Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko za wygranie kwalifikacji w Turnieju Czterech skoczni są nagrody pieniężne, w tej edycji po 2000 euro, w innych konkursach się nie spotkałem.

Za wygraną w kwalifikacjach w Willingen też płacili 2000 ojro. Widocznie w Niemczech, Austrii łatwiej o jakiś sponsorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mathey zdaje się, że dziś na ARD skoków na żywo nie transmitowali. 

 

Na 100% była transmisja, sprawdzałem na Das Erste HD na początku drugiej serii, ale sam ostatecznie oglądałem w Eurosporcie. Za to "nocny" (dla naszej strefy czasowej) konkurs nie będzie transmitowany przez ARD.

Edytowane przez mathey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ARD była dziś retransmisja tego nocnego konkursu, jak włączyłem po 9.00 to pokazywali skoki ostatnich zawodników, Polacy nadal poza Mackiem Kotem skaczą słabo, Kamil Stoch znowu skoczył fatalnie. Widać już, że ten sezon jest dla Polaków stracony a Łukasz Kruczek może powoli rozglądać się za nową posadą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz Kruczek po zakończonym sezonie nie będzie już trenerem kadry naszych skoczków, trener złożył rezygnację. Wśród najpoważniejszych kandydatów do objęcia stanowiska wymienia się Słoweńca Vasję Bajca i Austriaka Stefana Horngachera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, no wreszcie. ;)

 

Chociaż oprócz Kruczka powinno się wyciąć głównego powoda, Tajnera Apoloniusza, który nawet biegi narciarskie z jakimś potencjałem potrafi doprowadzić do dna.

 

Przede wszystkim polskie skoki muszą przejść gruntowną przemianę w podejściu do szkolenia. Nie tylko młodzieży, choć tyle talentów przeleciało nam przed oczami, a dzięki bierności zasiedziałych dziadków jesteśmy tu, gdzie jesteśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się zastanawiałem czemu Kruczek jest trenerem kadry. Czy on był jakimś wielkim skoczkiem? No, ale dobra bo to trochę inaczej z tym pewnie jest. Ponadto broniły go jednak sukcesy Kamila Stocha.

 

W kadrze powinien pracować człowiek z autorytetem, dla młodych zawodników byłby jakimś wzorem. Nie mówię, żeby od razu trenerem został Adam Małysz, ale doradzać by mógł bo zna się na rzeczy idealnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry skoczek = dobry trener ? Słaby skoczek = słaby trener ? To chyba nie do końca tak działa. Coś się wypaliło między Kruczkiem a zawodnikami. Potrzebny jest nowy impuls - trener z doświadczeniem. I to wcale nie musi być osoba, która była kiedyś wybitnym sportowcem. Potrzebny ktoś, kto będzie potrafił więcej wykrzesać z naszych zawodników. Cytat z Batistuty "trener powinien wywoływać stan oscylujący między strachem a zachwytem". Coś w tym jest ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobie przypomniałem. News jest taki że Kruczek przestaje być trenerem kadry ale czy nie będzie kogoś innego trenował?. W styczniu, przed kwalifikacjami do jakiegoś konkursu Kurzajewski rozmawiał z Wilkowiczem i ten powiedział coś ciekawego. Nie powiedział wprost ale można było wyczuć że Kruczek jest na wylocie ale mocno go broni Stoch w którym zawsze miał oparcie. I Wilkowicz powiedział że prawdopodobnie Stoch odłączy się od kadry, tak jak kiedyś Małysz, i jego trenerem nadal będzie Kruczek. Resztę kadry weźmie nowy trener. No ale to było jeszcze przed Zakopanem po którym to Stoch miał zacząć skakać lepiej. Nie wiem czy Wilkowicz nie mówił też że już rok temu Kruczek był na wylocie i to właśnie Stoch uratował mu posadę mocno go broniąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spore zamieszanie wywołano wczoraj w kwalifikacjach, pierwotnie Kamil Stoch został zdyskwalifikowany za nieprzepisową długość nart, po chwili jednak sędziowie przyznali sie do błędu i stwierdzili, że sprzęt jest regulaminowy, nie wiem co o tym sądzić. nie ulega wątpliwości, że Stoch w niedzielnym konkursie indywidualnym nie odegra poważniejszej roli, Hula i Kubacki jeżeli powtórzą skoki z kwalifikacji mogą powalczyć o miejsce w pierwsze piętnastce. W konkursie drużynowym, myslę, że 5 miejsce będzie można uznać za sukces. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spore zamieszanie wywołano wczoraj w kwalifikacjach, pierwotnie Kamil Stoch został zdyskwalifikowany za nieprzepisową długość nart, po chwili jednak sędziowie przyznali sie do błędu i stwierdzili, że sprzęt jest regulaminowy, nie wiem co o tym sądzić[...]

Łukasz Kruczek wyjaśnił, że Kamil po skoku w ogóle nie był mierzony. Wpisano po prostu obok jego nazwiska omyłkowo pomiar innego zawodnika.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w konkursie drużynowym Polacy zajęli 6 miejsce. Wygrali Słoweńcy przez Norwegią i Japonią. Na czwartym miejscu uplasowali się Niemcy, na piątym Austriacy, na siódmym Czesi, na ósmym Rosjanie i na ostatnim Szwajcarzy. Gdyby był to konkurs indywidualny to wygrałby Stefan Kraft. Kubacki by był 12., Stękała 13., Stoch 20., a Hula 21. Jutro konkurs indywidualny z udziałem sześciu Polaków, który rozpocznie się o 14:15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Planicy odbył się wczoraj konkurs Pucharu Kontynentalnego, wygrał Austriak Philipp Aschenwald, najlepszy z Polaków Piotr Żyła zajał 4 miejsce i stracił do drugiego miejsca tylko 0,9 punktu a do trzeciego 0,3 punktu, konkurs był bardzo wyrównany, 11 miejsce zajał Klemens Murańka, 22 Jan Ziobro. a oczko niżej uplasował się Jakub Wolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to po co? Bo media naciskają na to, aby wyemitować reklamy w czasie oglądalności. Jak by od razu powiedzieli, że odwołane to wszyscy by wyłączyli tv i nie czekali. W dodatku dyrekcja zawsze wierzy, że jakoś magicznie nagle warunki się poprawią. Także organizatorzy i sponsorzy muszą jakoś hajs nabić. Osobiście te sytuacje gdzie od razu zdecydowano się na odwołanie w ostatnich sezonach co pamiętam to można na palcach jednej ręki policzyć.

Edytowane przez mathey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze skoki narciarskie na TVP1 nie komentuje Marek Rudziński, ponieważ siedzi w studiu razem z Maciejem Kurzajewskim i Rafałem Kotem. Jak komentuje to ma inny głos niż tak jak go widzimy w wywiadach czy w studiu.

Komentował zawody, przynajmniej trochę bo tylko dwóch skoczyło.

 

Jest już ostateczna decyzja, zawody w Oslo zostały odwołane, nie wiem po co po raz kolejny tak długo jest przeciągana ta decyzja. 

Ale warunki wietrzne z tego co pokazywali nie były takie złe. Ja pokazali grafikę około 14:30 i około 15:40 to wiatr przekraczał normy tylko w 1 punkcie u góry, czasami też w drugim, reszta pomiarów (przynajmniej wtedy) nie przekraczała dopuszczalnych norm. Chyba gdyby nie mgła to próbowali skakać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze skoki narciarskie na TVP1 nie komentuje Marek Rudziński, ponieważ siedzi w studiu razem z Maciejem Kurzajewskim i Rafałem Kotem. Jak komentuje to ma inny głos niż tak jak go widzimy w wywiadach czy w studiu.

 

Przyznam, że nie rozumiem o co chodzi. Ale to jakaś zasadnicza różnica, czy po prostu nie pochodzi do rozmów w studiu tak emocjonalnie i poważnie jak do swojego zasadniczego miejsca pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie często się to zdarza, że jakiś komentator, który mówi spokojnie w studiu wypada dziwnie, niepodobnie do siebie. Np. Waldemar Kasta w KSW po angielsku brzmi dobrze, a potem jest w Puncherze, mówiąc spokojnie i po polsku się niczym szczególnym nie wyróżnia.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...