Jump to content

Recommended Posts

W dniu 13.07.2020 o 08:34, mixiorek napisał:

Hmm. Niech chociaż zrobią upgrade na 3.1. Wśród krajowych operatorów oferują najgorszy/ najniższy upload.

Vectra vs UPC dla klientów indywidualnych:

150/15 vs. 150/10

300/40 vs. 300/20

600/60 vs. 500/30

2Gb/s/0,12 vs 1Gb/s/0,04...

Ta różnica to % masakra.

Oferta 1G działa na DS 3.1. 

Upload zawsze będzie zmorą docsisa, do czasu FDX.

Drodzy,

Jestem zmuszony do przeprowadzki i muszę pożegnać się z ofertą Netii, którą miałem do tej pory. Przede mną wybór pomiędzy Orange a UPC. W związku z tym, że ta druga opcja wydaje się tańsza mam do Was kilka pytań:

1. Czy oferta UPC dostępna przez internet będzie tożsama z tą w sklepie stacjonarnym? Czy w punkcie jednak będzie można dostać coś taniej?

2. Jak z jakością obrazu w UPC? W Netii było tragicznie...

3. Czy do Horizona można podłączyć dysk do nagrywania?

4. Czy często zdarzają się okna otwarte (W Netii przynajmniej raz w miesiąciu dawali dostęp do wybranych kanałów)?

5. Czy znajdę gdzieś info jakie kanały dostępne są na Horizon Go?

6. Jak generalnie radzi sobie Horizon? Z Netia playera nie byłem zadowolony.

Będę wdzięczny za wszystkie opinie. Dodam, że zależy mi - mniej więcej - na takiej ofercie: ponadpodstawowe kanały + internet do 300 mb + timshift, nagrywarka (coś takiego: https://www.upc.pl/pakiety/promocje/oferta-specjalna/telewizyjno-internetowi-z-rabatem-select-300/ - tyle, że w tej opcji bez nagrywarki) za około 80 dych miesięcznie.

Nie mogę się zgodzić. Jakość obrazu z Horizona jest bardzo dobra, a mając sam moduł traci się połowę funkcjonalności. Także może dla Ciebie moduł to najlepsze rozwiązanie, ale nie ma co uogólniać.

• Like 1
  • Upvote 1
4 godziny temu, muza_tv napisał:

@kingofsouth i jak wrażenia? :D

Szczerze ? To ogladam ofertę z Horizon TV na Play Now Box TV , bo mam wiekszy pakiet , niż ten na dekoderze z UPC :mrgreen:

Jedyne co sie rzuca w oczy , ze to jakiś kolos ten dekoder i pilot z klawiaturą. 

Popatrz sobie na kanały Eleven, HBO, TVP i inne, które UPC ciągnie światłowodem, różnica jest kolosalna. Reszta kanałów wygląda podobnie.

Edited by Pawop
  • Confused 1
Godzinę temu, lukimann napisał:

Różnicę w budowie wyglądu  dekoderów widać na powyższym zdjęciu.

Taa, bo to jest najważniejsze. Poza tym nie porównuj przystawek internetowych do dekoderów z twardym dyskiem, one zawsze będą większe. 

1 godzinę temu, lukimann napisał:

HBO w wersji kanału linearnego nie pamiętam kiedy ostatni raz oglądałem.

Wygodniejsza jest aplikacja.

Oczywiście, że aplikacja jest wygodniejsza, ale to Ty zacząłeś porównywać jakość kanałów

Mediabox Now, czyli następca Horizona, jest zdecydowanie bardziej kompaktowy.

Myślałem o tym od Virgin

Uwp9QpqZZkg668kmpTtuY5-1024-80.jpg

Na moje oko... design obu dekoderów jest podobny. Z tym, że Ziggo jest jednopiętrowy, Virgon dwupiętrowy. Być może ten większy z nagrywarką, mniejszy bez...

5 godzin temu, lukimann napisał:

UPC uparcie ignoruje tą technologię ( 4K, " Super" HD w ofercie sportowej)

"Super HD" jest w UPC wraz z Polsat Sport Premium :D

Edited by muza_tv

No proszę, na Digitalbitrate pojawiły się dane wszystkich kanałów UPC - muxy i bitrate :).

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=MUX3&liste=2&live=205&lang=en

Potwierdza to o czym od dawna niektórzy (w tym ja ;)) na forum pisali. Bitrate w tej sieci jest w większości przypadków wzorcowe.

I tak przykładowo, Eleveny, HBO czy Cinemaxy mają w UPC średnio 10 Mbps z peakiem do 14 Mbps. Na satelicie Eleven ma CBR 7 Mbps, HBO VBR 2-3 Mbps ;)).

Minimalnie gorsze jest C+ Sport - średnio 9,5 Mbps (jak na satelicie) i max. 13 Mbps (na satelicie 17).

TVN HD ma średnio aż 11 Mbps, a maksymalnie 15 Mbps (na satelicie średnio 5, maksymalnie 11)

Wspomniane wyżej Polsat Sport Premium 11-12 Mbps, także z maksem do 15 Mbps (na satelicie jest średnio 17 Mbps) - to chyba jedyne kanały odstające jakością na minus od tego co jest na satelicie.

Widać też, że nieliczne kanały brane z przekazu satelitarnego (np. Filmboxy) mają 1:1 jakość jak na satelicie, bez rekompresji.

A no i uwagę zwracają też stacje radiowe - każda ma audio 320 Kbps :).

Edited by bugmenot
poprawione zdanie
No proszę, na Digitalbitrate pojawiły się dane wszystkich kanałów UPC - muxy i bitrate default_smile.png.

Potwierdza to o czym od dawna niektórzy (w tym ja default_wink.png) na forum pisali. Bitrate w tej sieci jest w większości przypadków wzorcowe.

I tak przykładowo, Eleveny, HBO czy Cinemaxy mają w UPC średnio 10 Mbps z peakiem do 14 Mbps. Na satelicie Eleven ma CBR 7 Mbps, HBO VBR 2-3 Mbps default_wink.png).
Minimalnie gorsze jest C+ Sport - średnio 9,5 Mbps (jak na satelicie) i max. 13 Mbps (na satelicie 17).
TVN HD ma średnio aż 11 Mbps, a maksymalnie 15 Mbps (na satelicie średnio 5, maksymalnie 11)
Wspomniane wyżej Polsat Sport Premium 11-12 Mbps, także z maksem do 15 Mbps (na satelicie jest średnio 17 Mbps) - to chyba jedyne kanały odstające jakością na minus od tego co jest na satelicie.
Widać też, że nieliczne kanały brane z przekazu satelitarnego (np. Filmboxy) mają 1:1 do jednego jakość jak na satelicie, bez rekompresji.
A no i uwagę zwracają też stacje radiowe - każda ma audio 320 Kbps default_smile.png.

Zupełnie mi się to nie zgadza z tym co widzę na swoim horizonie, porównując do streamu, czy plików o podobnym bitrate. Na oko to ja mam połowę z tego.

Ja się z tym z kolei nie zgadzam. Kanały na satelicie (i zresztą w DVB-T też) w wiekszości są "rozmazane" (były zresztą tutaj porównania w temacie na materiale na żywo). To już nie jest ordynarny efekt wielkich makrobloków znany sprzed wielu lat, ale takiego miękkiego obrazu bez szczegołów. Może dla oka jest to miłe, ale z wysoką jakościa to nie ma nic wspólnego.

5 godzin temu, bugmenot napisał:

No proszę, na Digitalbitrate pojawiły się dane wszystkich kanałów UPC - muxy i bitrate :).

I dane te posiadają błędy. :-P

Pierwszy lepszy przykład - Kino Polska Muzyka. Ktoś tam podał, że bitrate audio wynosi 192 kbps, a w rzeczywistości jest 224 kbps. :smile:

Bitrate w tej sieci jest w większości przypadków wzorcowe.

Bitrate to nie wszystko. O wiele ważniejsza jest jakość użytych koderów.

Zresztą wiele kanałów w UPC ma sztucznie nadmuchany bitrate. Pierwszy lepszy przykład - TNT HD. Sygnał brany jest z satelity. Na satelicie wiadomo jaka jest jakość (3 Mbps CBR). A UPC po rekompresji ile pasma przydziela temu kanałowi? :> Z 3 Mbps robić peak 13 Mbps? :crazy:

Cinemaxy mają w UPC średnio 10 Mbps

Cinemax HD ma średnio nieco powyżej 5 Mbps. I to jest akurat prawda, bo sprawdzałem nagrywając kilka filmów. :smile:

TVN HD ma średnio aż 11 Mbps, a maksymalnie 15 Mbps

A do niedawna jeszcze mieli ustawione 8,1 Mbps CBR. I było to zdecydowanie lepsze ustawienie. Multipleksacja statystyczna słabo wychodzi UPC. Widać to choćby po przejściach ze scen ciemnych na jasne (pojawia się chwilowe rozmazanie). :/

Widać też, że nieliczne kanały brane z przekazu satelitarnego (np. Filmboxy) mają 1:1 jakość jak na satelicie, bez rekompresji.

Zaznacz, że chodzi o Filmboxy SD. I to też nie do końca 1:1, bo np. Filmbox Family wykastrowany jest z kilku ścieżek audio.

Kanałów wpuszczonych bez rekompresji jest więcej. Filmboxy SD akurat poznałeś po tym, bo nadawane są w CBR. Kino TV HD również powinieneś w ten sposób wyłapać. :wink: Ale kanały VBR też są wpuszczane bez rekompresji. Przede wszystkim to kanały SD nadawane w MPEG-4 - brane światłowodem, z satelity oraz DVB-T. Ale też nie wszystkie, bo UPC potrafi samodzielnie z kanału SD/MPEG-2 zrobić sobie SD/MPEG-4, a nawet poddać rekompresji SD/MPEG-4 do SD/MPEG-4 - co wychodzi wręcz fatalnie!

Pierwszy lepszy przykład - Polonia 1 SD. Do niedawna kanał wpuszczony był 1:1 z satelity. Po chwilowych testach z wersją HD wrócono do wersji SD, ale już z rekompresją. Wygląda to naprawdę ohydnie. :/

Reasumując - nie ma co się jarać bitrate. To, że w UPC jest więcej Mbps niż na satelicie wcale nie oznacza, że jakość nadawanych programów jest lepsza.

Kanały HD brane z satelity w zdecydowanej większości poddane są rekompresji, a to, że zrobią sobie z przekazu 3 Mbps nawet i 15 Mbps przecież nie poprawi ich jakości. :wink:

Na temat kanałów branych drogą światłowodową można dyskutować - tutaj też np. lepszej jakości kodery operatora sat czasem mogą wygrywać z wyższym bitrate operatora kablowego.

Teraz, Tim napisał:

I dane te posiadają błędy. :-P

Pierwszy lepszy przykład - Kino Polska Muzyka. Ktoś tam podał, że bitrate audio wynosi 192 kbps, a w rzeczywistości jest 224 kbps. :smile:

Nie ma tam żadnych błędów bo to jest "dump" bezpośrednio ze źródła (NID wskazuje na Kraków) i co kilkanaście minut zdalnie aktualizowany. Nikt tego ręcznie nie przepisuje :).

Teraz, Tim napisał:

Bitrate to nie wszystko. O wiele ważniejsza jest jakość użytych koderów.

Zresztą wiele kanałów w UPC ma sztucznie nadmuchany bitrate. Pierwszy lepszy przykład - TNT HD. Sygnał brany jest z satelity. Na satelicie wiadomo jaka jest jakość (3 Mbps CBR). A UPC po rekompresji ile pasma przydziela temu kanałowi? :> Z 3 Mbps robić peak 13 Mbps? :crazy:

Gdyby byl brany z satelity to mialby taki bitrate jak inne kanały z tego źródła, po co mieliby go rekompresować.

Na temat kanałów branych drogą światłowodową można dyskutować - tutaj też np. lepszej jakości kodery operatora sat czasem mogą wygrywać z wyższym bitrate operatora kablowego.

Mogą gdy mówimy o różnicach rzędu 2-3 Mbps, ale nie 10.

• Like 1
13 godzin temu, bugmenot napisał:

Nie ma tam żadnych błędów

To ciekawe, bo mój odbiornik pokazuje na Kino Polska Muzyka bitrate audio 224 kbps, a nie 192 kbps. Nagrać mam próbkę, abyś uwierzył? :-P

13 godzin temu, bugmenot napisał:

Gdyby byl brany z satelity to mialby taki bitrate jak inne kanały z tego źródła, po co mieliby go rekompresować.

Po to, że gdyby wrzucali kanały HD z satelity 1:1, istniałoby ryzyko wysypania się MUX-a kablowego. Na MUX-ach umieszczone są przecież kanały z różnych transponderów satelitarnych. Przewidzisz, w którym momencie te nadawane w VBR osiągną swoje peaki?

A jak widzisz UPC nie wrzuca na MUX-y góra po 3 kanały HD (po to, aby zachować margines bezpieczeństwa), tylko po 5-6. Nie stać ich na marnotrawienie pasma.

I skąd w ogóle takie błędne założenie, że kanały brane z satelity mają mieć podobny bitrate w kablu? Bitrate po rekompresji ma się nijak do tego, jaki był przed rekompresją. Jest dokładnie tyle, ile ustali enkoder operatora. A że technicy UPC poszli na łatwiznę i poustawiali górne marginesy dla wszystkich kanałów HD na podobnym poziomie (15 Mbps), to i dochodzi do takich absurdów (że z 3 Mbps robi się magiczne 13 Mbps :lol2:). I źródło sygnału nie ma tu kompletnie nic do rzeczy.

A, to że TNT HD jest brany z satelity, to możesz wierzyć lub nie. Ja mam to sprawdzone. :-P

Zresztą nie tylko TNT HD dostaje taki sztucznie nadmuchany bitrate. Inny, równie dobry przykład takiego absurdu w wykonaniu UPC to np. BBC Brit, czy choćby Disney Channel HD, który do momentu zmiany MUX-a nadawany był 1:1 z satki, a po zmianie MUX-a - no sam zobacz, jaki nagle osiągnął bitrate. :smile:

Edited by Tim
  • Confused 1
  • Upvote 1