Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.profan.com.pl/sklep/k1,1/k2,4,tunery_satelitarne/k3,12,tunery_hdtv/id,76,ferguson_fk_8500_hd.ht

 

 

Dekoder nazwa: Ferguson FK 8500 HD

 

Przystosowany do CP i C+ cena 299,00 tam masz wszystko w opisie napisz czy ci odpowiada ;)

 

Tylko, że do Cyfry+ będzie potrzebny jeszcze modół, który kosztuje minimum drugie tyle.

Za 329 zł jest Ariva 100 z wbudowanym czytnikiem uniwersalnym.

Za 429 zł Ariwa 200 z czytnikiem uniwersalnym i gniazdem CI

A za 595 zł Ariva Combo z czytnikiem uniwersalnym, dwoma gniazdem CI oraz tunerem DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie musze oddać swój dekoder HD ponieważ po zmianie umowy musiał bym za niego płacić i tu pojawia się moje pytanie jaki dekoder wziąć? Słyszłaem że polecane przez was Pace przesuwają obraz i nie pracują stabilnie ale może to błędna opinia? Może stronga 6880? Pomóżcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Według napływających do nas nieoficjalnych informacji, Cyfra+ planuje wprowadzenie do swojej oferty nowego dekodera SD, mowa o PACE DSR 2231. Aktualnie brak szczegółów dotyczących specyfikacji technicznej, nieznana jest także data wprowadzenia go do sprzedaży.

PACE DSR 2231 to najprawdopodobniej młodszy brat dostępnego w Cyfrze+ PACE DSR 2221. Z informacji do jakich udało nam się dotrzeć tuner jest mniejszy od swojego poprzednika a kartę umieszcza się nie z przodu, lecz prawego boku. Dekoder nie posiada żadnych "klawiszy" na panelu przednim .

 

Odbiornik wyposażony został w jedno wyjście Euro, komplet złączy Chinch (L, R, V), SPDIF oraz zasilanie 12V. Oprogramowanie nawiązuje do tradycyjnych softów mediasatowych.

info: dvbnews.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nieatrakcyjny ten dekoder, jedno wyjście euro (w mediasatach były 2 swoją drogą).

Żadnych przycisków na nim nie będzie? Nawet wyłącznika? Znowu ta karta z boku... wolałem dekodery jak miały wejście z przodu.

Dobrze, że to CHYBA nowa produkcja, a nie sytuacja jak z sagemami za 1gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nigdzie nie mogłem znaleźć podobnego tematu na forum.

W związku z tym iż dekoder DSR7201 który posiadam nie spełnia wymogów dyrektywy Parlamentu Europejskiego nr 2005/32/CE co oznacza, że w trybie czuwania pobiera zbyt duża ilość energii, czy jest to podstawią do wymiany dekodera na HDS7241, który spełnia te wymogi? Może ktoś jest wtajemniczony w te tematy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nieatrakcyjny ten dekoder, jedno wyjście euro (w mediasatach były 2 swoją drogą).

Żadnych przycisków na nim nie będzie? Nawet wyłącznika? Znowu ta karta z boku... wolałem dekodery jak miały wejście z przodu.

Dobrze, że to CHYBA nowa produkcja, a nie sytuacja jak z sagemami za 1gr.

Jeżeli te również będą za 1 grosz to fajnie, jeśli zdecydowanie drożej to dla mnie gan ce gal, sagem z przyciskami i 2 gniazdami euro. A że stary, cóż widzą gały co biorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , dzisiaj montowałem antenę wszystko jest ok i... włączam dekoder i wyswietla sie czy przeprogramować listę kanałów i daje ok i jest programowanie i póżniej wyświetla sie LISTA KANAŁÓW ZOSTAŁA ZMIENIONA - ZAPAMIĘTYWANIE ....

i na tym zapamientywaniu jest już 15 min czy to nie jest za długo czy tyle się zapamietuje??????? :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki oto problem.

 

Posiadam dekoder Strong 6880 i... nie mogę za pomocą pilota od tego dekodera przyciszyć ani "zrobić" głośniej. Na początku pilot działał ok, jakieś 2 - 3 tygodnie, po czym nie mogę normalnie za pomocą przycisków Volume zrobić tego co chcę. Dodam, że pozostałe przyciski na pilocie działają bez problemu.

 

Może coś źle wcisnąłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję kupić splitter do Cyfry, aby odbierać kanały z pakietu na 4 dekoderach. Mam jednak problem, ponieważ w jednym z 4 pomieszczeń nie mogę poprowadzić instalacji (ze zrywaniem podłogi, aby poprowadzić kable wiążą się duże koszty). Czy jest jakiś sposób, żebym mimo to mógł odbierać cyfrę na tym dekoderze bez podłączania go do talerza satelitarnego? Nie wiem, może coś bezprzewodowego? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, można tuner umieścić w innym pomieszczeniu gdzie jest już podciągnięty kabel z anteny lub tam gdzie można go podciągnąć i zastosować transmiter bezprzewodowy który również prócz sygnału SD może przenosić również HD i sygnał pilota tylko dla HD sprzęt dość drogi, wszystko znjdziesz tutaj: http://www.hollex.pl/index.php?page=spis&kat=45

Część odbiorczą stawiasz przy telewizorze i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od pewnego czasu myślę jak połączyć głośniki 5.1 z cyfrą. Nie wiem jak to najlepiej rozwiązać. Nie wiem czy połączyć z dekoderem (Pace HD PVR) czy z telewizorem (LG za 1zł? Mógłby ktoś pomóc jak, i za pomocą jakich kabli można to zrobić? z głośników wychodzą mi trzy kable MINIJACK.

981103_1024.jpg

Jak podłączam np. do komputera, to podpinam pod kartę muzyczną trzema kablami MINIJACK/MINIJACK. Jak do DVD, to trzema minijack/2x chinch. Ale jak połączyć to z dekoderem/telewizorem?

Bardzo proszę o pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego co pokazałeś na zdjęciu raczej nie podłączysz bezpośrednio. Pace'a musisz podłączyć z wyjścia SPDIF (elektrycznego lub optycznego) z wejściem amplitunera posiadającego dekoder Dolby Digital 5.1. Dopiero do amplitunera możesz podłączyć głośniki. Niektóre odtwarzacze DVD mają wbudowany swój dekoder DD 5.1 i wyprowadzone kanały dyskretne. Pewnie masz taki i dlatego są wyprowadzone pojedyncze wyjścia. Pace tego nie ma, bo nie ma dekodera DD 5.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ostatnio dziwny problem z niektórymi kanałami.

Rzecz dotyczy kanałów: Fox Life, AXN, AXN Crime, AXN Sci-Fi, Zone Romantica, Travel Channel oraz Crime & Investigation.

Otóż często po przełączeniu na któryś z tych kanałów wyskakuje komunikat "Brak uprawnień do odbioru tego kanału". Czasem po kilku sekundach znika i kanał normalnie się włącza, a czasem muszę wstać i pchnąć lekko kartę.

Karta siedzi na pewno dobrze, jest dopchnięta do końca.

Problem ten występuje tylko i wyłącznie na powyższych kanałach, na pozostałych jest wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...