Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No co z tym przejęciem TVP I PR przez nową władzę ?  Rządzą już 4 dni i nic w publicznych mediach się nie zmienia !  A Tusk mówił że wystarczy mu 24 godziny na zmianę. Nie mogę się doczekać "Wiadomości" w nowej odsłonie. Mam nadzieję że nie wystraszyli się protestów  przed TVP ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bartek2lp2 napisał(a):

Może było 300 osób, ale trzeba zauważyć że protest zorganizowano w kilkanaście godzin. Więc jak na tak spontaniczny ruch, to liczba całkiem spora

Tak spora że na pasku masz "tłumy". Przykład jak na dłoni manipulacji informacją.

Kadrowanie także odpowiednie aby sprawiało wrażenie że jest tłum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg tego co tu podają nazwa TVP Info przestanie funkcjonować, a w grę wchodzi nazwa TVP 24. Nawet pisząc to pomyliłem się i napisałem "TVN 24". Za bardzo nazwa kojarzyć się będzie z kanałem TVN. https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,127222,30510061,nieoficjalnie-to-koniec-nazwy-tvp-info.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Ipo napisał(a):

Wg tego co tu podają nazwa TVP Info przestanie funkcjonować, a w grę wchodzi nazwa TVP 24. Nawet pisząc to pomyliłem się i napisałem "TVN 24". Za bardzo nazwa kojarzyć się będzie z kanałem TVN. https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,127222,30510061,nieoficjalnie-to-koniec-nazwy-tvp-info.html

Jakoś mnie to nie dziwi..

Ciekawe czy pasek  z czerwonego zmieni się w żółty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Tak spora że na pasku masz "tłumy". Przykład jak na dłoni manipulacji informacją.

Kadrowanie także odpowiednie aby sprawiało wrażenie że jest tłum.

Ostatnio sam Premier wspominając w swoim exposé samobójcę mówił, ze nie zawsze frekwencja jest najważniejsza.  Wczoraj było iles tam za 2-3 lata ta liczba moze być większa, jak znaczna część społeczeństwa odczuje, ze ich glos w debacie publicznej jest całkowicie pomijany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Ipo napisał(a):

nazwa TVP Info przestanie funkcjonować, a w grę wchodzi nazwa TVP 24.

Już kiedyś w TVP Info mieliśmy podobną grafikę ekranową do TVN 24. Czy naprawdę ta ekipa musi przenosić każdy pomysł z Wiertniczej na Woronicza? Brak kreatywności.

 

33 minuty temu, Kirk napisał(a):

A czasem w ten sposób nie narażono by się na spór podobny do tego, co było w 2014 roku?

Zapewne nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mateusz2006 napisał(a):

Czy naprawdę ta ekipa musi przenosić każdy pomysł z Wiertniczej na Woronicza?

Przenoszenie rozwiązań z jednej stacji informacyjnej do innej na polskim rynku nie jest czymś nowym, występuje od wielu lat i nie dotyczy tylko tej czy innej ekipy. Pamiętam, że likwidacja reklam w bloku publicystycznym między Gościem Wiadomości a Minęła 20 była wprowadzona później niż usunięcie reklam przed Kropką nad i w TVN24.

Natomiast z samą nazwą pomysł jest moim zdaniem przestrzelony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

i późniejszy magazyn podsumowujący wydarzenia dnia

 

Magazyny podsumowujące dzień były w TVP Info od dawna. Ciekawsze, że wielokrotnie zmieniała się ich nazwa, a także pory emisji. Dodatkowo, przez kilka lat każdego dnia emitowano dwa takie magazyny.

 

(1-3 to programy emitowane koło 22:00)

 

1. Minął dzień (2009-2010?) - godz. 22:00 / 22:15

2. Info dziennik (2010?-2013) - godz. 22:15 / 22:30

3. Panorama dnia / info (2013-2018?) - godz. 22:00 / 21:50 / 21:00 / 23:00 / 16:30 / 16:00

o tym napiszę kilka słów, bo jak sami widzicie, najwięcej razy zmieniał porę emisji.

Początkowo to on nawiązywał do dawnej wieczornej "Panoramy" z TVP2, przez krótki czas nawet miał tych samych prowadzących.

Po przejęciu przez Kurskiego została zmarginalizowana, bo wlaśnie zaczęto co chwilę zmieniać mu porę emisji. Do tego było tak że w jedne dni tygodnia jest o nowej porze (21:00) a w inne dni o starej (21:50). Potem chyba z dwa razy zamieniali porę z Info Wieczorem.

W końcu wyrzucili to na niepoważną porę koło 16, przez co program w jakimś sensie stracił sens bo to już nie podsumowanie dnia. I tak w końcu to zlikwidowali.

 

(4-6 to programy emitowane koło 23:00)

4. Z dnia na dzień (2014?-2015?) - godz. 22:55

5. Godzina po godzinie (2015-?) - godz. 22:55

6. Info Wieczór (? - do dziś) - godz. 23:00 / 21:00 / ponownie 23:00, w niektóre dni 23:30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się kojarzyło że go wprowadzili po takiej dużej reformie ramówki i oprawy 29 września 2009 roku. 

I przez krótki czas właśnie skrócili okienka lokalne do 15 minut i Minął dzień szło o 22:00, ale potem pewnie były protesty i dlatego zsunęli na 22:15.

 

Ale nie wiem, może istniał też przed tą reformą? Faktycznie, brakuje mi pamięci o tym jak wyglądała ramówka przed reformą 2009 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On był wprowadzony po reformie oprawy, ale nie tej z jesieni 2009, gdy przemodelowano całą ramówkę, ale rok wcześniej, gdy wymieniono pasek informacyjny na statyczny i zmieniono czołówki, zostawiając nadal muzykę Jean-Michel Jarre'a. Wtedy też zaczęto realizować programy z nowego studia, a nie z tej klitki, która potem zyskała nazwę "Chatki Poranka". Zaś tego skrócenia to nawet nie pamiętam, to pewnie krótko było.

 

Natomiast wcześniej, zanim były te magazyny, to jako podsumowanie dnia służył ostatni serwis nadawany zazwyczaj o 23:30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kirk Rzeczywiście, po sprawdzeniu starych ramówek on był wprowadzony chyba od 1 sierpnia 2008 r. Czyli tradycja programów podsumowujących dzień w Info jest dłuższa niż sam przewidywałem.

Co do Minął Dzień o 22:00 to pamiętam na pewno że po reformie jesiennej 2009 r. przez jakiś czas tak było, ale potwierdzam że dość krótko. Może jeszcze w tym samym 2009 r. przesunięto z powrotem na 22:15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wręcz kojarzy, że emisja w nowym studiu ruszyła pierwszego dnia Przystanku Woodstock w 2008, pamiętam, bo były relacje. A to był właśnie 1 sierpnia 2008. Tak więc taki magazyn pojawił się w Info w zasadzie niecały rok po tym, jak TVN24 wprowadził "Dzień po dniu" (chociaż tam też wcześniej funkcjonował "Raport wieczorny", który tak naprawdę był zwykłym serwisem z forszpanem, chyba nawet nie było tej nazwy w czołówce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem po starych ramówkach i okazało się jeszcze że "Minął Dzień" faktycznie był emitowany od sierpnia 2008 r. ale tylko do końca stycznia 2009 r. Potem była kilkumiesięczna przerwa i wrócił na antenę po reformie od 28 września 2009 r. A o godzinie 22:00 był emitowany do 30 listopada 2009 r. więc tylko przez dwa miesiące.

W ogóle ramówka we wrześniu 2009 r. tuż przed reformą była słaba. Ja pamiętam że poranek na żywo zaczynał się dopiero tuż przed 7 rano, a nie 6 (porównajcie do 5:35 obecnie), teraz okazuje się że ostatni serwis w ciągu dnia był o 22:30 i trwał tylko kwadrans.

 

https://staratelewizja.fandom.com/

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ipo napisał(a):

Wg tego co tu podają nazwa TVP Info przestanie funkcjonować, a w grę wchodzi nazwa TVP 24. Nawet pisząc to pomyliłem się i napisałem "TVN 24". Za bardzo nazwa kojarzyć się będzie z kanałem TVN.

 

Oczywiście, że tak. Zmiana nazwy to raczej pochopna decyzja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...