Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Halo dobrze poinformowani, proszę mi tu doradzić. Ponieważ u siebie na bloku i tak jestem skazany na Play a muszę podnieść prędkość netu i dobrać drugi dekoder to muszę przejść na ofertę Play bo pod szyldem UPC już się nie rozwinę. To co mam wziąć żeby w miarę dobrze hulało, jaki ruter, jakie dekodery? Najlepiej w ofercie dla firm i na bogato, cena nie ma znaczenia, ma być dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakby ten ich dekoder miał taką funkcjonalność jak Horizon to może bym się zastanowił nad przejściem. Wolę mieć ciut wolniejszy internet a za to móc wszystko co chcę nagrywać i przewijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie niczego nie nagrywam, jeśli oglądam to tylko na żywo. Moje potrzeby: szybki net bez zacinek i dwa dekodery do dwóch telewizorów. Jeśli w formie live ten ich box tv śmiga w miarę płynnie to mogę przejść. Chyba, że się zawiesza co chwilę, czekam na opinie użytkowników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie internet działa bez zacinek, więc jeśli u ciebie też, to nic się nie zmieni i dalej tak będzie działał. Boxa akurat nie używam, tylko Play Now na Apple TV i Chromecast. Najlepiej samemu się przekonać, a w razie czego zawsze masz 14 dni na odstąpienie od umowy i powrót do starej umowy z UPC. Dwa tygodnie to wystarczający czas na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z tym dekoderem od Play co oferują telewizję w ramach IPTV działa to jakoś w miarę znośnie, czy działa tak jak kanały live w poszczególnych apkach typu Polsat Box Go, CDA Premium, player czy TVP VOD czyli zacinanie, wieczne kręcenie kółeczka, przeskakiwanie z automatu na niską jakość obrazu, w jednej to nawet potrafi restartować urządzenie (mowa tu o PBG) ?

 

Jak to działa jeśli klient korzystałby w tym samy czasie z internetu na laptopie (lub na innym urządzeniu), a inni domownicy oglądają tv na dwóch różnych urządzeniach (jedno oczywiście byłoby od playa, a drugie przystawka) ?

 

Jeszcze mam aktywną umowę z UPC, która kończy mi się dopiero w pierwszej połowie grudnia, ale chyba pozostanę w ramach umowy bezterminowej, jeżeli by nic ciekawego w ramach UPC nie można było ugrać.

 

Posiadam:

Pakiet Select Extra HD - 39,00zł | od 25 mies. 44,00zł

Internet światłowodowy do 300 Mb/s - 21,00zł

= 60,00zł/mies.

 

Czy dobrze rozumiem, że gdybym pozostał na umowie bezterminowej to moja opłata wynosiłaby od 25 mies. 65,00zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda identycznie jak UPC TV GO, tylko ładniejsza jest aplikacja Play. Oficjalnie Play Now jednocześnie działa na 3 urządzeniach (w tym 1 Play Box), ale u mnie działa nawet na 5.

51 minut temu, Marek99 napisał(a):

Jeszcze mam aktywną umowę z UPC, która kończy mi się dopiero w pierwszej połowie grudnia.

To nie ma znaczenia. Migrować do Play możesz w każdej chwili.

52 minuty temu, Marek99 napisał(a):

Posiadam:

Pakiet Select Extra HD - 39,00zł | od 25 mies. 44,00zł

Internet światłowodowy do 300 Mb/s - 21,00zł

= 60,00zł/mies.

 

Czy dobrze rozumiem, że gdybym pozostał na umowie bezterminowej to moja opłata wynosiłaby od 25 mies. 65,00zł ?

Na to wygląda.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marek99 napisał(a):

Czy z tym dekoderem od Play co oferują telewizję w ramach IPTV działa to jakoś w miarę znośnie, czy działa tak jak kanały live w poszczególnych apkach typu Polsat Box Go, CDA Premium, player czy TVP VOD czyli zacinanie, wieczne kręcenie kółeczka, przeskakiwanie z automatu na niską jakość obrazu, w jednej to nawet potrafi restartować urządzenie (mowa tu o PBG) ?

 

 

To zależy zapewne od lokalizacji. Są różne opinie. Jak jest zbyt mocno obciążana sieć- mogą być niespodzianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skutek januszowego myślenia UPC, czyli nie robić nic w tym kierunku. Na szczęście kupił ich Play, który inwestuje w FTTH i stopniowo poszerza jego zasięg. Podobnie do UPC jest z Vectra, bo u nich też januszerka. Jak ktoś większy ich nie przejmie, np. T-Mobile, to tam się nic nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FTTH jest jak najbardziej na czasie. Zapewnia stabilność  i niezawodność usług..ale trzeba wziąć poprawkę, że wchodzą już licencje internetowe. Na przystawkach telewizyjnych już nie można poszaleć z nagrywaniem i archiwizowaniem nagrań jak w kablowej telewizji.

Ja sobie spokojnie poczekam i poobserwuję rozwój sytuacji. Na razie po światłowodzie FTTH mam Orange, T-Mobile, to może kiedyś dołączy też  Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak mnie zastanawia... Umowa z UPC na samą telewizję jest do października. Jakieś 3 miesiące temu dobrano pakiet Canal+ z umową na 12 miesięcy. Jeśli zechcę zrezygnować w październiku z telewizji UPC gdzie jak pisałem umowa dobiega końca to co stanie się z pakietem Canal+ który jeszcze będzie miał aktywną umowę? Zostałby tylko ten pakiet w dekoderze a reszta kanałów zostanie wyłączona? Czy jak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie zastanawia... Umowa z UPC na samą telewizję jest do października. Jakieś 3 miesiące temu dobrano pakiet Canal+ z umową na 12 miesięcy. Jeśli zechcę zrezygnować w październiku z telewizji UPC gdzie jak pisałem umowa dobiega końca to co stanie się z pakietem Canal+ który jeszcze będzie miał aktywną umowę? Zostałby tylko ten pakiet w dekoderze a reszta kanałów zostanie wyłączona? Czy jak? 
Kara umowna za niewykorzystane miesiące C+ lub kontynuacja głównego pakietu (przedłużenie umowy lub czas noeokreślony)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdemu kto tu pisze, że jedyna możliwa zmiana za UPC to tylko Play, krótko podpowiadam. 

 

W bloku rodziców do niedawna byłem skazany na UPC. Ostatnio tak tam się porobiło, że właściwie każdy duży gracz ma tam kable (Orange, Netia, T-Mobile czy Plus). 

 

Po kilkudziesięciu latach z UPC na tym adresie, wziąłem tam swiatlowod Plusa i Polsat Box M. Ponieważ korzystam z oferty dla pracowników, to cenowo wychodzi mi to najlepiej (24.50 za 300 Mb/s i 20 za Polsat Box M). Ale porównując ofertę dla nowych, mogłaby być bardzo zbliżona, a nawet chyba tańsza od Play.

 

UPC na tym adresie i tak mi zostaje, ale z pakietem darmowym, który jest dostarczany dla spółdzielców (nie ma tam anten tv naziemnej, a kablówka jest substytutem tego).

Edytowane przez opolsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, opolsky napisał(a):

UPC na tym adresie i tak mi zostaje, ale z pakietem darmowym, który jest dostarczany dla spółdzielców (nie ma tam anten tv naziemnej, a kablówka jest substytutem tego).

Zostaje do czasu wprowadzenia FTTH pod twoim adresem. Potem już tylko oferty Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...