Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kamil Stoch został wczoraj Mistrzem Polski w skokach narciarskich. Zawody odbyły sie na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Stoch prowadził już po pierwszej serii, po fantastycznym skoku na 140 metr, miał jednak problemy przy lądowaniu i przewaga nad Dawidem Kubackim który skoczył również daleko nie była duża.  W drugiej serii Kamil pokazał prawdziwą klasę, gdy inni zawodnicy ledwo dolatywali do punktu K skoczył 134,5 metra i z duża przewaga zwyciężył. Srebrny medal zdobył Dawid Kubacki a brązowy Stefan Hula. Rozczarował Piotr Żyła, co prawda w drugiej serii uzyskał 127,5 metra była to druga odległość to jednak w pierwszej tylko 117 metrów. i o medalu mógł zapomnieć.  Zawody obejrzała spora liczba kibiców,  przydałby się jednak przelicznik za wiatr, albo przynajmniej od czasu do czasu grafika z informacjami o kierunku i sile wiatru. Kiepsko to ze strony TVP wyglądało, nawet nie było prędkości najazdowych podawanych, przynajmniej komentatorzy o zmianach belek startowych  informowali. Skocznia przygotowana bardzo dobrze, tylko zeskok był trochę miękki bo wcześniej przed zawodami spadł świeży śnieg. Kamil Stoch potwierdził wysoką formę, trudno coś wywnioskować z postawy innych zawodników. Mam nadzieje, że na TCS będzie dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysponujemy jako reprezentacja bardzo mocnymi zawodnikami w kadrze Polski (Stoch, Kubacki, Żyła, Hula, Kot) i napewno ugramy w TCS wysokie lokaty. Wiele czynników będzie miało wpływ jak zawsze na rozgrywanych tych turniejach, ale jestem przekonany, że ze skoku na skok forma naszych zawodników będzie z każdym dniem rosła. Jestem ciekaw również formy Norwegów, Niemców, Austriaków, bo od nich również końcowo będzie wiele zależeć. Sam Japończyk nie ma mega wsparcia swoich kolegów, więc również ciekaw jestem jak poradzi sobie z presją, która stoi przed nim, a jest uważany przecież za jednego z głównych faworytów do zwycięstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy po kwalifikacjach do konkursu TCS w Oberstdorfie. Kwalifikacje wygrał Stefan Kraft, który wyprzedził Ryoyu Kobayashiego i Piotra Żyłę. Oto pary z udziałem Polaków, które zobaczymy:

 

 Piotr Żyła – Johann Andre Forfang (Norwegia)
Kamil Stoch – Killian Peier (Szwajcaria)
Dawid Kubacki – Lukas Hlava (Czechy)
Jakub Wolny – Felix Hoffmann (Niemcy)
Stefan Hula – Michael Hayboeck (Austria)
Aleksander Zniszczoł – Jewgienij Klimow (Rosja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Forfang skacze szalenie nierówno, przy tylnym wietrze nie skoczy daleko, jak na razie Norwegowie nie zachwycają, tylko Dawid Kubacki i Kamil Stoch są zdecydowanymi faworytami w swoich parach, reszta zobaczymy, moze być bardzo różnie, bo wczoraj wiatr mocno kręcił.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak mocno nie kręcił, tylko kilku zawodników trafiło na mocny wiatr z tyłu i większość Niemców :D na dość silny z przodu, reszta miała lekko z tyłu, ewentualnie lekko z przodu. ;) Niemniej jednak na pewno nie były to równe warunki dla wszystkich.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy po pierwszym konkursie TCS w Oberstdorfie. Konkurs wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi, który pokonał Niemca Markusa Eisenbichlera i Austriaka Stefana Krafta. Między wymienioną trójką różnice są minimalne, więc rywalizacja o triumf będzie zacięta. Jak sobie poradzili Polacy? Trzej Polacy w ósemce, więc przyzwoicie. Była zacięta walka o awans do finału z grona szczęśliwych przegranych - Aalto "wślizgnął" się do II rundy, bo będący na 31 miejscu Kanadyjczyk Mackenzie Boyd-Clowes i Japończyk Daiki Ito, którzy zajęli szóste miejsce wśród szczęśliwych przegranych, z piątym w gronie szczęśliwych przegranych Finem Aalto przegrali o... 0,1 punktu. Kamil Stoch zajął 8 miejsce, Piotr Żyła - 6, a Dawid Kubacki - 5. Jakub Wolny -  26. Pozostali Polacy nie zakwalifikowali się do drugiej serii zawodów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs ciekawy, niestety trochę warunki były nierówne ale tak to już bywa w tej dyscyplinie sportu.    Trzech Polaków w 10. Niby to dobry wynik, ale nasi przyzwyczajali nas do czegoś lepszego, szczególnie Kamil Stoch i ostatnio Piotr Żyła.  Tak jednak bywa :).  Szanse na końcowe podium T4S mają  nadal i to jest najważniejsze.

Edytowane przez Mariusz123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid Kubacki skacze z tej naszej czołowej trójki najrówniej, nie wykluczam, że jutro stanie na podium, problemem Kamila są bardzo niskie prędkości najazdowe, dziś do Piotrka stracił 0,7 km/h  a do Dawida jeszcze więcej. Z ciekawostek dodam, że jednym ze sponsorów TCS jest polska firma odzieżowa 4F. 

Edytowane przez andi12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedyś sponsorem było  "doskonałe mleko" głównie na nartach fińskich skoczków i podczas zawodów. Dawida bardzo chwalili niemieccy komentatorzy za styl i elegancję ciekawe gdyby Kobayashi lepiej wylądował to on by wygrał.Ciekawi mnie czy jest w stanie zrobić to co Kamil rok wcześniej myślę że nie da rady , ostatnio na YT oglądałem skoki z inssbrucka 2007 zauważyłem że mieli już zainstalowane oświetlenie torów najazdowych .

Edytowane przez TELEWIDZ123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kobayashi nie kalkuluje przy naprawdę długich skokach nawet nie stara się lądować telemarkiem, wczoraj sędziowie bardzo słusznie dali niskie noty za styl, chociaż w tym sezonie różnie z tym bywało. Wczoraj Kamil Stoch jako jedyny dostał noty po 19 punktów. Dziś może być bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbył się konkurs Pucharu Świata w Garmisch-Partenkirchen, wygrał konkurs ten rewelacyjny Japończyk :D , a drugie miejsce zajął Niemiec Markus Eisenbichler. Trzecie miejsce zajął Dawid Kubacki, który awansował do czołowej dziesiątki PŚ, i na dodatek awansował na 3 miejsce w ogólnej klasyfikacji TCS. Polacy sobie poradzili w miarę dobrze, dobry wynik Jakuba Wolnego, szkoda Maćka, Stefana i Olka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kwalifikacje do konkursu w Innsbrucku się odbyły. Wygrał je Ryoyu Kobayashi, drugie miejsce zajął Roman Koudelka, a trzecie - Norweg Johann Andre Forfang. 7 miejsce zajął Polak Dawid Kubacki, 24 - Kamil Stoch, a 31 - Piotr Żyła. Nie awansowali do konkursu Maciej Kot i Aleksander Zniszczoł, za to awansował... Kazach - Sergey Tkachenko. Oto pary z udziałem Polaków, które zobaczymy:

 

Kamil Stoch - Clemens Aigner

Jakub Wolny - Vladimir Zografski

Piotr Żyła - Timi Zajc

Stefan Hula - Antti Aalto

Rok Justin - Dawid Kubacki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Maćka, to ja słyszałem, że podobno na treningach nie prezentuje się wcale aż tak źle, nawet nieźle skakał na treningach, ale coś się dzieje (nie wiem, może psychika?), że w kwalifikacjach, w skokach już o stawkę się prezentuje znacznie gorzej. Myślę, że powinien na spokojnie potrenować w kraju, bo tak to się tylko męczy. Pytanie tylko jest takie, kto w zamian mógłby wejść z "drugiego" składu w miejsce Maćka. Tutaj to nie mam pojęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, FanMMA napisał:

Nie wiem po co ciągle męczą Maćka Kota..

Powinien wrócić do Polski i potrenować na spokojnie w Wiśle lub Zakopanem.

To nie jest takie proste. Po Niżnym Tagile trenował i nie ma poprawy, po Engelbergu też mówili potrenuje i będzie lepiej, a właśnie po tych treningach jest coraz gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o spokój głowy..niech się wyciszy skoryguję z lokalnym trenerem ten błąd co popełnia po wyjściu z progu i może być lepiej..

A teraz to tylko się dołuje nieudanymi skokami i pogrąża się głównie psychicznie porażkami z Kazachami albo innymi,którzy nie mają tyle talentu co on.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pora sobie powiedzieć,że Maciek nie ma mentalu, głowy i sukcesów indywidualnych nie odniesie? Ileż to lat można słuchać o tym,że już za chwilę odpali, jaki to ma potencjał itd.? Kubacki powolutku, bez tego szumu robi postępy,a Maciej jak stał w miejscu tak stoi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa sezony temu potrafił wygrywać konkursy.

17 godzin temu, FanMMA napisał:

Nie wiem po co ciągle męczą Maćka Kota..

Powinien wrócić do Polski i potrenować na spokojnie w Wiśle lub Zakopanem.

Dzisiaj czytałem co ciekawe, że trener Horngacher nie chce, żeby Maciek znowu jeździł na treningi tylko, że chce żeby startował w zawodach bo to zawody są problemem a nie skoki bo na treningach jest dobrze. 

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...