Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że nie było 4 serii z powodu niby silnego wiatru, ale Szczęsny mówił, że jak będą dobre warunki po konkursie to Stoch skoczy sobie treningowo. I potem pokazywali jak skakał Sotch czyli warunki były potem jednak dobre, to dlaczego tak szybko zrezygnowano z odbycia się 4 serii???

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze słyszałem Kurzajewskiego i Kota po dzisiejszym konkursie to z polskimi skokami już wszystko OK, panowie byli zadowoleni. Stoch ostatnie trzy swoje skoki oddał na odległość większą niż 200 m. Następny konkurs w Zakopanem a lubi tam skakać. Polscy kibice. Nic tylko się cieszyć że polskie skoki się odrodziły :D

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że drużynę stać na 4-5 miejsce bo do podium dużo brakuje, Niemcy mimo wszystko osłabieni, dwóch Polaków w dziesiątce konkursu indywidualnego to będzie sukces, pięciu naszych stać na awans do trzydziestki, może w Zakopanem coś wreszcie zaskoczy. Peter Prevc ma olbrzymią szansę za powiększenie przewagi, jeżeli wyga niedzielny konkurs, będzie miał komfortową sytuację do zdobycia Kryształowej Kuli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że miejsca na podium się nie spodziewałem, ale wszyscy skakali bardzo równo i to wystarczyło na zajęcie  3 miejsca, myślę, że dziś indywidualnie też nie powinno być, źle i Kamil Stoch powalczy o coś więcej niż tylko miejsce w pierwszej szóstce, myślę, że na podium go stać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję jednak, że zabawa w światowe skakanie skończy się na Zakopanem i na Wiśle - Kruczek do końca świata będzie mógł się bronić dobrymi lokatami na zawodach w Polsce, a z sezonu na sezon przygotowanie do czegokolwiek większego niż lato i polskie konkursy z sezonu na sezon wychodzi coraz gorzej.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze zawody PŚ skoków narciarskich w Zakopanem wygrał nie Peter Prevc, a Stefan Kraft. Dwóch austriaków na podium, a Słoweniec uplasował się na trzecim miejscu, po tym jak zepsuł skok. Po I serii prowadził ze skokiem 140-metrowym (pół metra zabrakło do wyrównania rekordu skoczni Simona Ammanna). Szczególne brawa dla Kamila Stocha, który uplasował się na 8 miejscu. Wyniki pozostałych Polaków: Maciej Kot - 12 miejsce (najlepsze w karierze), Dawid Kubacki - 16 miejsce (najlepsze w tym sezonie), Andrzej Stękała - 17 miejsce (najlepsze w karierze), Stefan Hula - 21 miejsce, Jakub Wolny - 27 miejsce. Nie udało się zajwalifikować do drugiej serii trzem Polakom: Krzysztof Biegun - 39 miejsce, Piotr Żyła - 40 miejsce i Jan Ziobro - 45 miejsce. Na trybunach można pyło zobaczyć Prezydenta Polski - Andrzeja Dudę wraz z jego żoną.

Edytowane przez kacper130700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to czasem sporadycznie się zdarzały poza TCS takie nagrody za kwale. Przy okazji - konkursy w ten weekend nie są transmitowane przez TVP, pozostaje tylko Eurosport 2. Ale jeśli ktoś nie ma ESP2, będzie transmisja FTA porannego konkursu po niemiecku na kanale DAS ERSTE (jest na 19E oraz na 13E) jutro od 8:35.

Edytowane przez mathey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triumf Słoweńców w Sapporo, wygrał Peter Prevc drugi był jego młodszy brat Domen a trzeci Robert Kranjec, Polacy po dobrym występie w kwalifikacjach skakali bardzo przeciętnie, tylko Maciej Kot nie zawiódł i zajał 14 miejsce, Stefan Hula był 18 dwie lokaty niżej uplasował sie Kamil Stoch, punkty zdobył też 27 Dawid Kubacki, Andrzej Stękała zajął 32 miejsce. Nie wyobrażam sobie aby Peter Prevc przegrał w tym sezonie walkę o Kryształową Kulę. 

@mathey zdaje się, że dziś na ARD skoków na żywo nie transmitowali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...