Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę użytkowników tunerów Pace SD odbierających Cyfrę+ na TV CRT 4/3 o sprawdzenie dostępnych formatów obrazów w menu tego tunera.

Czy tuner ten faktycznie posiada (jak podane jest w specyfikacji) opcję wyświetlania formatu obrazu 4/3 letterbox (podczas oglądania programów nadawanych w 16/9 na TV CRT 4/3 dodawane są czarne pasy u góry i u dołu ekranu)? Czy może dostępna jest tylko opcja 4/3 obcinająca prawy i lewy bok obrazu 16/9, tzw. pan&scan?

U mnie jest tylko do wyboru: 4/3 i 16/9. Czy letterbox ? Chyba tak, ponieważ jak napisałeś dodawane są czarne pasy u dołu i u góry ekranu. Obraz na każdym programie jest ogólnie przesunięty lekko w lewo i może nawet minimalnie przycięty z prawej ale to może przypadłość mojego leciwego tv (wkrótce sprawdzę na innym) albo po prostu ten PACE tak ma - było to już kilka razy poruszane tutaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trafiłeś na zły egzemplarz. Ja mam dwa (Multiroom) i oba działają poprawnie. Na pewno nie zgodzę się z tym:

- bardzo wolno chodzi, ciezkie przerzucanie kanalow, potrzebuje bowiem czasu

chodzi szybciej od

kultowych mediasatow

Co do grafiki, to faktycznie bardziej mi odpowiadała ta Mediasatach, ale w końcu oglądam obraz, który jest bardzo dobry, a nie grafikę. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, może pomożecie dobrzy ludzie.

Mam multirooma, i wszystko biega ok poza jednym programem na jednym dekoderze. Jest tak: na module dodatkowym odbiera wszystko co ma odbierać, a na głównym przy stacji TVP Sport pokazuje się napis "brak sygnału, sprawdź antenę". Dodam jeszcze tylko że chodzi o tvp sport, chodzi dobrze na drugim telewizorze (dekoder pace sd). Tv główny jest podpięty do dekodera Hd bez twardego dysku. Wszystkie inne stacje chodzą, siła sygnału prawie max (bardzo dobra, zielony pasek), wszystko chodzi poza jednym kanałem. Jak to możliwe że tylko jeden kanał nie ma sygnału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mario1980, @zetonka dzięki za odpowiedzi.

 

Jeszcze raz wytłumaczę dokładnie o co mi chodzi.

Posiadam obecnie Pioneer'a 1430 - widzę, że Ty @mario1980 też go masz, więc może będzie łatwiej.

W menu jest do wyboru format "4/3" i "16/9". W przypadku oglądania programu nadawanego w 16/9 na TV 4/3:

- jak ustawię w menu tunera "16/9" obraz jest rozciągnięty w pionie, ale mieści się w całości na całym ekranie telewizora 4/3

- jak ustawię w menu tunera "4/3" obraz jest ucinany z lewej i prawej strony. Dzięki temu obraz posiada prawidłowe proporcje, ale niestety traci się część oryginalnego obrazu. Jest to właśnie format pan&scan.

Szczególnie widać to oglądając TVP1, TVP2 czy TVP Kultura, gdy nadają coś w 16/9 - logotypy są wtedy obcięte.

Gdyby tuner miał format letterbox, wówczas na TV 4/3 obraz 16/9 mieściłby się w całości, w prawidłowych proporcjach, z tym że byłby pomniejszony i miałby dodane charakterystyczne czarne pasy (u góry i dołu ekranu TV 4/3).

 

Niektóre telewizory 4/3 po ustawieniu w menu tunera "16/9" same dopasowują format, tzn. dodają te czarne pasy (spłaszczają ten rozciągnięty w pionie obraz), ale nie o to mi chodzi. Chodzi mi o ustawienie w menu tunera "4/3".

 

W związku z powyższym - czy ustawiając w menu tunera "4/3" i oglądając na TV 4/3 program nadawany w 16/9 macie (na tunerze Pace):

- obraz przycięty z prawej i lewej strony (widać obcięte logotypy, obcięte napisy końcowe filmów)

- czy pełny obraz 16/9, ale pomniejszony z dodanymi czarnymi pasami u góry i dołu ekranu TV 4/3

 

Będę wdzięczny także za info od innych osób, które z dostępnych tunerów SD Cyfry+ posiadają letterbox'a.

 

Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję odpowiedzieć na Twoje pytanie, jeśli coś będzie nie tak, niech ktoś mnie poprawi.

 

W tunerze Pace SD nie widzę funkcji ,,Konwersji proporcji ekranu" (np. Letter Box, Pan&Scan, Mieszany, Pełny). Jeśli w tunerze ustawi się proporcję ekranu 4:3, to na telewizorze 4:3 wydaje mi się, że obraz nadawany w 16:9, będzie ucięty z prawej i z lewej strony. Są jednak nowsze TV 4:3, które same dopasowują format obrazu i nie ma problemu.

 

Kiedyś miałem tuner Echostar 717, który nie posiadał funkcji ,,Konwersji proporcji ekranu", można było ustawić tylko proporcje ekranu 4:3 i 16:9. Na starszym modelu TV obraz ucięty był z boków, natomiast na nowszym TV były czarne pasy u góry i u dołu (Letter Box).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

 

Tak, pisałem wcześniej, że niektóre nowsze telewizory 4/3 dostosowują format obrazu, ale w przypadku wybrania w menu tunera "16/9", a nie "4/3". Telewizor może dodać te czarne pasy (spłaszczy rozciągnięty w pionie obraz), ale tylko gdy z tunera wychodzi obraz 16/9. Zrobi niejako z sygnału 16/9 letterbox'a.

Mi cały czas chodzi jednak o sytuację, kiedy to z tunera (po ustawieniu w menu "4/3") wychodzi gotowy letterbox. Posiadam bowiem telewizor 4/3, który nie potrafi z sygnału 16/9 zrobić letterbox'a. Zatem w przypadku programów nadawanych w 16/9 mogę oglądać albo rozciągnięty w pionie, ale pełny obraz - w przypadku wybrania w menu tunera "16/9", albo przycięty po bokach, ale w prawidłowych proporcjach obraz - w przypadku wybrania w menu tunera "4/3". I tak źle, i tak niedobrze.

Oczywiście audycje nadawane w 4/3 są prawidłowo wyświetlane, zarówno gdy w menu tunera jest ustawione "16/9" jak i "4/3".

 

Nie zgodzę się na pewno, że letterbox'a posiadają jedynie tunery HD Cyfry+.

Posiadam bowiem także kablówkę analogową UPC, w której część programów (Cyfry+) podczas emisji materiałów w 16/9 jest przyciętych, np. Domo, a część jednak ma letterbox'a, np. Kuchnia.tv, Mini Mini (wątpię, aby operator wykorzystywał do ich reemisji tunery HD).

Co ciekawe podczas braku sygnału na jednych, jak i na drugich programach widać charakterystyczny czerwony kwadrat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

a jak wygląda to z jakością obrazu? Na którym dekoderze jest ona lepsza? I czy Philips jest faktycznie mocno słyszalny?

 

robilem testy dla osoby z innego forum, identyczny kabel hdmi, identyczne ustawienia tv i tuner pvr 250gb phila i pace 500tka i zadnych roznic w jakosci przesylanego sygnalu do tv nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polsatowskim "samsungu DSB305G" jest ustawienie formatu 4:3 i 16:9 ( jak w każdym tunerze) natomiast dodatkowo jest wybór: letterbox, pan&skan i pełny co w przypadku TV z ekranem 4:3 ustawia się na letterbox i mamy w efekcie 16:9 bez obcinania boków i czrne pasy na górze i dole ekranu. Oczywiście dla programów nadawanych w formacie 16:9. Format nadawania 4:3 nie ulega w tym wypadku komprasji.

Odbiorniki "słonecznej" echostar 717-ki mają ustawienia jedynie 4:3 i 16:9 bez opcji konwersji ale na 100% (dziś sprawdziłem) dla formatu 4:3 jest konwersja obrazu 16:9 do letterbox.

Odnośnie sagemów za 1grosik i philipsów 6010 letterbox niestety nie występuje :( .

Wywnioskowałem, że mogło w czasie produkcji tych terminali nie być zapotrzebowania na taką konwersję formatu.

Pace jako nowsze urządzenie może posiadać taką możliwość.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 dekodery Sagem SD wszystko działa z multiroom i jestem bardzo zadowolony jedynie nie każdy kanał 4:3 dopasowuje się do wielkości ekranu trzeba ustawić 16:9 ale w tedy są czarne paski wie ktoś może co z tym fantem zrobić ?.

A i mam pytanie czy można jakoś znaleść inne kanały chodzi mi o te dla dorosłych bo wcześniej miałem na FTA a teraz nie mogę znaleźć.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. próbowałem znaleźć odpowiedź na mój problem z odbiorem C+, ale nie znalazłem (może ktoś mnie nakieruje). A więc problem polega na tym że - od czasu do czasu nie mogę nic oglądać. Włączam dekoder a tam czerwony kwadracik. Patrzę na poziom sygnału - jest ok. żeby móc oglądać muszę pogrzebać przy wtyczce z kablem antenowym. Obraz się pojawia i jest oki. Po jakimś czasie przełączam na inny program i znowu lipa - żadnego programu - jakość oczywiście ok- znowu manipulacje przy wtyczce kabla i jest ok. Zdarza się tak klika razy w ciągu dnia, nieraz jest dobrze cały czas. Powiem tak że zaczyna mnie to denerować. Mam odbiornik Pace (miałem stronga, ale wymieniłem bo też tak się działo i myślałem że to przez dekoder). Dodam jeszcze że mam talerz od wizji tv , także konwenter jest z czasów wizji. Moze ktoś mi powiedzieć czym to jest spowodowane?????? czy to przez stary sprzęt na dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożycz od kogoś inny dekoder i zobacz czy będzie się tak samo działo. Ewentualnie weź swój dekoder i podłącz u kogoś i zobacz. Jeżeli u Ciebie będzie dobrze działał inny dekoder, to masz pecha do dekoderów C+, a jeżeli na innej instalacji, twój Pace będzie dobrze chodził, to to oznacza, że masz walniętą instalację antenową. Wtedy wymień konwerter i kabel, a jak możesz to i większą antenę weź i zamontuj. Wtedy powinno działać bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. próbowałem znaleźć odpowiedź na mój problem z odbiorem C+, ale nie znalazłem (może ktoś mnie nakieruje). A więc problem polega na tym że - od czasu do czasu nie mogę nic oglądać. Włączam dekoder a tam czerwony kwadracik. Patrzę na poziom sygnału - jest ok. żeby móc oglądać muszę pogrzebać przy wtyczce z kablem antenowym. Obraz się pojawia i jest oki. Po jakimś czasie przełączam na inny program i znowu lipa - żadnego programu - jakość oczywiście ok- znowu manipulacje przy wtyczce kabla i jest ok. Zdarza się tak klika razy w ciągu dnia, nieraz jest dobrze cały czas. Powiem tak że zaczyna mnie to denerować. Mam odbiornik Pace (miałem stronga, ale wymieniłem bo też tak się działo i myślałem że to przez dekoder). Dodam jeszcze że mam talerz od wizji tv , także konwenter jest z czasów wizji. Moze ktoś mi powiedzieć czym to jest spowodowane?????? czy to przez stary sprzęt na dachu?

Skoro Piszesz, że przy musisz pogrzebać przy wtyczce to dokładnie sprawdź to przyłącze. Najlepiej wykręć "F-kę" utnij kawałek (1cm) przewodu antenowego i zarób od nowa wtyczkę. Sama antena z konwerterem "powizyjna" niewypowiadam się jaki może być jej stan (głównie konwerter). Osobiście powiesiłem antenę 60 cm z czasów początku cyfry+ z oryginalnym konwenterem i zarówno sagem jak i philips 6010 śmigają aż miło. Poziom sygnału z tr. C+ sprawdzany na philipsie FTA-1010 jest na poziomie 55-60%, porównywalny z anteną 80 cm, 2 letnim konwerterem "Humax" ustawionym "na zeza".

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekBohdanK..... nie porównuj ECHOSTARÓW do szajsu z Cyfry+! To tak jak byś porównywał BENKJUU-ZIEMENSA do NOKJJIII!!!

Niebo a ziemia! Już wcześniej wspomniałem, że oferowane dekodery przez C+ kwalifikują się do masowej utylizacji! No pech tylko w tym, że UTYLIZACJA w Polsce oznacza często to samo co SPRZEDAŻ! Na alledrogo są Echostary z 2xCI (identyczne co DSB717) tyle że w oryginale, bez Słonecznej Stacji! Zerknij co z tym można robic po zmianie softu!!!! Zróbcie to samo z Sagemem.... :jupi::jupi:

 

PS. SĄ JUŻ DOSTĘPNE JAKIEŚ NOWE WIADOMOŚCI NA TEMAT SOFTU W PACE PVR???

Miał byc UPGRADE, i .... chyba był....

sami oceńcie:

 

3524f2122df31bc7m.jpg

 

571c3a0594ee2e4fm.jpg

 

Zaktualizowano,,,, ale, na co??? Spowrotem na 123 RC????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej wspomniałem, że oferowane dekodery przez C+ kwalifikują się do masowej utylizacji! No pech tylko w tym, że UTYLIZACJA w Polsce oznacza często to samo co SPRZEDAŻ!

Ty tak uważasz, ale nie każdy. Dla osób mało wymagających jest ok. A ktoś kto się nie zna i to przeczyta to pomyśli, że rzeczywiście to taki złom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...