Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Róznica polega na tym ze jeden z modeli jest starszy a drugi nowszy. 6860 jest starszy i działa wolniej. Czesciej tez sie wiesza. 6880 jest nowszy i ma ładniejszego pilota :) W 6880 istnieje mozliwosc odłączenia kabla od zasilania w 60 karte wklada sie chipem do dolu a w 80 do gory. EPG w 60 wyswietla tylko 2 najblizsze audycje w 80 pokazuje informacje na najblizsze 72godziny w 60 sa gry w 80 ich nie ma. Niewielkie roznice w menu dekodera odnosnie sprawdzania daty uprawnien do odbioru. 60 ma 8mb ramu 80tka 32 dlatego jak wspomnialem na wstepie 80 szybciej dziala i jest bardziej niezawodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o odpowiedź na mój wcześniejszy post.

Czy nikt nie zna odpowiedzi, nie może u siebie sprawdzić - który Mediasat Cyfry+ (z oryginalnym, bądź modyfikowanym oprogramowaniem) ma możliwość wyświetlania programów 16/9 w formacie 4/3 letter-box?

Może Mr. Orbita będzie w stanie mi pomóc?

 

Witam

 

Posiadam Pioneer'a 1430 Cyfry+ z oryginalnym oprogramowaniem.

Mam pewien problem - otóż tuner ten nie posiada opcji wyświetlania programów nadawanych w 16/9 w formacie 4/3 letter-box. Posiada tylko opcję 4/3 pan&scan. Niestety ten format obcina niektóre istotne fragmenty obrazu - z prawej i lewej strony (np. napisy końcowe filmów). Oczywiście wiem, że w menu można ustawić format 16/9, ale wówczas postacie są rozciągnięte w pionie, a mój TV niestety nie posiada możliwości zrobienia letter-box'a.

Miałbym pytanie - czy istnieje jakiś soft na tego Pioneer'a, który albo zamienia format 4/3 pan&scan na format 4/3 letter-box, albo po prostu dodaje do menu ten format? Dodam, że nigdy nie wgrywałem żadnych softów, stąd to pytanie.

Czytałem również, że niektóre Mediasaty posiadają w oryginalnym oprogramowaniu właśnie ten format (4/3 letter-box, a nie 4/3 pan&scan). Niestety nie wiem jakie to modele.

Jeżeli ktoś wie, które Mediasaty posiadają ten format, będę wdzięczny za info.

 

Z góry dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Posiadam dekoder Philips DSX 6010. EPG chodzi w nim, nie oszukując sie po prostu tragicznie, jest wolne :? Dziś byłem na chwilę u ojca, który ma CP i jakiś mały dekoder od nich (nie miałem czasu zobaczyć modelu). Gdy włączyłem jego EPG chodziło niesamowicie szybko i było z podglądem. Dlatego tu pojawia się moje pytanie, mianowicie jaki dekoder z oferty C+ polecacie, aby szybko obsługiwał EPG :?:

Przy okazji mam też pytanie o opis filmów z C+, wcześniej opisy były konkretne, a od paru dni pokazują tytuł, reżysera, aktorów. Co się stało :?:

 

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi i uwagi.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz korzystać z HDMI zastosuj http://www.hollex.pl/index.php?page=spis&kat=125

a jeśli drugi telewizor nie musi korzystać z HDMI to dołącz go przez kabel EURO o odpowiedniej długości (ograniczona długość) lub podłącz do wyjścia EURO modulator i przy pomocy kabla antenowego drugi telewizor(tu może być znacznie większy dystans).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,odnośnie mojego pytania to drugi tv nie musi być podłączony przez hdmi zresztą cena powala więc trzeba będzie skorzystać z euro (mam nadzieje że 5 m to nie za długo)ja myślałem że podłączę go kablem antenowym przez gniazdo wyjścia anteny naziemnej ale to gniazdo to chyba nie to samo co w Fergusonie 7318 przez które miałem puszczony sygnał na drugi tv. W każdym razie dzięki bardzo za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,odnośnie mojego pytania to drugi tv nie musi być podłączony przez hdmi zresztą cena powala więc...

Bo ci kolega podał ling do najdroższych rozdzielaczy świata.

Tu masz za 30zł:

Pozłacany Rozdzielacz na 2 HDMI FullHD 1080p

 

a do tego kabel za 21zł:

KABEL HDMI 5m 2560x1600p v1.3b GOLD FILTRY BOX FV :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kandydata do tytułu tunera roku polskich platform satelitarnych. To Sagem od Cyfry

sagemcyfra.jpg

Obudowa identyczna jak tunery Sagema z 1997 :lol: Musicie zjechać na sam dół strony. W sumie to w elektronice jest taki trend na obudowy oldschoolowe. Cyfra wyszła na przeciw tej modzie. W środku zapewne hiper nowoczesna elektronika? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zainstalowałem wczoraj dekoder Strong 6880. NIestety na niekttórych kanałach opis EPG jest tragiczny, nie ma polskich liter, zastępowane sa dziwnymi znakami, lub pisane jak w sms-ie...niektóre kanały mają piękna polszczyznę....ustawiłem wszystkie języki na polski...więc nie wiem w czym tkwi problem.

 

Inny problem to ustawienie własnej listy kanałów. Czy każdy kanał ma przypisany swój numer i w momencie ich uszeregowania wedle uznania np. kanał C+ z numerem 20 po przestawieniu na pozycję pierwszą, nie pojawia się jako nr 1 z pilota...czy jest mozliwośc zmiany tego i dopasowania kanału zapisanego jak np. nr 20 na 1 ?

 

Jeszcze jedna rzecz, chciałem puścić sygnał z satelity bezpośrednio do Stronga i z wyjścia antenowego wypuścić przelotkę do drugiego dekodera Polsatu. NIestety Polsatowski Samsung nie widzi w ogóle sygnału...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam problem własnie dostałem juz wszystko z mojego zamówienia promocyjnego tv , dekoder pvr ma jednak problem wiadomo że dzwiek w tych telewizorach nie jest najlepszy podłączyłem to do wieży sony z dolby digital problem tkwi w tym ze nie moge zrobic głosniej z dekodera głos podnosi sie w telewizorze ale w wieży nie chce, czy miał ktos podobny problem oczywiscie chodzi mi o pilot dekodera wieża moge to robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba_stian możesz sobie ustawić własną listę kanałów z numerami jakie chcesz ! Są cztery listy (razem z listą Cyfry+) do ustawiania ulubionych kanałów po swojemu choć jest to żmudne zajęcie ale warto ! Także można ustawić po swojemu listę główną z Hot Birda od 1 do ... i listę z Astry jak ją odbierasz choć to zajęcie :oops: czasochłonne . Aktualizuj sobie nowe oprogramowanie do Stronga 6880 jest do pobrania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...