Jump to content

sztajger

Users
 • Content Count

  52
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutralna

About sztajger

 • Rank
  Niedoświadczony

Informacje o profilu

 • Location
  SILESIAPOLIS

Equipment

 • Dish
  kabel...
 • Receiver
  horizon pvr
 • Pay TV Operator
  upc
 • Package
  horizon max pvr+multiroom+my prime+fp120+pak.bezp+wi-free+tel-min.do wszystkich (eu na stacjonarne) =130pln

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jakby to ująć Na początku dekoder ustawiłem w tryb oszczędny, i działy się cuda! Po jakimś czasie przestawiłem na tryb szybki, czyli czuwa, ale nieoszczędnie. Od tego czasu cuda PRAWIE ustąpiły. Niemniej, ostatnio coś się lubi zawiesić. Nie za często, ale jednak! Nie reaguje na pilota - tzn. wyłączyć i włączyć się da, ale nic więcej...trzeba na chwilę "wyjąć wtyczkę z prądu". Poza tym zniknęło z Horizona kilka apek. Najbardziej mi żal YT, bo mój telewizor nie wypuszcza dźwięku z aplikacji na scart, a niestety mój wzmacniacz nie ma optyki. Muszę słuchać przez wyjście słuchawkowe - średnio brzmi... z Horizona było lepiej... ale uwaga! Nie ma synchronizacji dźwięku z obrazem - w Mediaboksie jest! Horizon ma też funkcję replay tv- niby fajne, ale ... na kilku istotnych kanałach nie działa to wcale, albo tylko dostępne są jakieś śmieci. Zaś na paczce tvn jest blokada przewijania! Wybierając pozycję, oglądasz najpierw resztę poprzedniej pozycji, potem reklamy, następnie Twój wybrany program, oczywiście z reklamami. No to prawie wszystko... nieeee! Najbardziej irytujące jest to, że jeśli z jakiegoś powodu wyjdziesz z trybu "replay tv", to wracając ZACZYNASZ od początku... nie przewiniesz reklam(no trudno)ale nawet nie "podciągniesz" do momentu, w którym poprzednio przerwałeś!!! Można jedynie cofnąć, zatrzymać...Nagrywarka jest w miarę przyzwoita, ale niekiedy coś nie pójdzie po Twojej myśli. Trzeba sprawdzać, czy "świeci" czerwone kółko obok pozycji zaplanowanej do nagrania. Zdarzyć się może, że dekoder nie "wykona rozkazu". Wyświetli jakąś dziwną formułkę(albo wcale!), i zapomnij o rekordzie! Oczywiście należy sobie wybić z głowy tzw. nagrywanie fragmentaryczne. O ile pierwszą część nagrać się uda, to powtórne włączenie nagrywania JEST niemożliwe! Otrzymamy komunikat, że:PROGRAM ZOSTAŁ JUŻ NAGRANY!!!! Oglądany program można nagrać, ale nagra się od początku, albo od momentu, w którym przełączyliśmy na oglądaną pozycję - co też polecam zrobić, jeśli nie chcemy reszty "śmieci" . Co do mediaboxa - miałem to-to i nie narzekałem, ale muszę przyznać, że był to czas kiedy miałem jeszcze kineskopowca, a UPC sporą część kanałów miała w analogu. Więc dekoder włączaliśmy tylko do nagrania programu, albo gdy coś naprawdę ciekawego było poza analogiem. Zaletą mediaboxa był szybki w porównaniu z Horizonem start.Nigdy mnie nie zawiódł, ale jak wspomniałem, częściej był bez prądu niż "w nim". Oczywiście Horizon to zupełnie inna technika, i nie do pomyślenia byłoby takie wyłączanie...a start trwa jak w starym kompie - kilka dobrych minut!
 2. Jedyną zaletą horizona jest możliwość nagrywania kilku pozycji jednocześnie. Choć zdarzają się pikselozy. Time shift też jest zaletą, ale już replay tv, to bieda z nędzą! Bo niewiele kanałów jest obsługiwanych przez tą usługę, a jeśli już, to na większości kanałów nie przewiniesz programu do przodu!!! Kiedyś chciałem obejrzeć końcówkę programu, iiii.... no szlag może trafić - musimy oglądać od początku z całym pakietem reklam, a często jeszcze kilkanaście minut progamu poprzedniego! Wszystko "nieprzewijalne"!
 3. Witam.Wedle przedstawicieli UPC, nie wszystkie oferty z tej tabeli są ogólnodostępne! Twierdzą, że to zależy od takich czynników jak lokalizacja, czy (!!!) oferta konkurencji...Chciałem Happy Home XVI, i nie przeszło. Co Wy na to?
 4. Hej. Zasadniczo polecam kontakt z UPC bądź to przez stronę internetową(czat), bądź telefonicznie - co dla dobrego negocjatora może być udane . Nie wiem co Ci zaproponował(przed telefonem warto sprawdzić) konfigurator "pod adres", ale u mnie (dla nowego klienta, bo dla obecnych konfigurator proponuje zawsze mocniejsze pakiety) za 110złociszy da się skonfigurować pakiet zbliżony - net150. Myślę, że utrzymanie Twojego pakietu będzie trudne, ale nie niemożliwe... na pewno podrożeje o 5pln jeśli nie reagujesz. W negocjacjach będą wpychać lepszy net 300/500(jak się da!) oraz całą reszta jaką już masz, za odpowiednio 120/130złotych razem. Na mój gust tak sobie. Jestem teraz bez zobowiązania, i za 120mb+tvmax-horizon pvr+muliroom+myprime+fon max+ochrona antywir. płacę 135pln. Zobacz na str 219 co mi zaproponowano. Niby nieźle, ale bez ochrony internetowej (+9pln), no i aktywacja extra...tak więc czekam, nie spieszy mi się. Może coś lepszego wskoczy do konfiguratora, albo zadzwonię powtórnie, ostatecznie pogadam z Vectrą. Niestety - tu ostatnio słabo radzą...dużo pytań - mało odpowiedzi...oo! Ktoś mnie uprzedził👍 Pozdr
 5. Mam problem z YT z dekodera horizon... był komunikat, że mają problem i na nim pracują... wie ktoś od kiedy?
 6. Witam. Rozmawiałem dziś z przedstawicielem UPC w sprawie odnowienia umowy. No i za 136 złociszy ma być: tvMAX z horizon dvr + multiroomem, net 500, fon max i my-prime/11(opcja). Niestety, aktywacja 29pln, oraz pakiet bezp. już nie friko(9/mc). Ktoś wynegocjował aktywację za złotówkę i antywira w ramach umowy?
 7. Nie wiem gdzie się zahaczyć, więc zapytam Was tutaj - jeśli złe miejsce, proszę o podpowiedź. Nieczęsto włączam YT w swoim TV, a już sporadycznie robię to przez dekoder Horizon (UPC😏). Niemniej do dziś raczej schodów nie było, ale teraz chciałem pooglądać "dinozaurów" rocka, wybrałem pozycję, no i najpierw długo kręciło się kółeczko...aż wreszcie wyświetlił się komunikat o błędzie z info, że "na tym urządzeniu nie może być to odtworzone"... tak mniej-więcej. Nie żądajcie dokładnego cytatu.Nie wszystkie pozycje mają taki problem, ale czekanie na odtworzenie może wnerwić!!! YT w smartTV nie miał już takich oporów, choć pojawił się dotąd nieobecny panel logowania - na szczęście do pominięcia...i wszystko odtworzyło się bez sprzeciwu.
 8. A w czym to niby jest lepszy net od Vectry? Mam neta od UPC jakieś10-12 lat i oprócz kilku przerw, z których większość była planowana i sygnalizowana (ta nie sygnalizowana to kradzież światłowodu) i trwała 2-3 godziny po północy, to nie wiem do czego można by się przyczepić...
 9. Witaj. A wydawało mi się, że napisałem w miarę przejrzyście 😉. Ale ok! Interesuje mnie podobny pakiet w lepszej cenie, lub coś lepszego w podobnej cenie. Nawiązując do wyboru: UPC, czy VECTRA - wiem, że UPC ma lepszą ofertę i jakość, ale być może odnawiając umowę w UPC i znając ofertę konkurencji, będę miał łatwiej w negocjacjach 😈. Mam jeszcze dwa miesiące, więc jest to dobry czas na poznanie oferty obu dostępnych u mnie operatorów. No! i dodam, że UPC udostępnia wszystkim regulaminy i cenniki... W Vectrze tego nie ma?
 10. Witam. Kończy mi się umowa z obecnym (wieloletnim) operatorem (UPC). Chcę coś zmienić/zyskać, a więc szukam jakiegoś aktualnego regulaminu, cennika, lub choćby sprawdzonej prywatnej opinii o jakości usług w VECTRA. Obecnie w UPC mam pakiet "horizon max pvr z usługami - horizon Go, My Prime, internet 120MB/s z pakietem ochronnym(F-secure) i wi-free, oraz telefon stacjonarny z opcją max, czyli bez ograniczeń stacjonarne w Polsce i EU oraz komórkowe PL+ USA - Całość za 130 złociszy/mc. Proszę o pomoc...
 11. Spoko... ja mam ustawiony automatyczny - cykliczny przelew z konta, i zamiast np.129,99 wpisałem 130 zł, i teraz każdy kolejny e-mail z wystawionym przez upc rachunkiem jest o ten JEDEN grosz niższy Pod tym względem nie powinno być kłopotu. Wydaje mi się, że jak za miesiąc pominiesz opłatę, to nie będzie problemów...
 12. Sieć ma zabezpieczenia. Bez loginu i hasła nici z internetu
 13. Witam. Będąc u znajomego sprawdziłem dostępność sieci wi-fi. Mój smartfon odnalazł i połączył się z siecią UPC - wi-free. Z ciekawości spróbowałem połączyć wi-free z telewizorem, ale na jego liście dostępnych, nie było (!!!) wi-free. Pomyślałem - pewnie słaby sygnał, i tv go nie widzi. Ale u siebie w domu(korzystam z UPC) sprawdziłem, i mój tv też nie wykrywa wi-free! Zastanawiam o co chodzi? No i jakie urządzenia, oprócz tabletu, smartfona i PC, współpracują z wi-free?
×
×
 • Create New...