Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To zadam jeszcze jedno pytanie.

Z przodu jest USB, do którego można pewnie podpiąć tylko pendriva zakupionego W Polsacie?

I teraz wątpliwość:

a) Czy na takiego pena można coś nagrać z satelity, a potem odtworzyć np. na kompie? Podejrzewam, że nie.

b) Czy na takim penie można nagrać na kompie film mp4 lub mkv, a następnie odtworzyć go przez PVR 7000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

witam. niedawno przedłużyłem umowę w CP i dostałem ten dekoder pvr hd 7000. od tego czasu właściwie nie możemy w spokoju ogladać żadnego kanału, bo wszędzie występuje klatkowanie obrazu. na poprzednim dekoderze takich problemów nie było. Na tym mamy gorszą jakość sygnału (max 50%) na poprzednim bylo 60-65. MER wynosi 12dB. czy w takim przypadku mogę reklamować ten dekoder jako wadliwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest gorsza jakość sygnału to dlaczego nie poprawisz ustawienia anteny? Swoją drogą wymiana dekodera z powodu złego ustawienia anteny - ciekawe czy BOK to przyjmie.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tail# napisał:

Skoro jest gorsza jakość sygnału to dlaczego nie poprawisz ustawienia anteny? Swoją drogą wymiana dekodera z powodu złego ustawienia anteny - ciekawe czy BOK to przyjmie.

Skoro pogorszenie nastąpiło po zmianie dekodera, to czemu mam zakładać że to wina anteny? Stary dekoder  + ta sama antena = wszystko ok. Nowy dekoder + ta sama antena = problem. Dom stoi w tym samym miejscu, żadne nowe drzewa nie wyrosły. Pytanie: biorąc pod uwagę powyższe wskaż źródło problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tail# napisał:

A wiesz co to jest głowica w dekoderze i że jedna drugiej nie równa?

Jestem zwykłym odbiorcą usługi. Instrukcja strojenia anteny nie zawiera wskazówek, że te wszystkie azymuty, kąty budynku czy inne parametry są zmienne w zależności od posiadanego dekodera. Oczywiście wiem, że Polsat żadnej reklamacji na to nie przyjmie, bo po ich stronie zawsze jest wszystko ok, a winny jest klient i jego "złe ustawienia anteny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu jak jeszcze była telewizja satelitarna analogowa, to byłem na takim samym etapie jak Ty i jedynym wystarczającym narzędziem do ustawienia anteny jaki mialem to był klucz "13", nie było mierników i innych bajerów takie jak są teraz. Nie miałem oporów żeby pokręcić anteną jak był słaby sygnał i jakoś nie wychodziłem z założenia że nie umiem tylko wychodziło się na balkon i próbowało. ;) Nie wiem jakie masz warunki tam gdzie jest zamocowana antena ale jeśli wychodzisz z założenia że nie umiesz i nie chcesz to chyba tylko instalator może pomóc z tym że to są koszty. 

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już wielokrotnie wałkowane, że pvr7000 ma wadę, pomimo dobrego sygnału na niektórych częstotliwościach bedzie cięło. Miałem tak u kilkunastu moich klientów... Słyszac pvr7000 nawet nie podchodzę do tematu, szkoda mojego czasu i pieniędzy klienta.
MER 12dB nie jest wartością zadowalającą nawet na czaszy Polsatu, ale jak najbardziej do przyjęcia i nie zrywa odbioru ani nie ma zakłóceń. Odbior zrywa się dopiero poniżej 9,5-10dB.
Obawiam się że reklamacja i wymiana na inny pvr7000 nie rozwiąże problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2020 o 13:55, Wilan napisał:

witam. niedawno przedłużyłem umowę w CP i dostałem ten dekoder pvr hd 7000. od tego czasu właściwie nie możemy w spokoju ogladać żadnego kanału, bo wszędzie występuje klatkowanie obrazu. na poprzednim dekoderze takich problemów nie było. Na tym mamy gorszą jakość sygnału (max 50%) na poprzednim bylo 60-65. MER wynosi 12dB. czy w takim przypadku mogę reklamować ten dekoder jako wadliwy?

 

W dniu 21.11.2020 o 18:43, paskud napisał:

Coś w tym jest... U rodziców po wymianie z Evobox HD na HD7000 jest gorzej.

Instalacja Unicable z dwoma przewodami. Przejście z TV Republika na tvn24 czy tvn powoduje pikselozę. Trzeba odbiornik z prądu na minutę.

Witam. Proszę o ponowne ustawienie anteny zgodnie z poniższą instrukcją: http://www.cyfrowypolsat.pl/cyfrowy_polsat_montaz_zestawu_sat_instrukcja_01.pdf W celu prawidłowej konfiguracji zalecam korzystanie z miernika, który ułatwi ustawianie czaszy.

Jest również możliwość zamówienia usługi monterskiej w wybranych Autoryzowanych Punktach Sprzedaży Cyfrowego Polsatu: https://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/gdzie-kupic.cp Są to czynności odpłatne według cennika wykonawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:

 

Witam. Proszę o ponowne ustawienie anteny zgodnie z poniższą instrukcją: http://www.cyfrowypolsat.pl/cyfrowy_polsat_montaz_zestawu_sat_instrukcja_01.pdf W celu prawidłowej konfiguracji zalecam korzystanie z miernika, który ułatwi ustawianie czaszy.

Jest również możliwość zamówienia usługi monterskiej w wybranych Autoryzowanych Punktach Sprzedaży Cyfrowego Polsatu: https://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/gdzie-kupic.cp Są to czynności odpłatne według cennika wykonawcy.

Z całym szacunkiem, czytał pan w ogóle te posty. MER wynosi 12 db, czyli sygnał stabilny, a i tak pojawia się pikseloza. Ja miałem na tym dekoderze pikseloze albo brak obrazu i dźwięku nawet przy 15 db. A kanał Filmox Premium HD działał po wyjęciu wtyczki z prądu i ponownym włożeniu aż nie przełączyło się na inny kanał i nie wróciło z powrotem. Może zanim od razu osądzicie że winna jest instalacja klienta to sprawdzicie wszystkie serie tego modelu jak działają z różnych konwerterów i sprawdzicie gdzie leży problem. Częstotliwości transponderów z którymi jest problem macie podamy tu kilka stron wstecz. Ja bym się wstydził na waszym miejscu wracać do oferowania w sprzedaży internetowej jako jedyny dekoder pvr o którym od DAWNA się pisze że ma taką wadę. A notabene nad usterką opisaną w dziale o Evobox pvr pracujecie czy przez to że nie oferujecie go już w sprzedaży internetowej to go porzuciliście?

Edytowane przez lokietek
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...