzę ME w jakości 4K. Telewizor Thomson 6306 4K UHD. A z Katowic klapa chociaż jest bliżej do mnie.

 

Sygnał z mux-5 w jakości 4K to jakaś porażka, kolory beznadziejne, jedynie mecz Holandia-Ukraina dało się obejrzeć jako tako, wcześniejsze mecze to MASAKRA. TV Thomson 49" 6306 4K UHD. Dlaczego na sygnał z Katowic trzeba mieć antenę dookólną a z Cz-owy może być kierunkowa i z Cz-owy jest o wiele lepszy sygnał mux-ów, bardzie jest stabilny niż z Katowic. Emitel robi sobie jakieś jaja z odbiorców. Dobrze że mam dekoder Cryptobox 752 Combo obraz z niego jest o wiele lepszy niż z tvp 4k tv naziemnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2021 o 15:28, danonxpl napisał:

Siema wszystkim. Ktoś odbiera MUX5 na Miłkach/Giżycku? Ręce opadają, specjalnie na TVP4K sprawiłem sobie antenę (olympię), tv wg zapewnień kompatybilny z DVB-T2 (Samsung Q80) i klops. Wszystkie MUXy  odbierane bez przeszkód oprócz MUX5, którego w ogóle nie widzi automatyczne strojenie, ani ręczne na danych podanych na emitel. Nawet MUX8, który mam ledwo na 2kW odbiera bez przeszkód (a MUX5 20kW)... może ktoś ma pomysł, dlaczego?

 

Cześć

Też odbieram a raczej chciałbym odbierać mux-5 z Giżycka. 

U mnie sprawa wygląda tak:

Mam dekoder Canal + box 4k.

W dekoderze nie łapie mi właśnie mux5. Nie mam kanałów tvp 4K i innych z tego pasma. 

Natomiast gdy podłącze kabel antenowy bezpośrednio do TV to tvp 4k mam na kanale 222. Moj operator to multimedia. Lecz nie wydaje mi się aby był to taki super obraz 4K. Co do TV to mam samsunga Ue50... Z odbiorem 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bartek819 napisał:

Mam dekoder Canal + box 4k.

W dekoderze nie łapie mi właśnie mux5. Nie mam kanałów tvp 4K i innych z tego pasma. 

Natomiast gdy podłącze kabel antenowy bezpośrednio do TV to tvp 4k mam na kanale 222. Moj operator to multimedia.

Z tego co pisujesz nie korzystasz z instalacji naziemnej, a z sygnału z operatora kablówki.

Nie wiem jakie pasma ten dekoder odbiera, ale jeśli podłączasz go do sygnału z kablówki, to może nie odbierać pewnych częstotliwości, gdyż kablówki to DVB-C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, dvbtowiec napisał:

Z tego co pisujesz nie korzystasz z instalacji naziemnej, a z sygnału z operatora kablówki.

Nie wiem jakie pasma ten dekoder odbiera, ale jeśli podłączasz go do sygnału z kablówki, to może nie odbierać pewnych częstotliwości, gdyż kablówki to DVB-C.

No niestety muszę korzystać z operatora kablówki bo jak wspominałem po podłączeniu anteny do dekodera nie wyszukuje mi pasma mux-5. Tylko bezpośrednio do TV. I wydaje mi się że to nie jest taka jakość jak powinna. Nic z tym chyba nie da się zrobić. Nawet ręczne wyszukiwanie na tv też nic nie daje. 0% jakości połączenia. Przyczyną pewnie jest w tym, że antena zbiorcza ma blokadę na mux-5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bartek819 napisał:

No niestety muszę korzystać z operatora kablówki bo jak wspominałem po podłączeniu anteny do dekodera nie wyszukuje mi pasma mux-5. Tylko bezpośrednio do TV.

Wcześniej pisałeś

W dniu 15.06.2021 o 14:58, bartek819 napisał:

Natomiast gdy podłącze kabel antenowy bezpośrednio do TV to tvp 4k mam na kanale 222. Moj operator to multimedia.

Mnie z tego wynika że używasz jednego kabla od telewizji kablowej, albo czegoś nie rozumiem :)

Masz swoją własną antenę, lub drugą antenę zbiorczą? Czy używasz jednego kabla antenowego i przepinasz między dekoderem a telewizorem?

 

W telewizji kablowej zaprogramowałeś na telewizorze TVP 4K na tunerze DVB-C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też korzystam z Multimedia w Płocku i sprawa z TVP 4K wygląda tak:

Multimedia nadaje TVP 4k w paśmie DVB-C (386 MHz, 222 kanał) w formie niekodowanej. Tylko do tego potrzeba zapewne dekodera 4K, a nie wiem, czy kablówka Multimedia takie dekodery oferowała. Natomiast podpinając kabel bezpośrednio do TV odbierze się TVP 4K w paśmie DVB-C nawet bez modułu CAM, gdyż jest niekodowany.

 

21 godzin temu, bartek819 napisał:

No niestety muszę korzystać z operatora kablówki bo jak wspominałem po podłączeniu anteny do dekodera nie wyszukuje mi pasma mux-5. Tylko bezpośrednio do TV. I wydaje mi się że to nie jest taka jakość jak powinna. Nic z tym chyba nie da się zrobić. Nawet ręczne wyszukiwanie na tv też nic nie daje. 0% jakości połączenia. Przyczyną pewnie jest w tym, że antena zbiorcza ma blokadę na mux-5. 

 

Ja też równocześnie korzystam z anteny zbiorczej i nie miałem żadnych problemów z odbiorem MUX-5, również TVP 4K. Co prawda nie znam się na tym, ale antena chyba nie może mieć żadnej blokady na MUX-5, bo po co. Może nie masz zasięgu. MUX-5 ma chyba około 80, czy 90% pokrycia kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest tak jak mówiłem. 

Korzystam z anteny podpiętej do TV, w którym tvp 4k używam jako multimedia na kanale 222. Gdy wyszukuje telewizję naziemną to nie mam kanałów z mux-5. Do odbiornika mam jakieś 30km. Na mapie mam że łapie zasięg. 

 

3 minuty temu, maks27 napisał:

Antena zbiorcza nie ma blokady na MUX-5 tylko filtry które blokują "wycinają" sygnał poza mux-ami wyregulawanymi w instalacji. U mnie też nie było sygnału MUX-5 do czasu jak konserwator go odblokował.

To pewnie mam to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...