Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kolego losiumen...

LNB masz do wymiany...

Wilgoć (resztki pary, woda) marznie Ci na elektronice konwertera i powoduje przepięcia

dlatego w mrozy ginie Ci sygnał...!

Testowałem przez ostatnie dwa dni wszystkie konwertery jakie mam pod dachem (właśnie by sprawdzić działanie na mrozach). W testach były Sharpy, Inverto, Golden, Opticum. Bezproblemowo wypadł Inverto Black Ultra, po nim reszta Inverto, później Golden GI... Najwięcej problemów było z nowymi Opticumami LS. Przez 10,20minut gdy konwertery były ciepłe (rozgrzane na kaloryferku) chodziły OK (Canal+ HD + Famaval80) ... Gdy temp. się wyrównała (wieczorkiem było -18) od czasu do czasu pojawiała się kratka (na ułamek sekundy)... W testach też były użyte konwertery Sharpa (suche!) i lekko pryśnięta elektronika spryskiwaczem z wodą (do szyb). Gdy woda przymarzła sygnał spadał o 40-50% jakości, widoczne były skoki BER, i zmniejszył się odstęp S/N z 8,9dB do 2,3dB

Wymontuj konwerter z anteny, i zostaw go na 3,4 godziny na kaloryferze... Wilgoć powinna odparować... Wtedy zamontuj, i sprawdź co będzie z sygnałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dekoder cyfry na własność a czy mogę kupić sam dekoder w cyfrze bo ten co mam nie odpowiada mi.

Nie musisz kupować tunera od C+, możesz kupić jakikolwiek tuner z czytnikiem kart SECA. Jest duży wybór na rynku, możesz dopasować zakup do swoich potrzeb i możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem gdzie zadać to pytanie, więc zamieszczam tutaj. Orientuje się ktoś jak długo będę mógł oglądać canal+ jeśli zrezygnowałem z tej opcji w zeszłym miesiącu ze skutkiem od dzisiaj, jednak od wczoraj wieczór mam cały czas włączony dekoder. Czy jeśli sam nie wyłączę dekodera, lub mi się nie zawiesi to mogę cały czas oglądać canal+ ? Bo na razie jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja jest odłączana od pierwszego dnia kolejnego miesiąca, czyli w Twoim przypadku od 01.02.2010.

Możesz sprawdzić na http://ica.cyfraplus.pl czy zostało odłączone.

Jeśli zgłaszałeś faxem lub mailowo a miałeś zadłużenie, to opcja nie została odłączona.

Jeśli telefonicznie to powinieneś zostać poinformowany o takim fakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam !

Mam oto taki problem.

Znikneły mi kanały takie jak Cinemax, Cinemax 2 oraz Orange Sport, reszta jest.

Aktualizowalem karte, wyszukiwałem programów ale to nic nie daję, wyświetla się czarny obraz i koniec. Dziwne jest w tym to że na Orange Sport wciskając "Pilot" pokazuje mi jaki aktualnie program jest nadawany.

Antena ustawiana jest przez fachowca i odbiór oraz wszystkie parametry są w najlepszym porządku, więc moje pytanie brzmi. W Czym jest problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest to, że skończył Ci się darmowy dostęp do oglądania kanałów, które nie wchodzą w skład Twojego pakietu. Prawdopodobnie masz pakiet komfortowy, bądź niższy. Żeby oglądać Orange Sport musiałbyś dopłacić 14zł/m lub 10zł/m w zależności od tego czy masz aktywny kanały canal+. A za Cinemax'y 15zł miesięcznie.

 

A teraz ja mam pytanie.

Mam tuner Pace gold box, kupiłem go z myślą by podlączyć go pod splitter. Na dekoderze jest naklejka "Canal + Cyfrowy, nr seryjny" i itp. Tuner działa, tylko, że używany był w Cyfrowym Polsacie i nie moge zmienić listy na tą z Cyfry. Łapie mi tylko Vive i 4fun.tv bo to jest darmowe w polsacie. Da się to jakoś przeprogramować by chodziło to w Cyfrze? Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynajmuje dekoder pace od cyfry za 0 zl przez caly okres umowy.dzwonili do mnie z cyfryostatnio i oferowali mi przedłuzenie umowy i dekoder sagem sd za 1 gr.umowy nie przedłuzylem bo czekam na świateczna oferte.Ale co w takim razie z pace-czy bede go musial oddać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ustawienia w dekoderze - format obrazu.

juz próbowałem ustawienia obrazu i jest format 16:9 ustawiony bo na 4;3 to jest nie dosc ze na pól telewizora to i tak jest sciety obraz...czy jest szansa dojsc z tym do perfekcji???

Próbuj przestawić w ustawieniach z RGB na Pal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...