Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, pamiętajcie, że dane oglądalności to tzw. dane wirtualne, za które wyciągają rzeczywistą kasę od reklamodawców.

Czy ktoś z Was jest objęty pomiarem telemetrycznym? :)

 

Im wychodzi, że mecz oglądało 50 tys., a w rzeczywistości mogło oglądać 5 tys., a może i 70 tys. Nie chcę tutaj krytykować metodologii, ale radzę podchodzić do tego z dużym dystansem. Szczególnie jeśli chodzi o dane ilościowe.

 

 

To prawda. Także w mojej cenie sportowa publicystyka w Eleven jest coraz lepsza. Studio było całkiem, całkiem. "Stan futbolu" także bardziej merytoryczny, chociaż mniej dynamiczny. Ale niestety z Zarzecznego nie zrezygnują, bo dzięki niemu mają ruch w social mediach, bo "[beep]" od kilku tygodni w komentarzach podnieca się rogalikami. A prawda jest taka, że facet jest po po prostu beznadziejny. Wydaje mu się, że wszystkich zna i wszystko wie, a jest zupełnie inaczej.

 

To co już pisałem przy okazji pierwszego roku. W Eleven czuć pasję (co już dawno odpłyneło np. w Canal+). Może czasami brakuje profesjonalizmu. Ale oni od początku powtarzają, że sport jest po to by się nim bawić, a nie udawać ważniaków. I za to cenię Eleven, mimo wpadek. Dzięki temu stacja jest żywa i daje poczucie bycia bliżej widzów. Chociaż brakuje mi więcej sportowej publicystyki z młodymi dziennikarzami i nowymi twarzami.

Jako odwieczny posiadacz C+ i od niedawna paczki Eleven mam podobne odczucia. Są momenty kiedy bardzo brakuje profesjonalizmu (zaczepki Mirosławskiego - a'la Twarowski, ale poziom zdecydowanie niższy, żarty na derbach Mediolanu kierowane do gimbazy), komentarz bardzo często zjeżdża poniżej pewnego poziomu, ale jednak nie można odmówić tym ludziom pasji i zaangażowania, czuć na kilometr, że tym żyją, poza tym udało się odkryć kilka nowych twarzy (Ćwiąkała, Pawłowski, Gazda). Są dni, kiedy trudno się od nich oderwać, a są momenty, kiedy uszy więdną i człowiek traci cierpliwość, gdy słyszy kolejny raz sztuczny śmiech Święcickiego. Jak na półtora roku jest całkiem dobrze, ale miesiąc miodowy już się skończył i nie wyobrażam sobie, żeby ich ciągle głaskać i nie wskazywać, gdzie są jeszcze spore rezerwy do poprawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleven z prawami do NBA na kolejnym terenie

http://www.sportspromedia.com/news/eleven_nets_nba_coverage_for_taiwan

 

Jak oceniacie komentarz  Sebastiana Chabiniaka? Wczoraj sluchalem go podczas Zulte Waregem – RSC Anderlecht i musze powiedziec ze pozytywne wrazenia. Nie ma szalu,ale bardzo solidny komentarz,nie przeszkadzajacy w ogladaniu.

 

Edytowane przez aboutreka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy wiemy, te badania są lipne, a Eleveny oglądają 3 miliony ludzi. :)

 

Oj nie. Badania te sa jak najbardziej, ale pokazują TYLKO co ogląda kilka tysięcy widzów wybranych do badania, a nie "cała Polska". Niestety później te dane są "przekładane" na całą Polskę. Taki standard. Dlatego dla mnie ważniejsze są dane procentowe (SHR%), czyli np. 2 proc. biorących udział w badaniu ogląda to i tamto.

 

 

Jak na półtora roku jest całkiem dobrze, ale miesiąc miodowy już się skończył i nie wyobrażam sobie, żeby ich ciągle głaskać i nie wskazywać, gdzie są jeszcze spore rezerwy do poprawienia.

 

Niestety przy tak dużej liczbie transmisji do "obrobienia" w weekend wpadki merytoryczne będą zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że C+ ma ten problem ZA KAŻDYM RAZEM kiedy robią transmisje ze stadionu i dzieje się tak od dobrych 2 lat i nie trwa to 5 minut spotkania, ale oczywiście o tym zapominasz, bo zostałeś wykupiony przez C+. Skoro nie podobają się Tobie kanały Eleven to po co je oglądasz? A jak nie oglądasz albo tylko zerkasz to jakim prawem masz czelność komentować? Zaraz wyskoczysz mi z argumentem, że wolność słowa i że to forum do takich spraw, ale zauważ, ze ja np. nie oglądam kanałów przyrodniczych, bo ich nie lubię a jakoś nic złego o nich nie piszę. Czy każdy Polak musi być zawistny?

Ta zawsze mają problem :lol2: Zostałem wykupiony przez ojca Rydzyka z TV Trwam.Mam czelność komentować bo wiem co komentuje jak byś nie widział to większość z tych problemów które miały to ja opisałem.Ciekawe skąd o nich wiedziałem skoro niby nie oglądam :lol2: Płacę i wymagam a że są to kanały dodatkowo płatne to wymagania mam co do nich o wiele większe niż od TVP czy Polsatu.A i rozumiem że od dwóch lat Ekstraklasa ma zawsze problemy z głosem? :lol2: Nie oglądam ale dziwne że nikt o tym nie wspomina.

 

 

Eleven Sports
 
Atletico - Real
1 połowa - 59.816
2 połowa - 52.528
 
dla porównania
 
Eurosport 2
 
Borussia - Bayern
1 połowa - 738.428
2 połowa - 893.149

 

W końcu jakiś mecz z oglądalnością na przyzwoitym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pamiętajcie, że dane oglądalności to tzw. dane wirtualne, za które wyciągają rzeczywistą kasę od reklamodawców.

Czy ktoś z Was jest objęty pomiarem telemetrycznym? :)

 

Im wychodzi, że mecz oglądało 50 tys., a w rzeczywistości mogło oglądać 5 tys., a może i 70 tys. Nie chcę tutaj krytykować metodologii, ale radzę podchodzić do tego z dużym dystansem. Szczególnie jeśli chodzi o dane ilościowe.

Nieprawda. Dane są jak najbardziej prawdziwe. Spływają na serwery Nielsena od rzeczywiście oglądających. Jest to grupa reprezentatywna - społeczeństwo Polskie w pigułce. Oczywiście metodologia jest obarczona poziomem błędu. Ale nie jest on łącznie duży. Dotyczy głównie najmniejszych nadawców. Przy małych liczbach łatwiej o większy błąd.

 

Oj nie. Badania te sa jak najbardziej, ale pokazują TYLKO co ogląda kilka tysięcy widzów wybranych do badania, a nie "cała Polska". Niestety później te dane są "przekładane" na całą Polskę. Taki standard. Dlatego dla mnie ważniejsze są dane procentowe (SHR%), czyli np. 2 proc. biorących udział w badaniu ogląda to i tamto.

Panelistów nazwałbym Mini-Polską. Trochę jak w modelarstwie - model społeczeństwa pomniejszony o ileś tam razy.

Eleveny zwyczajnie nie mają wzięcia, jak wszystko u nas, co jest dodatkowo płatne. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zawsze mają problem :lol2: Zostałem wykupiony przez ojca Rydzyka z TV Trwam.Mam czelność komentować bo wiem co komentuje jak byś nie widział to większość z tych problemów które miały to ja opisałem.Ciekawe skąd o nich wiedziałem skoro niby nie oglądam :lol2: Płacę i wymagam a że są to kanały dodatkowo płatne to wymagania mam co do nich o wiele większe niż od TVP czy Polsatu.A i rozumiem że od dwóch lat Ekstraklasa ma zawsze problemy z głosem? :lol2: Nie oglądam ale dziwne że nikt o tym nie wspomina.

 

W końcu jakiś mecz z oglądalnością na przyzwoitym poziomie.

Chodzi mi o mecze spoza ligi polskiej, ale widzę, że klapki na oczach i widzisz tylko be ze strony innych stacji ( tak, bo CP i Eurosport też krytykujesz), ale oczywistym jest, że na swojego pracodawce nie będziesz złego słowa mówił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś wyrażnie Cyt.Tylko, że C+ ma ten problem ZA KAŻDYM RAZEM kiedy robią transmisje ze stadionu i dzieje się tak od dobrych 2 lat . :lol2: Ale jak widać co innego piszesz a co innego myślisz.I w przeciwieństwie do ciebie nigdy nie pracowałem i nie wychwalałem za pieniądze żadnego operatora.

 

Nieprawda. Dane są jak najbardziej prawdziwe. Spływają na serwery Nielsena od rzeczywiście oglądających. Jest to grupa reprezentatywna - społeczeństwo Polskie w pigułce. Oczywiście metodologia jest obarczona poziomem błędu. Ale nie jest on łącznie duży. Dotyczy głównie najmniejszych nadawców. Przy małych liczbach łatwiej o większy błąd.
 


Panelistów nazwałbym Mini-Polską. Trochę jak w modelarstwie - model społeczeństwa pomniejszony o ileś tam razy.


Eleveny zwyczajnie nie mają wzięcia, jak wszystko u nas, co jest dodatkowo płatne. ;)

Dlaczego Eleveny nie mają wzięcia?Kosztują niewiele i podobno mają tak dobrą ofertę jak to inni przedstawiają.A co najważniejsze są dostępni u wszystkich sie liczących operatorów w naszym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...