Skocz do zawartości

Power TV


RETROJAM500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak podają konkurencyjne portale satelitarne TV i sat charts.eu:

Planowany jest start nowego,muzyczno-rozrywkowego kanału pod nazwą POWER TV. Według informacji stacja sporą część czasu ma prezentować polską muzykę rozrywkową oraz magazyny. Znajdzie się miejsce na wideoklipy zagranicznych wykonawców. W ofercie nowego kanału pojawią się też magazyny tematyczne jak np: "Wodny Świat" czy specjalne pasmo sportowe pod nazwą "Power Extreme". Według informacji nowa stacja ma pokazać "na wyłączność" znanego programu o grach komputerowych "High Score"." Kanał ma być także dostępny w jakości HD i ma szansę zasilić oferty platform cyfrowych i sieci kablowych.

Na portalu Youtube pojawił się filmik,który przedstawia to co kanał ma prezentować:


Widać w nim teledyski Disco Polo (ponad 50% ramówki ma zajmować jak to sami powiedzieli: ,,polska muzyka rozrywkowa"),oraz zagraniczna muzyka z lat 80-tych i 90-tych,czyli chcą pod względem muzycznym przypominać TV Disco z początków nadawania,oraz obecne Radio PLUS. Szkoda,że nie będzie to zupełnie nowy format muzyczny,bo są już 3 kanały,które grają Disco Polo (Polo TV,TV Disco i ITV). Po co jeszcze kolejny?? Lubię Disco Polo,ale sam jestem zaskoczony,bo nigdy nie spodziewałem się,że kiedyś będzie tyle kanałów z tą muzyką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z filmiku wynika przerost formy nad treścią. Ktoś chce stworzyć kanał muzyczny z dodatkiem rozrywki, sportu, itp. Ciekaw jestem także czy wzmianka, by szukać Power TV u operatorów to wynik podpisanych już umów czy może puste słowa by urealnić powodzenie całego projektu. Kibicuję im, ale generalnie w sukces powątpiewam - mamy przesyt kanałów muzycznych. Nie wierzę też, że ktoś tam zna się na polskim rynku mediów - być producentem kilku programów i nadawcą, to dwie różne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dno.Całkowicie nie potrzebna stacja.Power TV dlaczego ? Żeby kojarzyło się z "Polo TV " Już widzę te lata 80"90" jak na TV Disco.Myślę że z muzycznych stacji jest miejsce "za Vivę"(może polityka RBL do tego zmierza) ale na pewno nie na kolejną disco polo tv(Polo/Disco/ITV) - Co za dużo to nie zdrowo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie będzie aż tak źle. Pamiętajmy że na naszym rynku nie ma jeszcze polskiego kanału HD z muzyką, nad czym bardzo ubolewam. Czemu Eska bądź Viva czy nawet 4fun.tv nie przeszły na nadawanie w wysokiej rozdzielczości? Myślę że to wielki błąd patrząc jak szybko rozwija się technologia. Polski kanał muzyczny czy jak tutaj muzyczno-rozrywkowy ma sens. Mam nadzieje że reszta stacji pójdzie po rozum do głowy bo przejście z 4:3 na 16:9 to trochę za mało.

Najchętniej to widziałbym Eskę w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, każdy megabit to bardzo realne pieniądze. Przykład: nadajesz na sat w sd i płacisz za to np. 100tys. Przechodzisz na HD i płacisz 200tyś a przychód pozostaje na poprzednim poziomie. Czyli masz w plecy 100tyś, proste? :) Już pomijam takie komplikacje przy przejściu z SD na HD jak odcięcie części ludzi od mozliwości oglądania. A niech w tej grupie będzie jakiś telemetr który cię oglądał? I jesteś w plecy jeszcze bardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest... Owszem, można startować z kanałem muzycznym, ale kanałów z disco polo mamy już za dużo, nie rozumiem po co kolejny. A po filmiku wnioskuję, że będzie to kanał o wszystkim i o niczym, taki tam sportowy z disco polo. Mam nadzieję, że nie osiągnie sukcesu i nie odbierze widowni lepszym kanałom muzycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, każdy megabit to bardzo realne pieniądze. Przykład: nadajesz na sat w sd i płacisz za to np. 100tys. Przechodzisz na HD i płacisz 200tyś a przychód pozostaje na poprzednim poziomie. Czyli masz w plecy 100tyś, proste?

Niby tak, ale jest taki jeden nadawca, który oferuje kanał HD z nazwy, lecz de facto nic nie nadaje w wysokiej rozdzielczości, a jego bitrate to średnio 2,8 Mb/s (min. - 1, max. - 6). :) Wydawałoby się, że 2,8 Mb/s to nie dużo, ale dla de facto kanału SD, przy MPEG-4, to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Zwłaszcza, że to kanał FTA. :)

 

Już pomijam takie komplikacje przy przejściu z SD na HD jak odcięcie części ludzi od mozliwości oglądania.

To raczej nie byłby problem, gdyż dekodery na polskim rynku z MPEG-4 z automatu obsługują wysoką rozdzielczość. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest... Owszem, można startować z kanałem muzycznym, ale kanałów z disco polo mamy już za dużo, nie rozumiem po co kolejny.

Właśnie po to kolejny, bo format DP jeszcze się nie wyczerpał i łatwo można zarobić. Spójrzmy na taki TV.DISCO - zwykła amatorka i się dorabia. Nie jest to głupi pomysł, tylko trzeba mieć "trochę" kaski i użyć mózgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...