Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

W weekend wysłałem wypowiedzenie umowy za pośrednictwem www.

Płacenie 94 zł za pakiet Select Extra HD + nagrywarka uznaję za grubą przesadę.

 

Jak myślicie, na co mogę liczyć prze kontakcie z DUK?

 

Czy UPC dzwoni dosyć szybko po złożeniu wypowiedzenia?

 

 

Jesteś na umowie bez zobowiązania ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnośnie umowy z UPC na czas nieokreślony.

Czy może ona być zerwana w każdej chwili?

Zapomniałem o tym, że można zrezygnować do końca stycznia bez problemów i dlatego się pytam.

Dokładnie to okresem wypowiedzenia jest jeden pełny okres rozliczeniowy, a nie 30 dni. Jeśli wypowiedzenie będzie złożone w lutym to marzec będzie okresem wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze, kable w mieszkaniu długo już są ? U mnie jakość 100% a siła 92% ale kable miałem wymieniane w 2010 roku. Natomiast w tym samym bloku jak podłączałem u dziadków, to jakość 80% a siła 55% ale kable do ich mieszkania kładzione były w 1998 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nowy kabel poprawił by parametry odbioru.

 

Od dziś w UPC jest dostępna tylko i wyłącznie wersja HD kanału Planete+, dotyczy to zarówno dekoderów Mediaboxów jak i Kaonów.

Ponadto Planete+ HD w Mediaboxach zostało przesunięte z pozycji 385 na pozycję 384.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś w UPC jest dostępna tylko i wyłącznie wersja HD kanału Planete+, dotyczy to zarówno dekoderów Mediaboxów jak i Kaonów.

Ponadto Planete+ HD w Mediaboxach zostało przesunięte z pozycji 385 na pozycję 384.

W Mediaboxach tak jest już od dobrych kilku dni. I brakuje również TLC SD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa. Jak tak co tydzień będę usywać po 1 kanale SD, który ma swój odpowiednik w wersji HD, to pod koniec roku nię będzie już TVP 1 SD i TVP 2 SD.

I upragnione TVP 1 HD z kanału 101 wskoczy na kanał 1 w Mediaboxach. :brawo:

 

Również chciałbym, aby można było sortować kanały według swoich upodobań. Ale jak nie dają, to trudno. Zdążyłem nauczyć się już numerów kanałów, które najczęściej oglądam. Rzadko skaczę po kanałach jeden po drugim na chybił-trafił, nie uprawiam "zappingu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby faktycznie jakieś duble usuwali, to na pewno by zaczęli od kanałów premium (Canal+, HBO, Cinemax). I nikt by nie usuwał kanałów po jednym, tylko by to zrobiono hurtem. :wink: Najprawdopodobniej wkradł się jakiś błąd na liście i tyle. A jeśli faktycznie coś usuwają, to niech już sobie wywalają duble kanałów tematycznych i kanałów premium, ale od kanałów podstawowych: TVP 1 SD, TVP 2 SD, Polsat SD, TVN SD, TVN 7 SD czy TV Puls SD - ŁAPY PRECZ! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie życzę sobie, aby UPC pozbawiała mnie dostępu do kanałów podstawowych w wersji SD tylko dlatego, że paru krzykaczom one w czymś przeszkadzają. Kanały te należą do najchętniej oglądanych i należy uszanować widzów z odbiornikami CRT, którzy chcą oglądać nadawane na tych kanałach audycje 4:3 na pełnym ekranie, a nie w znaczku pocztowym. Ponadto na niektórych kanałach w wersji HD nie ma telegazety, na innych napisy nie są zsynchronizowane z fonią i jeśli UPC chce pozostawić w ofercie tylko kanały HD, to nich najpierw wymieni w moim dekoderze malutki dysk 320 GB na co najmniej 1 TB, bo nagrania z kanałów w wersji HD zajmują właśnie 3 razy więcej miejsca na dysku od nagrań z kanałów SD.

Wystarczy kanały w wersji SD przesunąć na koniec listy, a nie usuwać ich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem, bo jak brałem TV cyfrową od UPC, to dawali już Cisco, a nie Philipsy. :P Zresztą jaka różnica czy 250 GB czy 320 GB? Jak zostawią tylko HD, to i jeden i drugi dysk za wiele nagrań nie pomieści. :evil: Trzeba także pamiętać, że część dysku zarezerwowana jest dla funkcji timeshift.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie życzę sobie, aby UPC pozbawiała mnie dostępu do kanałów podstawowych w wersji SD tylko dlatego, że paru krzykaczom one w czymś przeszkadzają. Kanały te należą do najchętniej oglądanych i należy uszanować widzów z odbiornikami CRT, którzy chcą oglądać nadawane na tych kanałach audycje 4:3 na pełnym ekranie, a nie w znaczku pocztowym. Ponadto na niektórych kanałach w wersji HD nie ma telegazety, na innych napisy nie są zsynchronizowane z fonią i jeśli UPC chce pozostawić w ofercie tylko kanały HD, to nich najpierw wymieni w moim dekoderze malutki dysk 320 GB na co najmniej 1 TB, bo nagrania z kanałów w wersji HD zajmują właśnie 3 razy więcej miejsca na dysku od nagrań z kanałów SD.

Wystarczy kanały w wersji SD przesunąć na koniec listy, a nie usuwać ich!

 

Ostatnio na próbę włączyłem film z napisami na TVP 1 HD w Mediaboxie. Napisy już pojawiały się "prawie" idealnie z obrazem. Przedtem wyprzedzały obraz o ok. 5-6 sekund, teraz to już tylko o 1-2 sekundy. Da się więc oglądać filmy w oryginale z napisami na TVP 1 HD, musieli coś poprawić w tym kierunku.

 

Telegazeta na Mediaboxaxch i na Horizonach chodzi bardzo źle na wszystkich kanałach, praktycznie usługa bezużyteczna. Ale na szczęście w telegazecie przeważnie szukałem informacji o programie TV, to szybciej znajdę w EPG. Wiadomości z kraju i ze świata z kolei przeczytam w internecie niż w Telegazecie. Kiedyś jak nie miałem internetu, to często korzystałem z telegazety na TVP, aby przeczytać najnowsze informacje. Teraz to dla mnie archaizm.

 

A jak ktoś chce nagrywać po kilka telnowel w tygodniu typu "Klan", "M jak Miłość", "Pierwsza miłość", "Na wspólnej" i zaczyna mu szybko brakować miejsca, to można to obejrzeć z poziomu VOD w TVP VOD czy w TVN VOD. Produkcje polsatowskie dostępne w internecie w Ipli. Do oglądania seriali trzeba też mieć czas (trzeba być emerytem lub rencistą, który siedzi cały dzień w domu). Normalnie pracująca osoba w ciagu dnia może wyrwać ok. 2-3 godziny na oglądanie TV. A to daje ok. 1 film dziennie lub 3-4 odcinki serialu. A są takie dni, kiedy nawet czasu nie ma nawet na te 2-3 godziny, bo człowiek jest tak zmęczony, że woli odpocząć. Jeśli ktoś nagrywa więcej filmów niż 1 dziennie i więcej niż 2 seriale dziennie, to kiedy ma czas oglądać te nagrania?

Nie samą telewizją żyje człowiek. Trzeba także przeczytać książkę, spotkać się ze znajomymi lub z rodziną, pójść poćwiczyć, ugotować obiad, zrobić zakupy, sprawdzić prace domowe dziecka, wyjść z psem na spacer itd. etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z listą numeracji dla Mediaboxów http://www.upc.pl/pdf/upc_numeracja_kanalow_dla_dekoderow_mediabox_i_mediamodul_ci_1_lutego_2015.pdf Planete SD powinien być na kanale 384, a Planete HD na kanale 385. U mnie Planete HD jest na kanale 384. Przy wejściu na 385, pojawia się komunikat o braku kanału i przerzuca mnie na 386 na TV Fokus HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telegazeta na Mediaboxaxch i na Horizonach chodzi bardzo źle na wszystkich kanałach, praktycznie usługa bezużyteczna. Ale na szczęście w telegazecie przeważnie szukałem informacji o programie TV, to szybciej znajdę w EPG. Wiadomości z kraju i ze świata z kolei przeczytam w internecie niż w Telegazecie. Kiedyś jak nie miałem internetu, to często korzystałem z telegazety na TVP, aby przeczytać najnowsze informacje. Teraz to dla mnie archaizm.

Na moim Mediaboxie telegazeta chodzi prawidłowo, być może masz jakiś wadliwy dekoder. Co z tego, że dla ciebie to usługa bezużyteczna i archaizm, skoro wielu innych użytkowników z niej korzysta? Gdyby rzeczywiście to był przeżytek, ludzie by z telegazety nie korzystali, to stacje by już jej nie nadawały. Proste.

 

A jak ktoś chce nagrywać po kilka telnowel w tygodniu typu "Klan", "M jak Miłość", "Pierwsza miłość", "Na wspólnej" i zaczyna mu szybko brakować miejsca, to można to obejrzeć z poziomu VOD w TVP VOD czy w TVN VOD. Produkcje polsatowskie dostępne w internecie w Ipli. Do oglądania seriali trzeba też mieć czas (trzeba być emerytem lub rencistą, który siedzi cały dzień w domu). Normalnie pracująca osoba w ciagu dnia może wyrwać ok. 2-3 godziny na oglądanie TV. A to daje ok. 1 film dziennie lub 3-4 odcinki serialu. A są takie dni, kiedy nawet czasu nie ma nawet na te 2-3 godziny, bo człowiek jest tak zmęczony, że woli odpocząć. Jeśli ktoś nagrywa więcej filmów niż 1 dziennie i więcej niż 2 seriale dziennie, to kiedy ma czas oglądać te nagrania?

Nie samą telewizją żyje człowiek. Trzeba także przeczytać książkę, spotkać się ze znajomymi lub z rodziną, pójść poćwiczyć, ugotować obiad, zrobić zakupy, sprawdzić prace domowe dziecka, wyjść z psem na spacer itd. etc.

Po pierwsze nikt nie pisał o nagrywaniu jakichś tasiemców, a po drugie po to chyba jest nagrywarka, aby z niej korzystać. Logiczne chyba jest, że człowiek, który ma czas ogląda większość rzeczy na żywo, a ten który nie ma czasu właśnie nagrywa i ogląda w wolnym czasie. Ja mam nagrane sporo filmów i innych programów właśnie dlatego, że nie mam czasu tego na bieżąco oglądać. Niektóre audycje nagrane mam jeszcze sprzed roku a nawet 2 lat i jeszcze ich nie obejrzałem, a szkoda mi je usuwać by zrobić ewentualnie miejsce na następne. Gdybym miał nagrywać audycje z kanałów HD, to bym nagrał może 1/3 tego, co mam nagrane z kanałów SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...