Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szansa na małą Kryształową Kule za loty jest niewielka, ale trzeba walczyć, przy obecnej formie Kamila, zwycięstwo w niedziele jest bardzo możliwe. Gorzej bo mamy tylko dwóch pewnych zawodników, Stefan Hula skacze zbyt krótko, po Piotrku Żyle można spodziewać się wszystkiego. Walka w konkursie drużynowym będzie zacięta, nie zdziwiłbym się gdyby Polacy wylądowali poza podium, bo Słoweńcy u siebie zawsze skakali dobrze i nie lekceważyłbym Japończyków.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria próbna rozpoczęta z siódmej belki przy wietrze prawie 2 m/s pod narty, przed skokiem Piotra Żyły obniżona do piątej, skok Piotrka niezły (208 m),  myślę, że ostatnia grupa będzie skakać z czwartej belki. 

Edit : Kamil Stoch wygrał serię próbną przed konkursem drużynowym skacząc 239,5 metra, jedenasty był Dawid Kubacki, 14 Piotr Żyła i 20 Stefan Hula, czyli szansa na podium jest duża.  

Edytowane przez andi12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, myślę że jedynymi plusami dzisiejszych zawodów w wykonaniu naszych zawodników to rekord życiowy Stefana Huli i bardzo dobre loty Kamila. Słabszy drugi skok Dawida i takie sobie loty w wykonaniu Piotra spowodowały że do podium zabrakło nam... 4 punktów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil na samych notach sędziowskich stracił z 15 punktów, można w drugiej serii było zaryzykować i puścić z obniżonego rozbiegu, warto zauważyć, że dziś na wieży trenerskiej naszych zawodników puszczali asystenci i pomocnicy trenera Horngachera, sam trener oglądał konkurs drużynowy z wieżyczki sędziowskiej. Co do not to dlaczego nie obniżyli not przy pierwszych skokach Tandego i Kranjca, było ewidentnie widać brak telemarku i lądowanie na dwie nogi, tylko polski sędzia prawidłowo zareagował. Dziś było wyraźnie widać, że wyrównanie czy też pobicie rekordu świata w Planicy bedzie bardzo trudne, mimo, że warunki sprzyjały. Musimy się pogodzić z tym, że szansa na dościgniecie Niemców w Pucharze Narodów bezpowrotnie minęła.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak: W tym momencie myślę, że możemy podsumować już miniony sezon 2017/18. Co sądzicie o minionym sezonie 2017/18 w naszym wykonaniu? Kto najbardziej zawiódł? 

Ja osobiście uważam, że to był sezon Kamila. Oczywiście zdarzały mu się "wpadki" jak brak awansu do 2 serii w konkursie indywidualnym w Zakopanym czy niskie, bodajże 21 jeżeli dobrze pamiętam miejsce w konkursie indywidualnym na Kulm. Norwegowie byli bardzo mocni, dosyć spora grupka zawodników poprawiła swoje rekordy życiowe w lotach, kilku zawodników zakończyło kariery... Myślę, że miniony już sezon 2017/18 był bardzo ciekawy, a Wy jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowym trenerem kadry "B" został Maciej Maciusiak, kardę juniorów poprowadzi Wojciech Topór. 

Jest też problem ze skocznią w Wiśle, został prawdopodobnie uszkodzony drewniany stelaż pod igelit, mogły to spowodować ratraki który ubijały zeskok na zawody PS. jak na razie na skoczni zalega warstwa lodu, gdy ona stopnieje, wtedy bedzie można ocenić ewentualne szkody i przystąpić do niezbędnych napraw.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam Małysz zdobył 10 indywidualnych medali IO i MŚ, co jest bardzo dobrym osiągnięciem, do tego 4 KK . Kamil Stoch osiągnął w skokach także to, czego nie udało się Adamowi czyli tytuł mistrza olimpijskiego i medal MŚ w Lotach. Można powiedzieć,że jest skoczkiem spełnionym. Nic tylko się cieszyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najpoważniejszym kandydatem do objęcia kadry Austrii Andreas Widhoelzl, świetny były skoczek, doświadczenie trenerskie ma. Poza tym wymieniani są również : Harald Rodlauer (były trener kadry Pań), Alexander Diess (w przeszłości trener kadry kombinatorów norweskich) i Alexander Mitter (były trener Finów). Tak na prawdę to od momentu pojawienia się Stefana Krafta, Austriacy nie mieli jakiegoś młodego obiecującego talentu. Słyszałem, też opinię, że szkolenie młodzieży w Austrii bardzo się pogorszyło, nie ma już tylu chętnych co dawniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...