Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, domin107 napisał(a):

Fake news bo w tej chwili to nie jest pewne. Na początku września będzie wiadomo na 100%

Ciekawe skąd takie informacje, dosłownie każdy pisze, że negocjacje stoją w miejscu i nie idą do przodu, a ty uparcie tu piszesz, że TVP niby coś negocjuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tyrla napisał(a):

 

 

Ja mam wrażenie że ze względu na rangę tego meczu, powinien on pójść w Jedynce. Nie codzień polski klub ma szansę awansować bezpośrednio do LM.

Drugi powód jest taki że w dotychczasowej ramówce (jeszcze nie zedytowano), TVP Sport do 22:20 miał pokazywać MŚ w lekkiej atletyce.

 

No chyba że umowa z Polsatem zabrania puszczenia na głównej antenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mateusz2006 napisał(a):

Jutro mają nadawać ten serial Rachonia o Tusku.

 

Też tak myślę że to główna przyczyna braku Rakowa w Jedynce.

Spodziewam się że "serial Rachonia o Tusku" będzie miał jutro "wspaniałą" oglądalność, konkurując z Rakowem w eli LM i polską repą na mistrzostwach w siatkówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateusz2006To, że jakiś prywatny podmiot nie ma TVP Sport w jakimś pakiecie to kompletnie nie powinno mieć wpływu na to gdzie pójdzie mecz. Bo to prywatny podmiot a nie publiczna naziemna telewizja. Gdyby nie było TVP Sport w naziemnej to wtedy pretensje uzasadnione. Ja też w Netii nie mam C+S5 w ofercie a tam są transmisje sportowe nie dublowane w C+S i C+S2.

Edytowane przez Paul234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Paul234 napisał(a):

@Mateusz2006To, że jakiś prywatny podmiot nie ma TVP Sport w jakimś pakiecie to kompletnie nie powinno mieć wpływu na to gdzie pójdzie mecz. Bo to prywatny podmiot a nie publiczna naziemna telewizja. Gdyby nie było TVP Sport w naziemnej to wtedy pretensje uzasadnione. Ja też w Netii nie mam C+S5 w ofercie a tam są transmisje sportowe nie dublowane w C+S i C+S2.

Oczywiście że ma wpływ. Zasięg TVP 1/TVP 2 jest dużo większy niż TVP Sport (TVP 1 i TVP 2 jest must carry/must offer). W przypadku C+S5 i C+S dotyczy to mniejszej grupy odbiorców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka ręczna.

Liga Centralna mężczyzn (2. poziom rozgrywkowy)

Liga Centralna kobiet (2. poziom rozgrywkowy)

- wszystkie mecze w internecie w TVCOM

- w sezonach 2023/2024, 2024/2025, 2025/2026

- mecze w pt o 19.00, sb i nd o 15.00, 17.00 i 19.00

Edytowane przez Kubio
Wskazanie poziomu rozgrywek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babiarz dostał w Budapeszcie jakąś nagrodę, dyplom. I przy okazji powiedział że przyszłoroczne Igrzyska będą jego 15. Skąd on ma pewność że pojedzie? :) Władza w Polsce, a co za tym idzie i w TVP, może się zmienić. A jeśli dobrze pamiętam to on bardzo przymilał się do Kurskiego. Tak że w przypadku czystek w TVP może on polecieć razem z innymi obecnymi "gwiazdami" TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@G2000 Nie do końca. Babiarz jest jednym z tych, co są w TVP od zarania dziejów.

Rządziło SLD - był Babiarz.

Rządził PiS - był Babiarz.

Rządziła dwukrotnie PO - był Babiarz.

Rządzi dwukrotnie PiS - jest Babiarz.

On jest akurat dobry w swoim fachu i dość uniwersalny, dlatego byłoby głupotą, ze strony tych czy innych władz TVP, pozbywanie się go.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była nagroda za wielokrotne komentowanie lekkoatletycznych Mistrzostw Świata. To 14. edycja tej imprezy, przy której pracuje jako komentator. Natomiast przyszłoroczne Igrzyska nie będą jego 15-stymi, gdyż na tylu nie był.

 

Natomiast Babiarz raczej z TVP nie wyleci, biorąc pod uwagę że zajmuje się głównie sportem, w telewizji publicznej jest zatrudniony od ponad 30 lat (zaczynał w 1992 roku), a w redakcji sportowej większych czystek raczej nie było nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, G2000 napisał(a):

A jeśli dobrze pamiętam to on bardzo przymilał się do Kurskiego. 

 

Ten człowiek całkowicie się skompromitował stojąc za plecami Kurskiego (słynne zdjęcie jak stoi w grupce lizusów za Kurskim). To jak obślizgłą moralnie osobą zawsze był Kurski - nie muszę przypominać. Tutaj nie ma żadnego usprawiedliwienia.

Babiarz zapomniał co to znaczy dziennikarska neutralność i przyzwoitość (szczególnie w dziennikarstwie sportowym). Niestety stracił twarz, bo choć nie jest to wybitny komentator, czasami można było go posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele dowodów na jego inklinacje w stronę PiS.

 

Wystarczy przypomnieć jak bronił Lichockiej po jej blamażu w trakcie zadawania pytań podczas debaty prezydenckiej.

Jego bzdety pt. "skoki wróciły do domu". Można tego znaleźć więcej.

To nie jest przyzwoity i bezstronny dziennikarz sportowy - a kiedyś za takiego można byłoby go brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kirk napisał(a):

 Bo akurat jeśli chodzi o fachowość to Przemysławowi Babiarzowi, szczególnie przy lekkoatletyce, nie można niczego zarzucić.

Mam zupełnie inne wrażenie oglądając obecne MŚ i nie tylko. Często nie ogarnia co się dzieje, myli osoby, nazwiska, wyniki. Zresztą Chmara nie lepszy.

Babiarz nieomylnym fachowcem jest tylko w "Va banque", gdzie zgrywa wszechwiedzącego.

Jeśli chodzi o jego "neutralność" polityczną, to powinien być jednym z pierwszych do zwolnienia obok Kurzajewskiego i Patyry...

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...