Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.02.2020 o 12:46, all999 napisał:

Podchodzę sceptycznie do takich informacji. Facetowi powiedzieli na infolinii, że w maju będą nowe dekodery. Na razie tyle.

Jest coś więcej: Era 4K wreszcie nadejdzie do UPC Polska? Latem nowy dekoder Horizon

Edytowane przez Zuzia
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, glaca napisał:

Niby kabel nie ma takich ograniczeń jak satka ale co z tego wynika? W temacie Inei ludzie płaczą nad jakością w usłudze HIWAY. Podobnie w Netia i innych kablówkach. W zasadzie nie ma kablówki oferującej obraz tzw żyleta, tzn na poziomie np Polsat Sport Premium przez satkę. Internet też niby bez ograniczeń, a Polsat OTT/IP również porażka.

Sprawdź AVIOS czy Jambox.

17 godzin temu, Net24 napisał:

Tutaj Telewizja Światłowodowa jest stawiana jako przykład dobrego bitrate. https://telewizjaswiatlowodowa.pl

Dobre, ale nie najlepsze. Prym wiedzie AVIOS i Jambox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

 

Więc możesz oglądać  TV od AVIOS na dowolnym łączu ?I jak to wygląda z kanałami w HD czy też 4k ,bo AVIOS też je już ma w ofercie.Na jakim sprzęcie  to oglądasz?Ja mam nadal  TV i net od UPC ,ale u mnie na osiedlu działa też operator internetowy  posiadający AVIOS ,choć wydaje mi się że trzeba wsiąść u nich też net żeby mieć dostęp do TV.Z kolei Jambox jest u innego dostawcy na osiedlu i nie mam w moim bloku jeszcze zasięgu po kablu ,choć jak się pytałem mają jakieś dekodery na których można oglądać też na innych łączach,ale tu z kolei słyszałem że kanały HD wyglądają wtedy kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mogę, ale ja jestem na innym proxy, zwykły klient jest przypisany pod konkretny switch.

 

Sprzęt to STB Korbox.

3 godziny temu, piter123 napisał:

AVIOS ,choć wydaje mi się że trzeba wsiąść u nich też net żeby mieć dostęp do TV.Z kolei Jambox jest u innego dostawcy na osiedlu i nie mam w moim bloku jeszcze zasięgu po kablu ,choć jak się pytałem mają jakieś dekodery na których można oglądać też na innych łączach,ale tu z kolei słyszałem że kanały HD wyglądają wtedy kiepsko.

Tak, na razie trzeba mieć chyba u wszystkich zaprzyjaźnionych ISP pakiet internet + TV.

 

Jambox to multicastowa tv, to co jest na unicast w otwartym necie to Jambox lajt i jest to smooth streaming z niskim bitrate na najwyższym profilu. Wygląda to mniej więcej jak wp pilot w najwyższym profilu dla 720p. Jedynie Jambox lajt może mieć niewiele więcej,  ale to niewielka różnica.

2,5 Mbps dokładniej najwyższy profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie..ale sprzęt zanim został wprowadzony np.w Szwajcarii, Holandii wcześniej był testowany przez wybraną grupę abonentów.Dzielili się swoimi spostrzeżeniami na odpowiednich forach społecznościowych.A tu jednak tylko zapowiedzi a o jakiś testach itd cisza.
Myślę, że jeśli mają go faktycznie wprowadzić w maju, to testowali go od dawna. Tyle, że u nas takie testy nie są jawne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt nie zauważył zmiany w reemisji kanału francuskojęzycznego TV5 Monde Europe. Od teraz jest nadawany w wersji HD która zastąpiła wersję SD.

Szkoda że nie pomyślano nad zmianą kanałów międzynarodowych na wersje HD tj. CNN International Europe, BBC World News Europe, Bloomberg TV Europe, RT News.

Do podmiany na wersje HD pozostały też inne kanały jak: Private TV, Ginx eSports TV (przy okazji mogliby podmienić z wersji międzynarodowej, na tą polską), dlaCiebie.tv, NTL, TV Republika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W obecnej sytuacji UPC miewa już spore problemy z utrzymaniem przepustowości. O ile u mnie notuje głównie chwilowe skoki pingów (albo w ogóle chwilowe odcięcia netu na kilka minut - pewnie jakieś restarty u nich) to widziałem już userów z wynikami typu 5 Mbps na łączu 300 ;). Orange zresztą podobnie. Tyle w temacie "niezapychalnych" światłowodów. Przy takich obciążeniach jak teraz wszystko klęka zupełnie jak jakieś LTE i widać niestety jak duży jest overselling...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś widać prezes UPC nie doi końca wie co się w jego firmie dzieje.

 

Cytat
Dodatkowo w usłudze VOD UPC utworzono dwie specjalne strefy kinowe - jedną dla rodzin i jedną dla dzieci. Można w nich znaleźć najnowsze kinowe hity w specjalnej cenie. Ponadto od poniedziałku, 16 marca wszystkie kanały dla dzieci zostaną udostępnione wszystkim klientom usług telewizyjnych - w tak zwanym oknie otwartym.

Czytaj więcej na: https://satkurier.pl/news/190086/upc-tymczasowo-zamyka-punkty-sprzedazy.html

 

W UPC odkodowano
BabyFirst TV
Boomerang
CBeebies
Cartoon Network (zakodowany)
Comedy Central
Da Vinci
Disney Channel (zakodowany)
Disney Junior
FOX
JimJam Polsat (zakodowany)
Junior Music
MiniMini+ (zakodowany)
Nick Jr. (zakodowany)
Nickelodeon (zakodowany)
Nicktoons (zakodowany)
Polsat News (póki co wciąż niekodowany)
TeleToon+ (zakodowany)
Top Kids
TVN 24
TVN 24 BiS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały FilmBox odblokowane. Oficjalna informacja pojawiła się na Twitterze UPC:

#dzialamyztroską, więc do 5 kwietna odkodowujemy naszym klientom wyjątkowy pakiet kanałów FilmBox. Dzięki temu fani kina w czasach #zostanwdomu mają szansę na najlepsze kino u siebie. Filmbox to 6 kanałów i filmowa uczta dla całej rodziny!  https://www.upc.pl/telewizja/kup/pakiety-dodatkowe/pakiet-filmbox/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do Was. To moja pierwsza umowa z UPC i styczność z dekoderem mediabox. Są teraz odkodowane kanały Filmbox na pozycjach od 469-473. Jak wcisne odpowedni numer na pilocie np 470 to faktycznie dany kanał jest, ale już jak przełącze na następny 471 to go nie ma, wskakuje na 474 na Kino Polska. Tak jest w tych dekoderach czy o co chodzi? Wyłączałem dekoder dwa razy w celu aktualizacji. Chyba że źle restartowałem dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobry wieczór,

 

Czy ktos wie jak czytac ten plik z promocjami? tj mam internet + telefon (Z ktorego nie korzystam) z tym, że niby jest tak, że za efakturę i zgodę marketingową jest upust 10pln więc telefon za niby 0,97zl a za net 250mb 50 zl. I teraz oferta zarowno w obsludze umow jak u utrzymaniowa jest taka sama tj 41 za 300 lub 61 za 500. zupelnie tego w tym pliku nie widzę i ciekawi mnie czy jest sens negocjować dalej... TV mnie nieinteresuje bowiem nie mam televizora a na kompie wystarcza netflix (szczegolnie jak nie ma sportu globalnie). 

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1xcxzdCVJURFdIJkvQR0mX705ph-qWFyd7MbUOnn8pf4/edit#gid=427267084

 

PS: jest jakiś skryp dzialania UPC tj ile razy dzwonią w sprawie utrzymania? 

 

Pozdrawiam,

K

Edytowane przez th3vil
dodanie drugiego pytania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...