Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3. I jakie jest stanowisko TVP ws. obecności TVP INFO w MUX-1, gdzie zgodnie z decyzją rezerwacyjną powinien być kanał regionalny?

A chcesz, żeby wcale nie było TVP INFO w DVB-T? Bo do tego możesz doprowadzić, jak będziesz ciągle drążył temat i łaził po jakichś UKE, itd. Ja bym nie chciał. Myślę, że gdyby kanał regionalny był w MUX1, a TVP INFO w MUX3, to by było jeszcze gorzej, bo byłyby skargi, że pipidówy nie mają dostępu do kanału regionalnego, mając jedynie MUX3. I mogłoby się to skończyć, że mielibyśmy dwie wersje regionalne jak do niedawna i żadnego TVP INFO.

Co do obecności konkretnych wersji regionalnych w określonych regionach - możesz mieć rację, tu powinni się wypowiedzieć mieszkańcy, który ośrodek by woleli mieć.

 

 

1. TVP INFO w MUX-3, TVP POLONIA wyzrucona z DVB-T, TVP REGIONY w MUX-1 i MUX-3 - ktoś wypaść musi, a POLONIA wogóle nie pasuje jak sama nazwa wskazuje do nadawania w DVB-T

TVP POLONIA, ROZRYWKA to są tylko powtórkowe zapychacze miejsc w DVB-T

 

2. Nie masz pewności że po 28 IV 2014 TVP INFO będzie w DVB-T

 

3. Prawo jest prawem - i jesli TVP je łamie, to powinna za to odpowiedzieć

To jest nic innego jak blokowanie miejsca w MUX-1 i odpuscić nie zamierzam - narazie poszło zapytanie do UKE - czekam na odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie internetowej satkuriera pojawila sie odpowiedz Telewizji Polskiej, ktora informuje ze sytuacja jest spowodowana "wyborami uzupełniającymi do Senatu RP w okręgu wyborczym nr 55 zarządzonymi na dzień 8 września 2013 roku."

Informacja pochodzi ze strony internetowej, której adres można znaleźć w moim podpisie. :)

 

Niestety nie rozumie co ma piernik do wiatraka. Okreg wyborczym nr 55 to woj. podkarpackie.

Nadajniki stoją w województwie małopolskim, ale blisko granicy z województwem podkarpackim. Tak, więc nadajniki pomimo tego, że stoją w małopolskim to sieją też na podkarpackie. I co ważne to nadają one w SFNie. :)

 

Czy jesli w 2015 roku, odbywac sie beda wybory do sejmu i senatu (w rzeczonym okregu), to sygnal TVP Info rowniez zostanie wylaczony w calej malopolsce?

Do tego czasu regionalizacja MUX-3 powinna być już zakończona. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. I jakie jest stanowisko TVP ws. obecności TVP INFO w MUX-1, gdzie zgodnie z decyzją rezerwacyjną powinien być kanał regionalny?

A chcesz, żeby wcale nie było TVP INFO w DVB-T? Bo do tego możesz doprowadzić, jak będziesz ciągle drążył temat i łaził po jakichś UKE, itd. Ja bym nie chciał. Myślę, że gdyby kanał regionalny był w MUX1, a TVP INFO w MUX3, to by było jeszcze gorzej, bo byłyby skargi, że pipidówy nie mają dostępu do kanału regionalnego, mając jedynie MUX3. I mogłoby się to skończyć, że mielibyśmy dwie wersje regionalne jak do niedawna i żadnego TVP INFO.

Co do obecności konkretnych wersji regionalnych w określonych regionach - możesz mieć rację, tu powinni się wypowiedzieć mieszkańcy, który ośrodek by woleli mieć.

 

 

1. TVP INFO w MUX-3, TVP POLONIA wyzrucona z DVB-T, TVP REGIONY w MUX-1 i MUX-3 - ktoś wypaść musi, a POLONIA wogóle nie pasuje jak sama nazwa wskazuje do nadawania w DVB-T

TVP POLONIA, ROZRYWKA to są tylko powtórkowe zapychacze miejsc w DVB-T

 

2. Nie masz pewności że po 28 IV 2014 TVP INFO będzie w DVB-T

 

3. Prawo jest prawem - i jesli TVP je łamie, to powinna za to odpowiedzieć

To jest nic innego jak blokowanie miejsca w MUX-1 i odpuscić nie zamierzam - narazie poszło zapytanie do UKE - czekam na odpowiedź

To po co dublować TVP REGIONY w MUX1 i w MUX3? Zdecydowanie wolę Polonię.

Poza tym, to sytuacja tymczasowa. Nie ma się co pieklić, i tak w kwietniu wiele się zmieni, a co dokładnie, to jeszcze nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Panie i Panowie mam taki problem. Otóż ostatnio jak zrobili to zamieszanie z telewizją regionalną to znikło mi tvp info i zamiast tego pojawiło się tvp kraków. Problem w tym, że ta telewizja regionalna mnie kompletnie nie interesuje i chciałbym z powrotem mieć dostęp do tvp info. Próbowałem automatycznego strojenia ale dalej nic z tego. Jakieś rady? z góry dziękuje za wszelkie sugestie.

 

PS: Jestem z Tarnowa.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowało mnie jedno z haseł reklamujących nowe TVP Info "bez zbędnej sensacji"2smiech.gifno przecież to są jaja.Cały dzień tylko konferencje prasowe,kłótnie polityków,jedna wielka publicystyczna paplanina, informacji jak na lekarstwo i cała masa reklam o nowej oprawie nie wspominając.Czy doczekamy się kiedyś w końcu normalnego kanału informacyjnego? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba oczywiste że reklam na TVP Info musi być więcej niż na TVN24. TVN24 jest kanałem kodowanym, w dodatku niedostępnym w najtańszych pakietach.

 

Wczoraj zwróciłem uwagę na to, jak wygląda TVP Info w HD - logo ekranowe ma nieco lepszą jakość.

To wcale nie jest oczywiste,przykład BBC World wzorowy niekodowany kanał informacyjny utrzymywany z abonamentu tak jak TVP info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że udział abonamentu w finansowaniu BBC jest trochę większy niż w przypadku TVP. Krajowe kanały BBC z tego co się orientuję w ogóle nie nadają reklam. Zresztą czy BBC World to kanał informacyjny? Bardziej to coś jak TVP3 gdy nadawała w zielonych barwach. Włączając ten kanał o innej porze niż pełna godzina łatwiej natknąć się na jakiś reportaż niż na serwis informacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Info w ogóle nie musiała zmieniać identów, poprzednie były całkiem niezłe, a teraz są jakoś mało interesujące.

Za to pochwalę grafikę ekranową w trakcie programu - jest prosta, czytelna, bez zbędnych bajerów, przyczepię się jedynie do 2 rzeczy: po pierwsze - tekst w pasku informacyjnym powinien być koloru czarnego, a nie szarego - będzie czytelniej, po drugie - zmieniłbym minimalnie czcionkę w belkach informacyjnych, bo litera "a" przypomina "o" z ogonkiem. Łatwo przeoczyć, a potem przekręcić np. nazwisko. Taki drobny szczegół - a lepszy odbiór.

Logo powinno być w prawym górnym roku - tak jak pozostałe kanały TVP, pod logo może być zegar. Elementy te w odcieniach jak z TVP1HD.

 

Jeśli chodzi o programy, to doceniłem "Info Newsroom", fajny może być "Plus minus", oglądam też "Panoramę dnia" - ale denerwuje mnie to, że program ten nie jest stricte informacyjny, tylko informacyjno - publicystyczny. Jestem za konsekwentnym oddzieleniem informacji od komentarzy i publicystyki.

 

Kanał informacyjny nie powinien emitować filmów dokumentalnych, czy programów publicystycznych, takie rzeczy powinny być na innych kanałach. Dobrze byłoby, gdyby wywalono także transmisje briefingów, obrad parlamentu i tym podobne i utworzono odrębny kanał z treściami jakie oferuje np. TVP Parlament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...