Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem tu nowy. Mam kilka pytań:

 

1. Właśnie robi cesje od kolegi co ma pakiet Upc select hd - za 49 brutto (jakaś promocja której już nie ma ale ponoć dużo taniej jak ci obecni ńowi co biorą)..... Czy przy cesji w nowym miejscu instaluje Upc za free mi usługę? Wiem ze lokal jest pod Upc bo jest stare gniazdko po poprzednich wynajmujących

2. Zostało mi 10 miesięcy do końca umowy - czy juz mogę rzucić papier żeby dostać lepsza ofertę ?

3. Czy dział utrzymania klienta daje jakieś super warunki na umowę bezterminowa? Bo niewiem ile będę mieszkał tu gdzie teraz ale te 10 miechow spróbuje dotrwać

 

Dodam tylko ze chce mieć:

-pakiet sportowy canal+

-i może net (bez telefonu)

-i może opcjionalnie hbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Usługa instalacji w nowym mieszkaniu klienta jest za 0 złotych.

2. Wypowiedzenie możesz złożyć, ale nic innego poza zwrotem kary regulaminowej nie dostaniesz.

3. Umowy bezterminowe są nie opłacalne. Zawsze możesz podpisać umowę na 24 miesiące i z niej zrezygnować jak będziesz opuszczać mieszkanie, masz taką możliwość.

 

Z dodatkowych pytań:

- Canal+ lepiej wychodzi jak weźmesz opcję full

- Internet opłaca się tylko w umowach na 24 miesiące

- pakiet HBO dostaniesz na piewszy miesiąc za 0zł, następny za 1 zł a kolejne miesiące za 25 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam pakiet select +internet 30mb/s za 79 zł co prawda byłem trochę wkurzony, bo dwa dni później dostałem ulotkę od przedstawiciela budynku i za tą cenę miałbym pakiet select + internet 60mb/s .

Na usługi nie mam co narzekać działają stabilnie były może z dwie awarie, ale zostały szybko usunięte.

 

Test internetu

4341720015.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki UPC za I kwartał 2015. Ubyło rdr 12tys klientów. 85% klientów korzysta z łącza >=30Mb/s, 35% klientów ma 3 usługi.

 

http://www.telko.in/upc-spadek-w-tv-wzrost-w-dostepie-wiecej-horizonow

http://www.telepolis.pl/wiadomosci/wyniki-upc-polska-po-1q2015,2,3,33315.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę jaką infrastrukturę trzeba mieć "po stronie użytkownika" póki co trochę nie dziwię się operatorom, że zwlekają z łączami >150Mb/s. Choć akurat UPC ma 250Mb/s. Mogą z tego być reklamacje typu - "a dlaczego z tych 500Mb/s mam tylko 200!!!"

U siebie trzeba mieć wydajny router, który "to pociągnie". Szczególnie, że większość użytkowników dzieli sieć po wifi... (g odpada, n obsłuży pewnie łącze 120Mb/s, ze 150Mb/s może być różnie a 250Mb/s nie pociągnie, także pozostaje tylko ac) a tu już przy prędkościach >100Mb/s trzeba mieć dobry sprzęt do tego dobrze skonfigurowany (odpowiedni, wolny kanał, gigabitowy port Ethernet itp.). Do tego "wyższe" zakresy (ac) to odpowiednio mniejszy zasięg itp. Kolejna kwestia to komputer, na którym ma działać łącze - wydajny procesor, karta sieciowa itp. o odpowiednich parametrach. Zostaje podłączenie się bezpośrednio kablem sieciowym a tutaj też może być tak, że ktoś podepnie się np: kablem CAT 4 i powie - ojej, nie ma 500Mb/s! Do tego przy kablu sieciowym komputer by "obsłużyć" 500Mb/s i więcej też musi mieć mocną, niezamuloną konfigurację. Do tego większość użytkowników testuje parametry łącza na javie gdzie też bardzo dużo zależy od wydajności kompa.

Reasumując - dla operatora łącza >100Mb/s to "same problemy" po stronie użytkownika ;) Mogliby raczej popracować nad większym uploadem bo osiąganie 300, 500, 900Mb/s w download to póki co "gonienie króliczka", natomiast łącze typu 100Ms/s download i 50Mb/s upload byłoby już "nową jakością".

 

Raczej nie bardzo, gdyż instalacje "na ostatniej mili" najlepiej działają do około 400 Mbit/s. Co innego światłowodem do odbiorcy, tam UPC gwarantuje prędkość 10 Gbit/s.

No tak ale z tego co wiem to UPC w naszym kraju nie ma sieci zakończonej światłowodem u odbiorcy końcowego? Chyba, że dla dużego biznesu?

 

Tak na marginesie to w Docsis 3.1 też teoretycznie w laboratorium da się chyba osiągnąć 10Gb/s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi tak szczerze po co komu dla jednego gospodarstwa domowego lepsze łącze jak 100 Mb/s? Kto to realnie wykorzystuje? Oglądacie równolegle po pięć filmów HD i ściągacie ciągle gigabajty danych że marzą się Wam większe prędkości?

 

W EuroDOCSIS 3.0 "na ostatniej mili" można jak napisano powyżej do ok. 400 Mb/s pociągnąć (8 kanałów downstream po 50 Mb/s) przy czym te 400 Mb/s będzie dostępne tylko w warunkach laboratoryjnych czyli podpięty jeden użytkownik do węzła a nie cała ulica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPC stosuje FTTH dla użytkowników indywidualnych.

Pierwsze słyszę. Gdzie znajdę szczegóły tej "oferty"?

 

Powiedzcie mi tak szczerze po co komu dla jednego gospodarstwa domowego lepsze łącze jak 100 Mb/s? Kto to realnie wykorzystuje? Oglądacie równolegle po pięć filmów HD i ściągacie ciągle gigabajty danych że marzą się Wam większe prędkości?

Realnie przez cały czas na pewno nikt lub mało kto ;) zresztą, żeby mieć te 100Mb/s w download to musi tyle obsługiwać serwer, z którego korzystamy a to wcale takie oczywiste nie jest. Dla mnie tak samo ważny jest upload i tak dochodzimy do tego dlaczego trzeba brać łącza 120, 150 i 250Mb/s... bo upload jest w nich większy. Owszem nie wykorzystam 120, 150 czy250Mb/s ale chcę jak najszybciej wrzucić pliki na serwer. A przy tych asymetrycznych łączach upload jest ~9-10x mniejszy niż download. Mi by spokojnie wystarczyło łącze 60Mb/s download i 20-30Mb/s upload, tylko że takiego nie ma i pewnie nie będzie.

 

W EuroDOCSIS 3.0 "na ostatniej mili" można jak napisano powyżej do ok. 400 Mb/s pociągnąć (8 kanałów downstream po 50 Mb/s) przy czym te 400 Mb/s będzie dostępne tylko w warunkach laboratoryjnych czyli podpięty jeden użytkownik a nie cała ulica.

Teoria 400Mb/s czyli praktyka to pewnie właśnie około 240Mb/s które daje UPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi tak szczerze po co komu dla jednego gospodarstwa domowego lepsze łącze jak 100 Mb/s? Kto to realnie wykorzystuje? Oglądacie równolegle po pięć filmów HD i ściągacie ciągle gigabajty danych że marzą się Wam większe prędkości?

Słyszałeś o czymś takim jak dystrybucja cyfrowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem, czy jest jakaś inna oferta, zawsze byłem przekonany, że na części adresów stosują tego typu przyłącza.

Komercyjnie moim zdaniem póki co nie, w ramach testów może i tak. Nie wiem czy tak testują 500Mb/s? Testy trwają od ponad roku ale chyba nadal po HFC?

By było FTTH potrzebny jest koniec światłowodu u klienta w lokalu oraz modem optyczny. UPC robi FTTB czyli w skrócie HFC. Światłowód kończy się w garażu lub na klatce a ostatnie kilkanaście, kilkadziesiąt metrów to koncentryk.

 

INEA owszem ma gdzieniegdzie 500Mb/s po światłowodzie. Niestety jest mało informacji o tej ofercie, nie ma np: informacji o uploadzie.

https://www.inea.pl/o-inea/dla-prasy/gdzie-zamowisz-najszybszy-internet-w-polsce

 

Ograniczony upload w EuroDOCIS 3.0 to "kula u nogi" tej technologii ;) Tak to już wymyślono i tego się nie przeskoczy w praktyce.

Mam nadzieję, że operatorzy zaczną "coś kombinować" bo wysyłanie treści od klienta robi się co raz bardziej istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokupuje się kolejne karty do CMTSów, sieci segmentuje na coraz mniejsze kawałki, dodaje dodatkowe upstreamy i więcej zrobić się nie da w EuroDOCSIS 3.0 a przejście na zupełnie inną technologię (FTTH) dla kablówek moim zdaniem to science-fiction bo oznacza budowę sieci praktycznie od nowa. Być może lekiem będzie jeszcze nowszy EuroDOCSIS ale tam z kolei problemem będą gigantycznie wyśrubowane parametry dla sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INEA owszem ma gdzieniegdzie 500Mb/s po światłowodzie. Niestety jest mało informacji o tej ofercie, nie ma np: informacji o uploadzie.

https://www.inea.pl/o-inea/dla-prasy/gdzie-zamowisz-najszybszy-internet-w-polsce

500/50, jest oferowane chyba wszędzie, gdzie jest FTTH a FTTH jest na prawie każdej inwestycji Inei od 2012 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...