Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, bugmenot napisał:

To, że ma innych peerów zagranicznych to wiadomo, 30 sekund na sprawdzenie w BGP.

Jednak jakoś z nich nie skorzystało, mimo długich problemów z Level3.

 

W jakim sensie nie skorzystało? Mieli całkowicie odciąć L3 tylko dlatego, że skacze latency?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mattem rozumiem, że beznadziejne transfery i pingi przez tydzień to niewystarczający powód. Spoko ;).

 

Tymczasem tak to się robi przy trochę (ale niewele) droższych usługach:

 

Start: 2020-01-08 09:32:00

End : 2020-01-08 09:32:00

We have received reports of slow speeds towards AS-numerek. We have denied the path over Cogent in the routing tables.
The preferred path is now going over GTT.

 

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bugmenot napisał:

@mattem rozumiem, że beznadziejne transfery i pingi to niewystarczający powód. Spoko ;).

 

Tymczasem tak to się robi przy trochę (ale niewele) droższych usługach:

 

Start: 2020-01-08 09:32:00

End : 2020-01-08 09:32:00

We have received reports of slow speeds towards AS-numerek. We have denied the path over Cogent in the routing tables.
The preferred path is now going over GTT.

 

 

 

Usługi hostingowe to trochę co innego, niż dostępu do internetu. 

Każda firma ma swoją procedury działania i politykę komunikacji z klientem. 

Z jakiegoś powodu Liberty Global obrało taką, a nie inną strategię działania, ale na pewno nie jest tak, że nic nie robią w tej sprawie i nie są świadomi problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mattem napisał:

Każda firma ma swoją procedury działania i politykę komunikacji z klientem. 

Z jakiegoś powodu Liberty Global obrało taką, a nie inną strategię działania, ale na pewno nie jest tak, że nic nie robią w tej sprawie i nie są świadomi problemu.

 

UPC Polska ma politykę komunikacji z klientem na mało profesjonalnym poziomie, prześledźcie sobie jakie wsparcie było we wspomnianym temacie na ich oficjalnym forum: https://forum.upc.eu/t5/dyskusja-ogolna/wysoki-ping-w-grach-na-serwerach-zagranicznych/m-p/37258#M4880

 

Edytowane przez Zuzia
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Zuzia napisał:

 

UPC Polska ma politykę komunikacji z klientem na mało profesjonalnym poziomie, prześledźcie sobie jakie wsparcie było we wspomnianym temacie na ich oficjalnym forum: https://forum.upc.eu/t5/dyskusja-ogolna/wysoki-ping-w-grach-na-serwerach-zagranicznych/m-p/37258#M4880

 

Cóż, większość operatorów nie ma żadnego forum, na którym udzielaliby wsparcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje usługi:
Pakiet Multiroom Max
Pakiet Horizon Max
Internet
Fiber Power 250 Mb/s
Telefon
Minuty do wszystkich Max
Czas trwania usługi: 07.06.2020
139,88

 

Chcę zrezygnować z Multiroom, bo tak naprawdę obecnie TV oglądana jest sporadycznie tylko na jednym odbiorniku.

Generalnie chcę płacić mniej w UPC. Chciałbym mieć ten sam pakiet TV bez multiroomu, ten sam internet i telefon.

Czekać do czerwca i negocjować, czy wypowiadać umowę i podpisywać nową?

Czy w czerwcu będzie szansa na tańszą ofertę po modyfikacji?

Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz umowę terminową, to raczej  nie wyjdziesz z tego obronną ręką. Szybciej byś  podbił obecny pakiet o jakieś dodatkowe usługi, może nawet w  zbliżonej cenie, ale obniżyć(ceny) pakietu  to oni raczej nie pozwolą ?
Ale... jak nie sprawdzisz, to nie będziesz wiedział? Wejdź na  stronkę UPC,  zaraz Ci się wyświetli okno dialogowe/kontaktowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dekoder 4K i Netflix były zapowiadane już w roku 2016 na rok 2017. Niestety ale w UPC jak zwykle wszystko musi być opóźnione w stosunku do konkurencji o kilka lat. Taki mają już model działania.

https://www.spidersweb.pl/2016/09/netflix-upc-polska.html

Na filmie Polska jest wymieniana jako kraj z nowym dekoderem w roku 2017.

UPC prawdopodobnie idzie na sprzedaż.

W oczekiwaniu na nowego właściciela nic nowego nie chcą robić. Stąd też zero nowości w ofercie programowej i brak nowego sprzętu. A ostatnia aktualizacja złomu Horizon była dwa lata temu...

 

 

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety.

Od czasu, gdy Liberty sprzedało UPC na innych europejskich rynkach, to w UPC Polska jakoś słabo w rozwoju oferty.

Zapowiadali dekoder 4K i nic. Zapowiadali Netflixa, a Orange czy Platforma Canal+ już ich wyprzedzili.

Jedyne co zrobili to na siłę wrzucili telefonię komórkową ("bo inni mają"), ale nic nowego nie wnosi. Oferta słaba.

 

Jak już szukają nowego właściciela to niech szybko znajdą, bo szkoda stać w miejscu. Gdy konkurencje prze do przodu. Za chwilę UPC straci pozycję lidera pod względem liczby abonentów, gdy Vectra przejmie Multimedia Polska. Tam przynajmniej już mają erę 4K, bez kozakowania, że "jesteśmy najlepsi" ;)

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie chce mi sie wierzyć ze Liberty Global pozostawi sobie tylko UPC w Polsce. Po prostu na razie nie bylo chetnego na ten oddzial UPC. Widac ze minimalnie inwestuje, a ro moze oznaczac ze mimo wszystko szukaja chetnego na sprzedaz UPC Polska. Pamietac nalezy ze swoje udzialy ma tez w PC+. A nie kazdy jest zanteresowany i segmentem kablowym i satelitarnym.  A Liberty Global chcialby znalesc klienta na caly biznes jaki prowadzi w Polsce.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dodatek UPC robi dziwne rzeczy z pakietyzacją oferty TV. W ostatnim czasie sporo kanałów z Maxa przeniesionych do Selecta. A do Maxa nic nie dokładają. Albo im nie zależy żeby ludzie wybierali ten wyższy pakiet albo myślą że ludzie wybiorą wyższy pakiet wyłącznie dla nazwy Max...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Azar napisał:

Dlatego UPC nic nie robi w kierunku 4k lub nowego dekodera? bo nie musi. Dlaczego? to proste klientów przybywa co kwartał czyli ludziom to pasuje jaką mają ofertę. Chcecie zmiany? to zacznijcie od nich odchodzić wtedy rusza się do roboty ;)

Ten wzrost sprzedaży nie jest dany na zawsze. Wielu klientów zawarło umowy z UPC, kiedy jeszcze, aż tak rażąco nie odstawało od oferty konkurencji.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Azar napisał:

 Chcecie zmiany? to zacznijcie od nich odchodzić wtedy rusza się do roboty ;)

 

Ależ pewnie. Zawsze można odejść. Pytanie tylko, czy na tym ma polegać rozwój biznesu? Wydaje mi się, że to operatorowi powinno zależeć, by wprowadzać nowe usługi i zachęcać klienta do korzystania z nich. Ale co ja tam wiem? :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do wyboru UPC lub Orange TV i co tu wybrać? Ale chyba UPC będzie lepszym wyborem dla mnie.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, swordfish napisał:

Rynek abonentów jest na tyle podzielony, że mieszkańcy w większości bloków nie mają dużego wyboru. Albo UPC, albo jeszcze droższe Orange TV.

Są też jeszcze osiedla na obrzeżach miasta,  gdzie nie ma kablówki. Tylko pozostaje antena satelitarna. 

Edit.

U mnie do wyboru PC+/CP oraz Orange TV , ale bez światłowodu.

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w centrum miasta potrafią być kamienice - ulice gdzie dostęp jest tylko do internetu z ADSL / VDSL. Netia - Neostrada do 20 Mbit/s sporadycznie do 50 - 80 Mbit/s.

Co do TV to albo w/w operatorzy albo satelita jeśli zarządca budynku nie robi cyrków na zasadzie nie bo nie.

 

O kablówce albo światłowodzie to można zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, że Orange ma lepszy dekoder, Netflix  i treści 4K? Nie ma sporej liczby kanałów, która mnie interesuje. Dodatkowo płać osobno za paczkę Polsat i za inne kanały. Nawet nie wiem, czy Polsat News odkodowali od najniższego pakietu. I ciężko zbić cenę poniżej 100 zl.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...