Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kingofsouth

Ja rozumiem biznes to biznes.

Ale dlaczego nie mogli pokazywać tego samego? Przecież zapłacili po równo.

Przecież ja jako klient CP jestem teraz poszkodowany i na pewno nie przejdę do NC+ żeby oglądać całą LaLigę.

Najszybciej to zrezygnuję z Eleven i już , czy oni nie brali tego pod uwagę .

Uwierz mi , że przy współpracy Eleven - NC+ jesteś ostatnim o którym oni myślą.

Ja naprawdę nie rozumiem tego lamentu ;) Od samego początku Eleven wam abo CP robi pod górkę. Pierw wyłączność w NC+ , potem kolejny kanał tylko w NC+(przez jakiś czas)

Nadal nie widzicie , "co jest pięć" ? ;)

Ciekawe co z prawami do Pucharu Anglii?

Też jestem ciekaw. :D

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd to dla firmy klient jest na 1 miejscu ? Czy to tak trudno zrozumieć, że celem firmy jest zarabianie. Firmy nie zakłada się aby kogoś zadowolić ale zarabiać maksymalnie ile się da na potrzebach innych, ktoś kto twierdzi inaczej jest oderwany od rzeczywistości. 

Ale na jakieś podstawie powinien mieć 1 ? Mamy wolny rynek i prawami może podzielić się i 10 stacji. Ta jest i tak będzie zawsze.

 

@muza_tv bzdurna teoria, to nie chodzi o to czy kogoś stać czy nie, bo bez problemu C+ czy Eleven te 20-30 mln Euro by zapłacili a chodzi o to, że oni muszą zarobić na sprzedaży tych prawa a nie tylko je kupić. 

Chodziło mi o to, że może to być nawet rozdrobnione na 50 stacji, ale nie mówmy wtedy że te stacje to jakieś "premium". Prawdziwa stacja "premium" powinna mieć prawa tylko dla siebie. Nie zdziwię się jeżeli pojedyncze wyścigi F1 niebawem będziemy oglądać naprzemiennie w Eleven, NC+ i CP, a może nawet TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

 Prawdziwa stacja "premium" powinna mieć prawa tylko dla siebie.

Prawdziwa stacja "premium" nie kosztuje 15 zł, bo to się kończy w taki sposób jak teraz.

Jaki kraj takie "premium" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że może to być nawet rozdrobnione na 50 stacji, ale nie mówmy wtedy że te stacje to jakieś "premium". Prawdziwa stacja "premium" powinna mieć prawa tylko dla siebie. Nie zdziwię się jeżeli pojedyncze wyścigi F1 niebawem będziemy oglądać naprzemiennie w Eleven, NC+ i CP, a może nawet TVP.

wychodzi na to ze już w świecie nie ma stacji premium.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w moim uśredniając ok 6,80 / miesiąc mając na uwadze darmowe miesiące i inne rabaty operatora :) swoją drogą mecz Deporivo - Sevilla rewelacyjny :) futbol totalny, na całe szczęście choć 50% radości z Półwyspu Iberyjskiego bedzie w cenie 2 browarków :) 11 w premium było w pierwszym sezonie kiedy bez reklam potrafili pokazac kilka spotkan tygodniowo wiecej i nie bawili się w takie dyrdymały jak studio. A co do lamentu abonentów CP to frustraci ... Tak rozsądnie kibic Barcelony straci ok 19 meczów laliga ale zyska prawdopodobnie Puchar Króla i kilkanaście meczów w LM :)

Edytowane przez wojtek509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie abonenci CP mogą czuć się pokrzywdzeni z powodu coraz większej współpracy NC+ i ESN, ale jeżeli ta współpraca będzie kontynuowana, i np. obaj nadawcy razem wygrają prawa do Ekstraklasy, czy Premier League, to abonenci CP również na tym zyskają, chyba że ESN  będzie transmitować najlepsze mecze w jakimś nowym kanale, którego nie będzie w CP.

Odnośnie określania kanałów ESN jako premium, to uważam, że jest to kwestia dość dyskusyjna, ponieważ te kanały są u części operatorów kablowych oferowane w zwykłych pakietach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, czy Polsat nie odpuści sobie piłki i zostawi tylko LM i LE, bo porozumienie ES i C+ sugeruje, że Polsat był poważnie zainteresowany La Liga i ES i C+ musieli się dogadać.

 

PS: Może mój post lepiej przenieść do wątku o prawach jednak? ;)

Edytowane przez luka96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo jeszcze, czy zyska, a do kilkunastu meczów w LM będzie musiał i tak dopłacić :)

dopłacić powiadasz :) Do Euro 2016 i Siatkarskiego Mundialu niedopłacałem podobnie jak do Hbo itd. Sredni rachunek na przestrzeni ostatnich 4 lat to 41pln za full pakiet bez rabatu ze smart domu :) szczegóły na priv :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby po czym to sugerujesz ? Jesteś wróżką ?  Bo chyba nie uważasz, że ktoś wydaje 30 mln Euro (koło 20 było poprzednie więc pewnie tyle podrożało) po to aby wydać ? Nie, wydaje aby z tych 30 mln zrobić 50 mln. Ceny praw sportowych rosną ale ceny abonamentów tak proporcjonalnie do praw nie rosną. Stąd takie rozwiązania jak La Liga i dodatkowo płatne rzeczy u Solorza.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie! Ten "deal" raczej pokazuje, że ani Canal+, a nie Eleven Sports nie było stać na samodzielne wykupienie 100 proc. pakietu LaLigi :)

Ten deal pokazuje, że chcą wydoić klientów. Dobitnie to obrazuje. Jedni albo drudzy mogli kupić samemu. Mowa, że ich nie stać to bzdura. Dogadali się. Obie firmy zarobią, a koszty sobie podzielą! Przecież żeby oglądać ulubioną drużynę, powiedzmy Real Madryt to w nowym sezonie musisz mieć zarówno Eleven jak i NC+. 

Dla mnie to wygląda jak zmowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty dalej nie rozumiesz?

Jest sojusz od początku tych dwóch podmiotów i razem woleli kupić.

Tyle i aż tyle. ;)

 

Sojusz, wielkie słowa ;). Z TVP Sport i Eurosportem na prawa do LE i ekstraklasy też mają "sojusz"?

Po prostu ratują się jak mogą z powodu mizerii programowej w Canal+ i tyle.

Połowa praw jest lepsza niż ich brak, a tak jak napisał @the cable guy koniec końców, oba podmioty są na wygranej pozycji bo i jednemu coś wpadnie i drugiemu, a jednocześnie nie wywaliły kupy kasy na wyłączność.

Tylko abonenci dostają po kieszeni... ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal niektórzy nie rozumieją ze stacje wiedząc ze oglądalność jest zwyczajnie znikoma a cena zbyt wygórowana postanowiły oszczędzić i wejść w partnersku w układ.Kilka meczów w sezonie ma naprawdę sensowna widownię.Eleven rozdawany niemal za darmo na to nie zarobiłby kupując samemu.Canal+ tez nie specjalnie potrzebuje meczów typu Levante z Getafe na wyłączność a jak wiemy to co najlepsze puszcza obie stacje.Wilk syty i owca cała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kibica piłkarskiego NC+ niewiele się zmienia, bo kibic piłkarski musiał posiadać C+ i Eleveny, by mieć szeroki dostęp do piłki.

Gorzej z kibicami w CP, ale czy może być jeszcze gorzej? Jeśli taka współpraca będzie się coraz bardziej zacieśniać, to potrafię sobie wyobrazić, że pewnego dnia Eleveny znikną całkowicie z oferty CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot, żal czytać Twoje wieczne narzekania na Canal+. Bo niby po co im cała La Liga potrzebna? Zapchaliby sobie anteny ogórkowymi meczami, albo pokazywaliby pięć meczów najciekawszych. Dla nich liczy się, że pokażą jakieś przyzwoite rozgrywki w 4K po utracie Ligi Mistrzów. I że utrzymają dzięki La Lidze część niezadowolonych abonentów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...