Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z rynku praw sportowych może nie wyrzucić, a i tak kilka lat temu mogli mocniej namieszać. Byli bardzo blisko zakupu Ekstraklasy. Tylko żeby wygryźć konkurencję to trzeba mieć własny transponder wykupiony. Wyglądało to jakby robione na ostatnią chwilę. Przecież gdyby wzięli Ekstraklasę, Serie A, Ligue 1, La Liga i F1 to by mogli spokojnie 30zł lub więcej zawołać za swój pakiet. Ludzie by kupili i nikt by raczej na cenę nie narzekał przy tylu ligach w bardzo dobrej jakości. Później powalczyć o PL i LM i mają całość, a cena oczywiście adekwatnie w górę. Uwierz, że wiele osób ma TV głównie dla sportu.

problem w tym iż Polacy nie zarabiają fortuny wiec trzeba wejść z akceptowalna cena co zrobili ale nie starczyło jak widać by dalej dokładać.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak C+ kosztował tyle i miał wszystkie te ligi oraz filmy, to niby było zdzierstwo, a tu byłaby adekwatna cena? :)

Mogłem kupić C+ w CP? Mogłem kupić C+ za tyle nie mając NC+? Mogłem kupić sam pakiet np. na stronie internetowej w takiej cenie? NIE! To nie pisz bzdur, że kiedyś pakiet tyle kosztował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dsd, to też problem Eleven, gdyż abonenci CP mogą przestać wykupywać ich kanały co się przełoży na mniejsze wpływy ;)

No tak,  niebawem Eleven zbankrutuje i wszystkie prawa trafią do NC+ ( z wyjątkiem LM)   :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie też tego nie rozumiem.Zrezygnuja z tej opcji nie będą mieli dostępu do praw których Polsat nigdy nie posiadał.Była tylko Bundesliga ale to dawno temu i słabsze mecze Serie A ale to też lata temu.A tu za 10zł przy zobowiązaniu mają możliwość zobaczenia sporo piłki lepszej niż obecnie Polsat pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego taki abonent CP miałby zrezygnować z pakietu Eleven?  Żeby żadnej piłki nie mógł oglądać w weekendy???  (Nie licząc jakiejś ligi rosyjskiej czy holenderskiej)

Trzeba pamiętać że może tak bardzo klientowi CP na piłce niezależny skoro wykupił ich a nie NC+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać że może tak bardzo klientowi CP na piłce niezależny skoro wykupił ich a nie NC+

No to tym bardziej mu nie przeszkadzają jakieś tam podziały praw. Nie ma meczu z Lewym, no to będzie z Piszczkiem. Nie ma Ronaldo, to poogląda Messi. I na odwrót. Takiemu przeciętnemu Kowalskiemu to wystarczy, bo w soboty po 20g i tak zmuszony jest oglądać z małżonką jakieś tandetny show na TVP czy Polsacie... ;)

Edytowane przez dsd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to ty bzdury piszesz. Ktoś Cię uwiązał do CP? Podpisałeś dożywotni pakt z diabłem? :) Jako fan piłki miałem kablówkę i N-kę, bo tam była LM. Już widzę jak tłumy rzucają się na Eleven za 40 zł, tym bardziej że na satelicie jakością nie grzeszą.

Nie wiem co ma do tego Polsat skoro ja piszę o Eleven i C+, a nie o Polsacie. Przeczytaj sobie jeszcze raz mój post to może zrozumiesz. Tam jest np. o własnym transponderze. Czyli ty byś się nie rzucił za 40zł jakby tam była Legia. Sam sobie zaprzeczasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłem kupić C+ w CP? Mogłem kupić C+ za tyle nie mając NC+? Mogłem kupić sam pakiet np. na stronie internetowej w takiej cenie? NIE! To nie pisz bzdur, że kiedyś pakiet tyle kosztował. 

Przepraszam, ale Ty jakąś pomroczność jasną masz twierdząc, że nie piszesz o CP. Spokojnie mogłeś przejść do nc+, tak jak napisałem. Nikt normalny nie wybiera platformy jeśli nie ma tam interesujących go wydarzeń, w tym wypadku piłki. CP przez lata trzymał się od dobrej piłki z dala. Dopiero 11 to zmieniła, wcześniej cała najlepsza piłka była w C+. Dlatego teraz śmieszą mnie opinie abonentów CP jak to oni od zawsze kochali futbol. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyślałeś , że Eleven i NC+ dzielą sie ze sobą, ale wszystko idzie w stronę Canal+ jakby to była "jedna rodzina" ? ;)

Tak to wygląda jak do tej pory.

Jasne. Jedna wielka rodzina, działająca pod inną marką i tylko w kontencie sportowym na przeróżnych i kompletnie różniących się w realiach rynkach ;)

Ile to już było teorii, że ELEVEN to chociażby wydmuszka pod sprzedanie czy jako gałązka od beIN, który miałby wejść do Belgii czy Polski. Blisko 3 lata, a oni dalej działają jako ELEVEN. A to, że współpracują raz z tą telewizją, a raz z inną, to nic innego jak czysty biznes, który opłaca się każdej ze stron - CANAL+'owi, ELEVEN oraz tym co sprzedają prawa. A to, że się robi bałagan od strony konsumenta, to już inna sprawa. Ważne, że się IM opłaca ;)

Przynajmniej na tę chwilę, bo za te 3 czy 5 lat (w zależności na ile się kupuje) może się wszystko zmienić, realia rynkowe też będą inne i znowu może być tak, że któraś ze stron zgarnie całość, albo podzieli się na jeszcze większe kwiatki. Trzeba też podejść do tego marketingowo, ubrać wszystko w ładne słowa i dobrze sprzedać. nc+ na pewno zyska na tym, że LaLiga będzie znowu w CANAL+, obok Copa del Rey. Jak i też kablówki z nc+ mogą sprzedawać jakieś pakiety łączone z obiema telewizjami.

 

Business is business ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne te posty. Eleven ma się zwinąć z rynku bo nie ma całości La Ligi? Ceny praw rosną , więc może faktycznie to był układ korzystny dla obu podmiotów , którzy w perspektywie gdzieś mają walkę o Ekstraklasę. Dalej ta telewizja ma bardzo dobre portfolio praw-F1, Serie A, Ligue1, Bundesliga, LM piłkarzy ręcznych, La liga. To,że nie całą La Ligę i Bundesligę - no cóż. Jakoś nie słyszałem,żebyście co tydzień podkreślali,że Canal+ nie ma całości Ligi Europy czy Ekstraklasy .  Skoro całości La Ligi nie ma Eleven to nie ma jej także Canal+ , podobnie jak Bundesligi czy jak będzie z PGE Ekstraligą od kolejnego sezonu, którą mieli na wyłączność,a teraz będą się dzielić. Podejmują racjonalne decyzje biznesowe oba podmioty,a uderzyć ma to po kieszeni konsumentów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że Eleven ma upaść pisze się w tym wątku już od 3 lat, a oni nadal działają, moim zdaniem oddanie La Liga w zmian za połowę ekstraklasy jest opłacalnym biznesem, trzeba pamiętać że od przyszłego sezonu będą mieli również PGE Ekstralige a to ma dużo odbiorców, nic tylko zyskają, bo skoro wola działać na zasadzie współpracy z kimś i nie mieć kłopotów finansowych to tylko potwierdza że myślą bardzo mądrze, a wracając, parę tygodni wcześniej wieszczono rychly upadek NC+ byliście tego pewni teraz Eleven, co dalej?

Edytowane przez Globus903
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że wszystko zmierza w tym kierunku, żeby odbiorca płacił coraz więcej za te same treści. Jednak te treści są coraz lepiej opakowane, komentowane i w większej ilości. Nigdy nie było pokazywanych tyle meczów La Ligi, Bundesligi etc. Jak obecnie.

Niestety, w przyszłym sezonie piłkarskim prawdziwy kibic będzie musiał zaopatrzyć się w jakiś pewnie płatny pakiet LM w Polsacie i dalej abonować C+ i Eleven. I tyle. Zjecie trochę mniej pizzy, wypijecie mniej piwa czy wypalicie papierosów. Wyjdzie Wam to tylko na zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym iż Polacy nie zarabiają fortuny wiec trzeba wejść z akceptowalna cena co zrobili ale nie starczyło jak widać by dalej dokładać.

 

Polacy to by chcieli wszystko za darmo, bo im się należy.

Jako abonent CP masz teraz wybór albo oglądać część najlepszej piłki albo nie oglądać wcale.Za taką cenę tylko naiwni mogli liczyć że to utrzymają w takiej cenie.

Jak startowali, to mieli dużo ciekawych praw nie ponosząc praktycznie kosztów (poza La Ligą). Teraz jak doszło do płacenia za Bundesligę, Serie A czy La Ligę, to się okazało, że na wszystko nie starcza, stąd to dzielenie się prawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...