Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tymczasem będzie przebudowa kompleksu skoczni obok Wielkiej Krokwi w Zakopanem: https://sport.onet.pl/zimowe/skoki-narciarskie/wielkie-inwestycje-w-zakopanem-kamil-stoch-zostanie-patronem/0qgtc7y

Mogliby się nie cackać i z miejsca walnąć mamucią skocznie w zimowej stolicy Polski.

Tak swoją drogą ciekawe czy na serio FIS myśli o Pucharze Świata w Szczyrku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach Adama była zdecydowanie większa konkurencja, Austria, Finlandia były bardzo mocne

 

Polemizowałbym. Może i czołówka była bardziej liczna, ale sam poziom całej stawki był zdecydowanie niższy wg mnie. Ostatnio na YT oglądałem sobie fragmenty konkursów z 2001 roku i mignęły mi tabelki z klasyfikacją po I serii. Jakie było moje zdziwienie, kiedy 20 zawodnik po pierwszej serii skoczył jakieś 30 metrów mniej niż prowadzący, wielu z "30" na skoczniach K120 miało odległości nie przekraczające 100 m.

Obecnie cała stawka wchodząca do drugiej serii mieści się zwykle w 10-15m.

 

Nie chcę też, żeby ktoś mój post potraktował jako deprecjonowanie sukcesów Małysza, bo nawet jeśli stawka była słabsza, to Małysz nie miał aż takiego wsparcia technologicznego, jakie obecnie mają Polacy, co też trochę poprawia wyniki. Wg mnie porównywania Stocha i Małysza mijają się z celem, każdy skakał w innych czasach tego sportu i niemożliwe jest dokładne porównanie. To tak jak z Maradoną i Pele w piłce.

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale by nie mogli pokazać zawodów w Polsce do których prawa przez jeszcze 2 lata posiada TVP :P

(Sub)Licencja TVP kończy się wraz z ostatnimi zawodami tego sezonu... Pisałem o tym w wątku METRO

(chyba, że masz inne info to daj źródło  :) )

Edytowane przez nieczęstygość99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszych sześciu zawodników na Planicę to : Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Stefan Hula i Jakub Wolny. Tym razem zawodnicy będą rywalizować w turnieju Planica 7, gdzie będzie oceniane 7 skoków (jeden z kwalifikacji, cztery z konkursów indywidualnych i dwa z drużynowego). Kolejny idiotyzm FIS-u, mam nadzieje, że Norwegowie nie będą tak faworyzowani jak w Raw Air. Jakoś w tym sezonie te mini turnieje są modne bo to już trzeci nie licząc TCS.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jesteśmy po kwalifikacjach do pierwszego konkursu Pucharu Świata w Planicy, patrząc na wyniki poszczególnych zawodników jestem lekko mówiąc załamany, z ciekawszych wyników do konkursu nie dostał się:

- Gregor Deschwanden który skoczył 230 metrów

- Andreas Alamommo który skoczył 221,5 metra

- Michaił Nazarov który skoczył 216 metrów

- kilku zawodników którzy skoczyli 208, 209 metrów 

Jeżeli to przez punkty odejmowane za wiatr, to ja jestem za tym, żeby te punkty zlikwidować - przez to, że komuś mniej podwieje pod narty i skoczy słabo awansuje zamiast zawodnika który ustanowił swój rekord życiowy. 

Do konkursu za to dostali się zawodnicy którzy skoczyli 202,5 metra czy 203,5 metra, a Daniel Andre Tande choć się nie dostał (a skoczył 199,5 metra), to był wyżej sklasyfikowany od Szwajcara Gregora Deschwandena, który skoczył 230 metrów! Chyba trzeba było mieć szczęście do warunków, ale i tak jestem za tym, że punkty dodawane/odejmowane za wiatr od przyszłego sezonu zlikwidować.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Piotr Żyły który skakał w złych warunkach i się nie zakwalifikował, te przeliczniki wiatrowe szczególnie na mamucich skoczniach są "kitu", jury i sędziowie po raz kolejny się nie popisali, przecież od razu było widać, że skok Gregora jest podparty i nowego rekordu nie będzie a Ci tak długo się zastanawiają. W PŚ wszystko jasne, Wellinger i Tande odpadli czyli Freitag praktycznie pewny drugiego miejsca w generalce.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten skok przypomniał wielkiego Gregora z przed kilku sezonów , ta kamera co pokazuje skoczka po wyjściu z progu jest bez sensu .Co do transmisji w przyszłym sezonie myślę że skoki zostaną w TVP mają przecież prawa na nasze zawody mś chyba do Sefeld i Mś w Lotach i TCS .

Edytowane przez TELEWIDZ123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy ale ja uważam, że stara Letalnica miała swój klimat - np moment w którym się nagle narty zawodnika podnosiły do góry w okolicach 160 - 170 metra zawsze fajnie wyglądał. A teraz? Tylko się wysoko leci - tyle. 

Edytowane przez Gierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...