Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj pojawił mi się dziwny problem - mam czarny ekran zamiast jakiegos obrazu - ale nie jest to wina ani kabla hdmi ani sygnału - bo wyświetla mi się menu nc+ (i oczywiście TV RACHUNEK działa całkiem sprawnie :twisted: ), mam dzwięk, mam epg działające i wszystkie rzeczy związane z interfejsem są wyświetlane -ale np wchodząc w nagrania na dysku mam czarne ramki i filmy z dysku też świecą na czarno. Reaktywacja karty, odłaczanie od zasialania nie pomogły. Co zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym rzecz ze to nie może być wina kabla - bo obraz jest - tylko że interfejsu samego , rachunek menu vod itp działa ale wszystko co związane z filmami, obrazem kanałów jest czarne - sygnał anetnowy tez jest - mam dziwięk każdego kanału oraz program epg -

 

Edit: dodam też że dotychczas wszystko działało odpowiednio - zastałem taką niespodziankę wczoraj i myslałem ze tak samo jak przyszła tak odejdzie.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogdan425 - ale jaki by to miało wpływ na odtwarzanie filmów nagranych które fizycznie są na dysku? a to mi też świeci na czarno - wszystkie sprawy z kablem. dociski, zle podłaczenie odpada itp bo mam obraz całego interfejsu NC+ wszystko w full hd się swieci - każda ramka, każdy napis, każe menu, epg i vod+

 

nie wiem jak to określić w tunerze bo się za bardzo nie znam ale wygląda mi to na uszkodzenie jakiegoś "kodeku" czy czegośc w tym stylu który jest odpowiedzialny za odtwarzanie obrazu związanego z tv i filmami - i nie wpływającymi na interfejs urządzenia.

 

mała prośba - jaki reset mam wykonać ? przywracanie ustawień fabrycznych z menu dekodera nic nie dało

jakaś kombinacja przycisków? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Uszkodzone złącze HDMI lub kabel, takie są właśnie objawy, jest grafika nie ma sygnału video, jeśli sprawdzałeś na innym kablu hdmi to dekoder do wymiany (padło złącze hdmi) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio próbowałem zgodnie z instrukcją sparować pilota od telewizora Samsung F6320 z Pace ale mi się to nie udało. Również nie udało mi się sprawić aby pilot od Pace obsługiwał telewizor. Próbował ktoś coś podobnego? Udało się komuś sparować i obsługiwać dekoder pilotem od telewizora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki dziwny problem z dekoderem Pace PVR. Czasem gdy wciskam jakiś guzik na pilocie np nr kanału to dekoder się wyłącza. Miał ktoś podobny problem?

Druga sprawa czasem na kanałach HD obraz klatkuje muszę wtedy przełączyć na jakiś kanał SD i wrócić i wszystko wraca do normy.

Trzecia sprawa zdarza się że podczas oglądania obraz na moment się zacina wymieniłem kabel antenowy ale jest tak samo, konwerter zmieniany 2 lata temu.

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem gdy wciskam jakiś guzik na pilocie np nr kanału to dekoder się wyłącza.

Tak! Zdarza się rzadko. Kiedy na przykład mimo woli pilotem wykonuję szybko kilka czynności naraz.

czasem na kanałach HD obraz klatkuje.

To w moim przypadku są zakłócenia zewnętrzne, które powoli ustępują wraz długością dnia - orbita słońca.

podczas oglądania obraz na moment się zacina.

Rzadko bo rzadko ale występuje tak zwane zamrożenie obrazu. Przypuszczam, że te kolejne zakłócenia należą do grupy z tych zewnętrznych. Powoli ustąpią. Cierpliwości. Ja już ich nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...