Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Z ostatnich informacji do których dotarłem wynika, że jeżeli nie uda się szybko uzbierać potrzebnych pieniędzy na remont obiektu (chodzi o ok. 2 miliony euro) to powoli skocznie maja być rozbierane i demontowane. Czeska federacja takich pieniędzy na pewno nie wyłoży, powstał komitet który zbiera pieniądze czy tak radę aż taka wysoka sumę zebrać trudno określić. Skocznie mamucie są specyficzne,  za wiele na nich zawodnicy nie trenują (szczególnie ci młodzi) zawody rangi mistrzowskie rozgrywane są rzadko a utrzymanie jest kosztowne. To trochę przypomina taka "dziurę bez dna" , trzeba dużo włożyć a zysk jest niewielki, skoki w Czechach straciły na popularności, więc nie dziwię się władze, że nie chcą wesprzeć remontu obiektu . Tak dla porównania mamucia skocznia w Vikersund straciła homologację FIS-u i co za tym idzie PŚ. Działacze norwescy nie zrobili nic aby poprawić usterki wytknięte przez delegatów z FIS-u. Ja osobiście kibicuję ludziom którzy próbują ratować obiekty w Harrachowie, może im sie uda.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wiadomości pojawiły się kilka miesięcy temu narazie nic nie wiadomo tym czasem  do inauguracji PŚ szykuje się Wisła mam tylko nadzieję że organizatorzy dobrze przygotują zeskok .Z ciekawostek jest to jubileuszowy 40 sezon pucharu świata i ostatni Waltera Hofera jako dyrektora ,ciekawe kto zostanie jego następcą media spekulują że Mika Kojonkowski ,ale został niedawno trenerem kadry Chińczyków.

Edytowane przez TELEWIDZ123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedzielnego konkursu indywidualnego awansowało sześciu Polaków: Dawid Kubacki na 2 miejscu, Piotr Żyła na 15 miejscu, Jakub Wolny na 28 miejscu, Stefan Hula na 33 miejscu, Maciej Kot na 39 miejscu i Kamil Stoch na 48 miejscu. Kwalifikacje wygrał Rosjanin Evgeniy Klimov, dobre wyniki uzyskali też Fin Aalto i Bułgar Zografski - obydwaj zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce kwalifikacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, G2000 napisał:

Tajner i Kot na TVP oblepieni logotypami jak radzieccy generałowie orderami. Troszku żenująco to wygląda.

jw. 

 

Szkoda, że siedzą, a nie stoją, bo wtedy mogliby sobie włożyć spódnice jak Wach z napisem: Willa u babci Maliny ? 

 



Znalezione obrazy dla zapytania wach szpilka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2018 o 15:26, andi12 napisał:

Zawody na mamuciej skocznie w Vikersund zostały wykreślone z kalendarza PŚ, FiS nakazał organizatorom aby nieco zmodyfikowali profil skoczni, aby poprawić bezpieczeństwo zawodników, Ci jednak nie zrobili nić i skocznia traciła homologację FIS i tym samym miejsce w PŚ. 

A no własnie, nie wiadomo kto prawde pisze, wg mnie skocznie HS 225 powinny byc calkowicie osloniete przed wiatrem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem pierwszą serię skoków na TVP i już mam dość Przemka Babiarza. Nawet aktualnych wyników nie potrafi podać i co chwilę wprowadza widza w błąd. Jeszcze zaczął tłumaczyć widzom co to są ''morale'' - czy to jest program dla dzieci? :D Szczęsny musi ratować sytuację. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysław Babiarz strasznie się dziś mylił, przekręcał nazwiska, wystarczyło spojrzeć na listę startowa.

Co do konkursu to warunki były chwilami loteryjne, niektórzy zawodnicy mieli mocny wiatr w plecy, najbardziej stracił na tym  Dawid Kubacki, błysk mistrza Kamila Stocha który na skoki konkursowe potrafił sie niesamowicie zmobilizować. Norwegowie dziś dostali poważne ostrzeżenie,  żeby nie kombinowali z kombinezonami. Zawody udane, dużo zawodników dziś nie ryzykowało lądowania telemarkiem,  kilka upadków na szczęście niegroźnych miało miejsce. Jutro jest szansa nawet na zwycięstwo, plan minimum to miejsce na podium. Odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" a capella to według Mnie średni pomysł wolałbym odegranie prze orkiestrę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...