Skocz do zawartości

MUX 5 (w planach)


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.10.2021 o 12:12, dvbtowiec napisał:

TVP ABC nie będzie nigdzie przeniesiony. To jedyny kanał TVP który wygrał w konkursie koncesyjnym i rezerwację stałą w MUX1.

TVP przecież może zrezygnować z miejsca na MUX1 zachowując możliwość nadawania TVP ABC na powiedzmy MUX5 tłumacząc się kosztami. Wszak lepiej im opłacać dwa multipleksy niż dwa i pół licząc MUX1 i MUX8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Poland napisał:

TVP przecież może zrezygnować z miejsca na MUX1 zachowując możliwość nadawania TVP ABC na powiedzmy MUX5 tłumacząc się kosztami.

Tak samo jak Polsatowi lepiej się opłaca blokować MUX4, choć podejrzewam sprzedaż jest niezbyt duża :) Kolego chodzi o blokowanie miejsca konkurencji.

TVP z niczego nie zrezygnuje. Liczba kanałów które planuje uruchomić jest tak duża, że łącznie z kanałem 4K na MUX3 i MUX5 się nie pomieszczą nawet w DVB-t2 HEVC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmm, nie wiem po co zatem ten dopisek HEVC, skoro jest to w zasadzie plansza i odbierają go telewizory z MPEG4, bo tak należy rozumieć? To trochę mylące.

 

Edit:

Jednak @lukjan nie masz racji. Podłączyłem stary dekoder i TVP Stream HEVC nie dopisuje się do listy tunera DVB-T2 AVC.
Zatem dopisek HEVC ma sens.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.10.2021 o 10:09, Mateusz2006 napisał:

Da się zrobić tylko chęci trzeba.Kanały TVP po czerwcu 2022 powinny zniknąć z MUX 1 i MUX 8 i przeniesione na MUX TVP.

Z TVP ABC może być problem bo ten kanał dostał miejsce dzięki konkursowi a nie umowom z UKE czy KRRiT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
3 godziny temu, Misiek. napisał:

Dziś zamieniono TVP Polonia HD na TVP3 Warszawa HD.

 

Bez sensu.

Jak ostatnio włączano TVP 4K to zdjęto Kulturę, która i tak jest w MUX-8.

Teraz będzie dublowana Kultura, a Polonii wcale. W internecie na Polonii nie jest dostępna cała ramówka, a satelitarnej nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mateusz2006 napisał:

Po pierwsze nie każdy ma antenę VHF by MUX 8 odbierać w tym kanał TVP Kultura.

A jaki to problem ją założyć? Przecież nie będzie dublowany każdy kanał z MUX8 tylko dlatego że niewielka grupa osób nie chce sobie z własnej woli założyć anteny na to pasmo.

 

24 minuty temu, Mateusz2006 napisał:

Polonia jest kanałem dla naszych rodaków i emisja w DVB-T2 była niepotrzebna kanału był bo operatorzy kablowi problemu nie robili.

Operatorzy kablowi nie robią problemu, gdyż TVP Polonia jest kanałem bezpłatnym, także na satelicie.

A to że jest wyłącznie dla Polaków za granicą, już dawno nie jest prawdziwą informacją. Kanał emituje powtórkowe seriale i filmy, podobnie jak inne kanały TVP.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...