Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, ale szlag mnie trafia, że nie mogę korzystać z kanałów z których chcę, bo ktoś mi je zabrał z "jedynie słusznej listy". Platformy cyfrowe rzeczywiście mają problem z miejscem, a idę o zakład, że nawet jak przejdą na MPEG-4, to i tak kanały takie jak TVP 1, TVP 2, Polsat czy TVN nadal będą nadawane na transponderach i dostępne w SD. Zresztą teraz także nikt z operatorów sat nie blokuje ludziom dostępu do kanałów SD, tylko kanały te są przerzucone na dalsze pozycje na listach (ale cały czas są dostępne dla zainteresowanych!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W platformach satelitarnych niedługo jak wiadomo zaczną też "sprzątać" i część programów SD na pewno zniknie. Swoją drogą jeśli jeszcze duble SD pozostały w UPC to może istnieje jakiś sposób żeby je ręcznie wyszukać i dodać do listy w Twoim dekoderze. Dawno "nie bawiłem się" dekoderami w UPC i nie wiem czy tam w ogóle jest dostępna opcja wyszukiwania ręcznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Mediaboxach nie ma opcji ręcznego skanowania częstotliwości. Gdyby taka możliwość była, nie miałbym do nich żadnych pretensji, bo usunięte z listy kanały sam bym sobie wyszukał i dodał.

Tak więc chyba pozostaje jedynie zakup własnego dekodera DVB-C z wejściem na moduł CI+ i wzięcie od nich tylko modułu CI+. Wtedy będę mógł sobie sam decydować jakie kanały "wolno" mi oglądać, będę mógł je sobie układać tak jak mi się podoba i prawdopodobnie będę je także mógł nagrywać - o ile nie zablokują tej możliwości na modułach CI+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozważasz zakup własnego porządnego dekodera kablowego to zastanów się nad Technisatem TechniStar K2. Jedyna jego wada to cena, ale za jakość się płaci. Pytanie tylko jak zachowa się on z trickiem z LCNami, który zrobiło UPC - trzeba by chyba wyszukać programy w trybie wyszukiwania poszerzonego/zaawansowanego (a nie w trybie sieci) i nie korzystać z sortowania automatycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że jestem wśród tych paru % i nie zostałem poinformowany o zmianie warunków umowy i przysługującej możliwości wypowiedzenia umowy bez konsekwencji.

Skoro nie zostałeś poinformowany, tzn. że nie miałeś tych kanałów gwarantowanych w umowie, więc żadnych roszczeń co do UPC nie możesz mieć.

 

Tak więc chyba pozostaje jedynie zakup własnego dekodera DVB-C z wejściem na moduł CI+ i wzięcie od nich tylko modułu CI+. Wtedy będę mógł sobie sam decydować jakie kanały "wolno" mi oglądać, będę mógł je sobie układać tak jak mi się podoba i prawdopodobnie będę je także mógł nagrywać - o ile nie zablokują tej możliwości na modułach CI+.

Owszem będziesz miał taką możliwość co chcesz oglądać, ale uprawnienia do kanałów SD jak i ich ogólnie miejsce bytu w sieci może nie trwać długo, więc kupowanie sprzętu tylko żeby odbierać kanały SD mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie zostałeś poinformowany, tzn. że nie miałeś tych kanałów gwarantowanych w umowie, więc żadnych roszczeń co do UPC nie możesz mieć.

No chyba żartujesz. Wiesz lepiej ode mnie jaki wykaz kanałów dostałem dołączony do umowy? :lol2:

 

Owszem będziesz miał taką możliwość co chcesz oglądać, ale uprawnienia do kanałów SD jak i ich ogólnie miejsce bytu w sieci może nie trwać długo, więc kupowanie sprzętu tylko żeby odbierać kanały SD mija się z celem.

Ale kupując własny dekoder DVB-C będę miał możliwość nagrywania kanałów na własny (nieograniczony pojemnością 320 GB) dysk i nie będę płacił UPC dodatkowej comiesięcznej opłaty za użyczanie mi ich nagrywarki. A o obecność kanałów SD jestem spokojny, bo abonentów z dekoderami SD jest jeszcze sporo. Gdyby była ich garstka, to by nie bawiono się w oddzielne listy dla dekoderów SD i HD, tylko by wymieniono tym abonentom dekodery SD na HD. Zresztą nawet na stronie internetowej cały czas można zamawiać Pakiet Start z zobowiązaniem na 2 lata, co sugeruje pozostawienie przynajmniej podstawowych kanałów w wersji SD jeszcze co najmniej 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wykaz kanałów zawierał już podział na kanały gwarantowane i niegwarantowane. Jednak w tym wykazie część dubli SD jest jeszcze wymieniona na liście gwarantowanej, a zostały one usunięte we wtorek bez żadnej informacji. Gdyby usunięto tylko duble SD znajdujące się na liście niegwarantowanej sytuacja byłaby inna. Do usuwania kanałów z listy niegwarantowanej bez konieczności informowania abonentów zastrzegli sobie bowiem prawo, pisząc o tym drobnym drukiem pod wykazem kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najgorszym wypadku 64,98zł (to bez problemu) a w najlepszym 39,99 zależy od negocjacji.

 

Pierwszy telefon z propozycją właśnie 64,98 pln. Pytanie do osób negocjujących z UPC, jakich argumentów użyć, żeby otrzymać ofertę za 39,99 pln? Czy szansa na jej uzyskanie jest większa bliżej końca umowy? Przypomnę, że chodzi pakiet Select Extra HD + Fiber 60 Mb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumenty:

1. Złożone wypowiedzenie i zarejestrowane u operatora. To najmocniejszy argument ;)

2. Konkurencja dostępna w bloku/ domu daje lepsze ceny.

3. Jeżeli to Kraków lub Warszawa to powołać się na gigakablowke Netii i jej ceny. Choć tu konsultanci UPC są nauczeni by mowić o słabej jakości i problemach.

4. Odrzucać pierwsze dwie propozycje. Chyba, ze juz uzyskujesz to co chcesz otrzymać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ciężko jest wywalczyć dobrą ofertę, gdyż kierownictwo i TL kładą duży nacisk na większy zysk. Drugą kwestią jest to, że część zadań DUK z Katowic przejeli podwykonawcy UPC z Krakowa, Lublina oraz Rudy Śląskiej, a w tych firmach zasada jest jedna, od najwyższej ceny schodzą stopniowo co każdą rozmowę, a maksymalnie mogą być trzy. Jeśli przy trzeciej rozmowie nie będzie skcep akceptacji, wtedy rozwiązują umowę w imieniu UPC, ale póki co to około 31% wszystkich rozwiązywanych umów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się brak dubli SD, szybciej przechodzi się listę kanałów ;) Pojawiły mi się dwa canal plus, oczywiście zakodowane, dziś już nie ma to były pozycje 400 coś bodajże, już miałem nadzieję na jakieś promocje, ale chyba jednak to jakaś pomyłka była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że szybciej jest zdjąć kodowanie na czas promocji - co zresztą już praktykują z niektórymi kanałami (otwarte okno dla posiadaczy pakietu Start). Owszem dublują wówczas dany kanał, umieszczając go w dolnym pasmie, ale jednocześnie także go odkodowują na dotychczasowej częstotliwości. Odkodowując faktycznie kanały z pakietu Filmbox, abonent mógłby je oglądać na 3, 4 i n-tym telewizorze wyposażonym jedynie w tuner DVB-C. Przypominam, że UPC zapewnia multiroom (dekoder lub moduł CI+) tylko na 1 dodatkowy telewizor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...