Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Audycja pana Maślaka jest nawet interesująca. Szkoda tylko, że w przerwach nie ma serwisu.

Teraz na TVP Info leci film dokumentalny (to też nieporozumienie, film dokumentalny w dniu powszednim o 23.20) a nie ma paska ani zegara.

Popieram głos oburzenia. Nawet tvn24 w czasie dokumentów nadaje zegar i pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie na ten temat .Paski w czasie nadawania filmów dokumentalnych nie są potrzebne.TVN 24 ma najgorsza grafikę i nie należy się na tym kanale wzorować.Na kanale tvn 24 brakuje jeszcze u góry paska informacyjnego z notowaniami giełdowymi z polski i usa.Będzie komplet.Zamiast obrazu tylko paski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedna rzecz: w telewizji informacyjnej pasek informacyjny i zegar to świętość!

Bzdurę napisałeś. Właśnie teraz z ciekawości sprawdziłem jak to wygląda na największych zagranicznych kanałach informacyjnych i w chwili pisania tego postu wygląda to tak:

BBC World News – obecny pasek, brak zegara

Euronews – brak paska, brak zegara

CNN – obecny pasek, brak zegara

Sky News – obecny pasek, brak zegara

Russia Today – obecny pasek, obecny zegar

France 24 – obecny pasek, brak zegara

Al Jazeera – obecny pasek, brak zegara

CCTV News – obecny pasek, brak zegara

 

Wniosek: wśród największych informacyjnych kanałów na świecie większość wyświetla na obrazie pasek z informacjami, lecz nie wyświetla zegara. I słusznie – w erze telewizji cyfrowej aktualna data i godzina znajdują się w EPG, po za tym większość osób posiada w domu własne zegary.

 

 

Teraz na TVP Info leci film dokumentalny (…) a nie ma paska ani zegara.

Tutaj akurat nie sprawdzałem wszystkich zagranicznych stacji informacyjnych, natomiast z tych co pamiętam to również BBC World News, CNN i CCTV News na czas emisji filmów dokumentalnych rezygnuje z wyświetlania paska informacyjnego. BBC World News dodatkowo jeszcze na ten czas rezygnuje z koloru w logo. Brak paska podczas emisji filmów dokumentalnych to nie przypadek, lecz celowe działanie – podczas filmów dokumentalnych widz potrzebuje większego skupienia niż podczas oglądania serwisu informacyjnego, dlatego aby nie rozpraszać niepotrzebnie uwagi wyłącza się paski. Jak dla mnie postawa TVP Info godna pochwały. Jedynie co by mogli jeszcze poprawić to w czasie emisji filmów dokumentalnych zrezygnować dodatkowo jeszcze z koloru w logo (półprzezroczyste białe) tak jak to robi BBC World News.

 

 

Natomiast powtórzę jeszcze coś co kiedyś napisałem – najlepszym z możliwych wyjść byłoby, gdyby w erze telewizji cyfrowej wprowadzić technologię umożliwiającą dowolne włączanie i wyłączanie elementów grafiki ekranowej. Logo, oznaczenie wiekowe, belka autopromocyjna, belka z tytułem aktualnie emitowanej audycji, pasek, zegar czy inne elementy grafiki ekranowej – każdy widz sam według osobistych upodobań pilotem powinien decydować, które z tych grafik mają być wyświetlane, a które nie. Zawsze będą osoby zadowolone i niezadowolone z wyświetlania na obrazie danego elementu grafiki ekranowej, jedynie wspomniane przeze mnie rozwiązanie zadowoliłoby wszystkich. Taka technologia funkcjonuje już od dawna w najpopularniejszym serwisie VOD na świecie – YouTube, choć na razie nie jest ona w pełni doskonała, gdyż jeszcze nie wszystkie elementy grafiki ekranowej da się w ten opcjonalny sposób dodawać do filmów. No ale cóż, niestety wprowadzenie powyższego rozwiązania technicznego do tradycyjnej telewizji to odległa przyszłość, więc na razie pozostaję przy swoim, czyli żeby grafik ekranowych zasłaniających obraz było jak najmniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje powyższe porównanie jest dosyć tendencyjne. W kanałach o formule "international" najczęściej nadawanych po angielsku grupą docelową są wszyscy widzowie w zasięgu. Czy to w Europie, Azji czy innych miejscach. Dlatego tam nie może być zegarka - bo jaką miałby podawać godzinę? Z której strefy czasowej winna być odczytywana? GMT? Czy czas ważniejszy jest z Nowego Jorku (w przypadku CNN), czy z Londynu (BBC World News)? W ostatniej stacji godzina jest podawana, ale ZTCW głównie przy łączeniach reporterskich i z wyraźną informacją o miejscu, jak i odpowiedniej strefie czasowej.

 

No bo BBC News czy Rai News już zegarki posiadają. I właśnie do takich stacji bliżej jest TVP Info pod względem formuły.

 

Busted.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak paska podczas emisji filmów dokumentalnych to nie przypadek, lecz celowe działanie – podczas filmów dokumentalnych widz potrzebuje większego skupienia niż podczas oglądania serwisu informacyjnego, dlatego aby nie rozpraszać niepotrzebnie uwagi wyłącza się paski.

Tu przede wszystkim chodzi o to, aby belki nie zasłaniały filmu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem przeciw zaśmiecaniu ekranu paskami informacyjnymi w czasie dokumentów. Nie ma co na zapas "brudzić" ekranu.
Skoro telewizje informacyjne emitują dokumenty, to w czasie emisji obowiązkowo powinien być pasek informacyjny. Skoro to stacja informacyjna to każdy ma prawo się dowiedzieć czegoś choćby z paska, jeżeli nie emituje w tym czasie programu informacyjnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Eska, Polo, ATM Rozrywka wyszukuje ? Jeśli tak, to masz dostęp do MUX-1 i musi gdzieś być na liście TVP Info. Jeśli nie masz tych kanałów, to masz problem z instalacją antenową.

 

Nie mam żadnego, mam kablówkę w bloku, lecz na 2 telewizorze w 2 pokoju jest dekoder Vectra i tam wszystko jest, ale zależy mi na tvp info na tym telewizorze bez dekodera.

 

Lecz mam takie kanały:

 

TVP 1,2

Polsat

TVN

TV Puls

TV 4

TVP Polonia

TVP Regionalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie TVP wyjaśniła dziwną sytuację z TVP Info w Małopolsce (DVB-T, MUX1) :/

 

Odpowiedź dla widzów z okolic Tarnowa, Nowego Sącza, mieszkańców wschodniej Małopolski

Do 29 września nadajniki MUX 1 z obiektów Tarnów/g. Św. Marcina, Gorlice, Szczawnica/ g. Przehyba – emitować będą program TVP Rzeszów ( TVP Regionalna). Od 30 września nadawany będzie program TVP Info.

Oficjalny komunikat:

http://www.tvp.pl/krakow/dvbt/cyfrowa-t ... ce/5406017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na TVP Info leci film dokumentalny (to też nieporozumienie, film dokumentalny w dniu powszednim o 23.20)

 

I całe szczęście. To jedyna pozycja programowa jaką oglądałem na tym kanale i dobrze że nie spadła z anteny.

 

a nie ma paska ani zegara.

 

Powtórzę się: i całe szczęście :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem przeciw zaśmiecaniu ekranu paskami informacyjnymi w czasie dokumentów. Nie ma co na zapas "brudzić" ekranu.
Skoro telewizje informacyjne emitują dokumenty, to w czasie emisji obowiązkowo powinien być pasek informacyjny. Skoro to stacja informacyjna to każdy ma prawo się dowiedzieć czegoś choćby z paska, jeżeli nie emituje w tym czasie programu informacyjnego.

Ale nie ma takiego obowiązku :] Noc jak noc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mam żadnego, mam kablówkę w bloku, lecz na 2 telewizorze w 2 pokoju jest dekoder Vectra i tam wszystko jest, ale zależy mi na tvp info na tym telewizorze bez dekodera.

 

Lecz mam takie kanały:

 

TVP 1,2

Polsat

TVN

TV Puls

TV 4

TVP Polonia

TVP Regionalna

To się wszystko wyjaśniło, w telewizorze masz analog od Vectry, a oni nie mają teraz w ofercie analogowej TVP INFO, tylko TVP Regionalną. TVP Info jest tylko w cyfrowej ofercie Vectry i jeśli chcesz to musisz zamówić multiroom Vectry, Tutaj informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem przeciw zaśmiecaniu ekranu paskami informacyjnymi w czasie dokumentów. Nie ma co na zapas "brudzić" ekranu.
Skoro telewizje informacyjne emitują dokumenty, to w czasie emisji obowiązkowo powinien być pasek informacyjny. Skoro to stacja informacyjna to każdy ma prawo się dowiedzieć czegoś choćby z paska, jeżeli nie emituje w tym czasie programu informacyjnego.

Ale nie ma takiego obowiązku :] Noc jak noc...

Noc, czy nie noc, pasek informacyjny powinien być. To dla mnie podstawa. Kanały są te informacyjne, więc w szczególności jak nie ma serwisu na antenie obowiązkowo powinien być pasek. Zdania nie zmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji może SATKURIER uzyskałby odpowiedzi na pytania:

1. Dlaczego mieszkańcy wschodnie cz. Mazowsza są pozbawieni TVP WARSZAWA (w czerwcu br. wył. sygnał MUX-3 na k.56 i niewiadomo kiedy zostanie włączony)?

2. Dlaczego w niektórych miastach nie podmieniono wersji regionalnej w MUX-3 na ta właściwą jak np. w Szczecinie gdzie jest Gorzów (tego już kompletnie nie rozumiem)?

3. I jakie jest stanowisko TVP ws. obecności TVP INFO w MUX-1, gdzie zgodnie z decyzją rezerwacyjną powinien być kanał regionalny?

 

Jesteście dziennikarzami i macie służyć społeczeństwu a nie dbać o dobre relacje z TVP (wiem, że są to niewygodne pytania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. I jakie jest stanowisko TVP ws. obecności TVP INFO w MUX-1, gdzie zgodnie z decyzją rezerwacyjną powinien być kanał regionalny?

A chcesz, żeby wcale nie było TVP INFO w DVB-T? Bo do tego możesz doprowadzić, jak będziesz ciągle drążył temat i łaził po jakichś UKE, itd. Ja bym nie chciał. Myślę, że gdyby kanał regionalny był w MUX1, a TVP INFO w MUX3, to by było jeszcze gorzej, bo byłyby skargi, że pipidówy nie mają dostępu do kanału regionalnego, mając jedynie MUX3. I mogłoby się to skończyć, że mielibyśmy dwie wersje regionalne jak do niedawna i żadnego TVP INFO.

Co do obecności konkretnych wersji regionalnych w określonych regionach - możesz mieć rację, tu powinni się wypowiedzieć mieszkańcy, który ośrodek by woleli mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie internetowej satkuriera pojawila sie odpowiedz Telewizji Polskiej, ktora informuje ze sytuacja jest spowodowana "wyborami uzupełniającymi do Senatu RP w okręgu wyborczym nr 55 zarządzonymi na dzień 8 września 2013 roku."

 

Niestety nie rozumie co ma piernik do wiatraka. Okreg wyborczym nr 55 to woj. podkarpackie. Czy jesli w 2015 roku, odbywac sie beda wybory do sejmu i senatu (w rzeczonym okregu), to sygnal TVP Info rowniez zostanie wylaczony w calej malopolsce?

 

Czy mieszkancy okregu nr 55 nie moga odbierac sygnalu z nadajnikow na podkarpaciu?

 

Czy RTCN Kraków Chorągwica nadaje TVP Info? Bo jak wyszukuje ten nadajnik to mi pokazuje TVP Rzeszow.

 

PS. Jesli TVP chce aby TVP Info nadal bylo uwazane za kanal regionalny to niech nadaje w nocy lokalne serwisy informacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...