Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem rok Pace SD zero problemów.

Mam Philips HD PVR i tylko w nocy słyszę wrrrrrrrrr.

Jak już sytuacja z HD PVR w punktach c+ wróci do normy to poszukam punktu z PACE 250 albo 500 bo z Philipsem spać się nie daje.

Tylko nie wiem czy mi wymienią jak powiem np. ze się cały czas wiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak popieram ze z sd to pace jest najlepszy ewentualnie stary philips ale pod zadnym pozorem niebrac stronga ani sagema

Dlaczego :shock: nie sagema. Cudo techniki to nie jest, ale za darmoszkę to obraz jest bardzo dobrej jakości. Francuzi oglądali na tym CanalSatelite 10 lat temu i byli zadowoleni :lol2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy SUPER RECYCLINGOWE dekoderki za grosza, a Francuzi smieją się z Polaków (sprzątaczek) z takim czymś pod telewizorem:

 

5267f66bbcd8d1bfm.jpg

 

Mają jeszcze PACE'y , ale, z opini kolegi który go ma, to PVR i HD z wszystkimi bajerami naprawdę działa! My mamy Pace 500GB dla odmiany :brawo:

 

85fd7108c90a67e4m.jpg

 

a włosi cieszą się takim sprzętem:

 

26ea2f9552d232bcm.jpg

 

Osobiście go miałem, i powiem że, wszystkie POLSKIE dekodery w porównaniu z tym Amstradem się chowają!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę użytkowników tunerów Pace SD odbierających Cyfrę+ na TV CRT 4/3 o sprawdzenie dostępnych formatów obrazów w menu tego tunera.

Czy tuner ten faktycznie posiada (jak podane jest w specyfikacji) opcję wyświetlania formatu obrazu 4/3 letterbox (podczas oglądania programów nadawanych w 16/9 na TV CRT 4/3 dodawane są czarne pasy u góry i u dołu ekranu)? Czy może dostępna jest tylko opcja 4/3 obcinająca prawy i lewy bok obrazu 16/9, tzw. pan&scan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiedziałem sobie na pytanie co siedzi w PACE

zamieszczam, byc może komuś się przyda:

 

dysk Seagate Pipeline HD.2 ST3500-312CS ale nie jest to dysk ani 2,5 ani 3,5 ... Nie znam formatu!

według opisów ma 3,5cala, ale, obudowa znacznie większa...

 

http://www.spam.org/dysk-seagate-pipe ... cs-223082/

 

Na boku mówiąc: cpu Pacea to STI7105, ram ma firmy ELPIDA

 

0949851edb479039m.jpg

 

PS. Naklejka gwarancyjna wielokrotnego użytku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę użytkowników tunerów Pace SD odbierających Cyfrę+ na TV CRT 4/3 o sprawdzenie dostępnych formatów obrazów w menu tego tunera.

Czy tuner ten faktycznie posiada (jak podane jest w specyfikacji) opcję wyświetlania formatu obrazu 4/3 letterbox (podczas oglądania programów nadawanych w 16/9 na TV CRT 4/3 dodawane są czarne pasy u góry i u dołu ekranu)? Czy może dostępna jest tylko opcja 4/3 obcinająca prawy i lewy bok obrazu 16/9, tzw. pan&scan?

 

Na pewno dostępna jest opcja letterbox, a co do opcji pan&scan to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ udziela się w tym temacie kilka osób "technicznych" mam prośbę o pomoć w następującym problemie: od kilku miesięcy miałem Philipsa HD bez PVR, działaś stosunkowo dobrze i współpracował bez problemów z przełącznikiem diseqc ( zez na astrę) do tego antena naziemna z zasilaczem.... problemy zaczęły się w zeszłym tygodniu, tuner zgubił sygnał, podłączyłem stronga żeby zweryfikować czy z anteną jest wszystko w porządku i okazało się, że antena jest ustawiona poprawnie, dodam jeszcze, że zaobserwowałem, że philips przestał się grzać a jak działał poprawnie był naprawdę gorący. Wymieniłem tuner u dystrybutora ( sprawdziliśmy na miejscu , że pomimo prawidłowych ustawień nie ma sygnału) na nowy, ten sam model. Podłączyłem w domu, działa poprawnie, natomiast zaobserwowałem, że po przełączeniu na kanał nadawany z astry i powrót na hotbirda - gubi sygnał, dopiero po restarcie łapie go ponownie.... Tu pojawia się moje pytanie, czy możliwe jest, żeby zasypany śniegiem diseqc powodował zwarcie, które w konsekwencji ma wpływ na złe funkcjonowanie tunera. Oprogramowanie w nim to 62 ( cyfra niestety od miesiąca przesyła soft na pace:). Liczę na podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam wszystkim- mimo jego ceny- kupno dekodera Sagem. Pomijajac jego monstrualne rozmiary, ten dekoder to zabytek. Wczoraj podpisalem nowa (kolejna w ciagu wielu lat, zawsze wypowiadam umowe po zakonczeniu okr minimalnego) umowe na abonament z Cyfra, i pomyslalem sobie- ok, przyda sie taki dekoderek za darmo. Wytrzymalem z nim dzien, na szczescie w ciagu 24 godzin istnieje mozliwosc modyfikacji umowy z poziomu dystrybutora. Dekoder byl dodatkowo wadliwy (pojawialy sie drgania obrazu, ustepujace po kilku resetach, ale potem znow powracajace) Pojechalem najpierw z zamiarem wymiany na inny tez Sagem, ale jak sie dowiedzialem ze moge wziac inny zdecydowalem sie na Pace.

Wady Sagema:

- bardzo wolno chodzi, ciezkie przerzucanie kanalow, potrzebuje bowiem czasu

- slabe dzialanie funkcji pilot, z reguly dziala przy aktualnym programie, ale przy innych pokazuje info o progr niedostepne. Co jest bardzo wazna wada, funcja pilot nie ma odniesienia do ulubionych (ktorych mozna miec tylko 30, kolejna wada) tak wiec mimo wybrania programow ulubionych, przy pilocie bedzie wam przewijalo wszystkie kanaly.

Ludzie- bierzcie Pace! to naprawde inny dekoder, z interfacem i oprogramowanie identycznym do kultowych mediasatow, uwierzcie mi ze nie warto oszczedzac 79 zl zeby sie meczyc z Sagemem.Moj mial wade juz na wejsciu (drgania obrazu), to sa dekodery 12 letnie. Dodatkowo tylko typowy czerwono czarny interfejs, znany z mediasatow i obecny takze w pace zapewnia wygodny odbior i obslugiwanie cyfry. Dekoder Pace jest malutki i zgrabny, ladnie sie prezentuje i szybko chodzi. Jego jedyna wada jest brak przelotki oraz wyjscia cinch stereo, co jak rozumiem dla niektorych moze byc przeszkoda.

Jeszcze dodam ze tego Pace wzialem do czasu wymiany na dekoder PVR, ale jesli ktos chce miec na wlasnosc dekoder SD, niech bierze Pace za 79 zl, warto!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...