Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Pawel napisał:

W niejednej wiosce jest już lepszy internet niż wmieście. Po drugie oprócz telewizji Kasia Dowbor rozdaje smartfony i tablety, które tez potrzebują internetu do działania a jednak je dają. Więc to słaby argument z tym netem ;)

 

10 godzin temu, wilq79 napisał:

Ale jaki to by miało sens na wioskach gdzie nie ma netu z kabla ? Na tamtych nic nie nagrasz ani nie odtworzysz z catchupu bez stałego netu...

Dokładnie. Zawsze a zawsze w tym programie dają ten dekoder. Mimo że darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby to mam jedno ale. PVR HD7000 (przynajmniej partia tego modelu) jak już nie raz pisałem tu i nietylko ja, ma wadę że pomimo jakości sygnału na 100 % i SNR 15 dB to na ekranie pojawia się pikseloza lub brak obrazu i dźwięku na kanałach z bodajże dwóch transponderów i nie jest to wina instalacji bo podłączałem dwa inne dekodery i było ok, tzn sygnał taki sam i brak problemów. Nie muszą od razu dawać Evoboxa PVR, mogą naprawić usterkę w PVR HD 7000, albo dawać Evobox HD lub Evobox Lite, a tak jak pan pisał zawsze jest rodzinny zestaw usług to jest telefon z nielimitowanymi rozmowami, dekoder z tv i tablet z INTERNETEM, (pamiętam że nieraz montowali anteny do internetu) więc argument że na wsiach nie ma internetu jest jak kulą w płot, poza tym nie musi być internet "z kabla"

Edytowane przez lokietek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym programie pozbywają się elektrośmieci. Kto jest ogarnięty ten widzi. Stare smartfony jeszcze na Windows mobile, czy jakieś padło a'la Alcatel i tablety ze starym Androidem.
Wiadomo, że darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda, ale znający się na rzeczy ludzie widzą, że to kpina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam pytanie. Czy PVR 7000 HD działa na instalacji z konwerterem Unicable? Chodzi mi o to, aby puścić z konwertera Unicable ze złotego gniazda jeden kabel do mieszkania i tam go rozdzielić na dwa wejścia sat. Niestety owego dekodera w tej chwili nie posiadam na stanie, aby móc wejść w menu i podejrzeć czy owa opcja w tym dekoderze jest. Ktoś z rodziny nabył ten dekoder w umowie, a z anteny idzie tylko jeden kabel do mieszkania. Dlatego pytam,aby się upewnić czy jest taka możliwość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2021 o 13:22, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:

 Sugeruję zatem podłączyć drugi przewód do srebrnego wejścia.

Tak, tyle że drugi kabel ze srebrnego złącza idzie już do innego pokoju do dekodera multiroom. Natomiast właściciel mieszkania nie chce już ciągnąć od anteny kolejnego kabla i nawiercać otworu przepustowego. Spróbuję to podłączyć metodą, którą opisałem. Jak zadziała, to ok. Myślałem że może ktoś tu na forum ma tą samą metodę instalacji antenowej o której wspomniałem i mógłby się podzielić spostrzeżeniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder HD 7000 wymaga podłączenia dwóch kabli antenowych (po jednym na wejście) przy instalacji z konwerterem Unicable.

Sygnał przed dekoderem należy rozgałęzić na dwa wejścia antenowe przy użyciu splitera np. https://hollex.pl/rozgaleznik-opticum-hq-2-way-p-4655.html

W menu ustawień w konfiguracji anteny należy wybrać Konwerter SCR i przydzielić dwie wolne częstotliwości SCR.

W takiej konfiguracji dekoder ma pełną funkcjonalność PVR.

Edytowane przez support458
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
18 godzin temu, OlafS napisał:

Te kanały absolutnie są niekompatybilne i może to jest powód problemów ;)

Może oprócz żartów to jakaś rada. Ile kabli antenowych jest podłączonych jeden czy dwa? Jeśli jeden to nie można oglądać części kanałów

Edytowane przez lokietek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozgałęźnik rozdziela sygnał na cztery kable czy te dwa pozostałe idą prosto od konwertera? Jeśli rozgałęźnia na 4 to zamieniłbym miejscami drugi i trzeci kabel. Ale zanim pan cokolwiek zrobi to proszę wejść w menu i ustawienia anteny zobaczyć czy ma pan na jaki tryb ma pan podłączone. Nie pamiętam jak tam to wygląda a teraz nie mogę sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, paskud napisał:

Unicable SCR (ten z CP). Od LNB rozgałęziam sygnał do jednego HD3000 oraz do drugiego rozgałęźnika, gdzie podpiąłem drugi HD3000 i dwoma kablami HD7000.

 

Czy z konwertera wychodzisz złotym wyjściem a drugie jest wolne?

Jakie masz przypisane częstotliwości SCR do poszczególnych dekoderów?

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie, no, panowie, ja zwariuję z tym dekoderem 7000. HBO 2, HBO 3, Canal+ Sport 3, 4, EuroSport 1, TVP Sport - lagi, jak nie wiem. Wymieniałem 3 razy dekoder, zamieniałem miejscami z 5500 MR, żeby wykluczyć awarię instalacji. No już nie wiem co robić, a Euro, Olimpiada za pasem. Rozwiązał ktoś problem z tym szmelcem?

Edytowane przez Barti
Post napisany byle jak, jednym ciągiem. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Wyjątkowo poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...