Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Narazie za Pacem przemawia tylko 500Gb i to ,że trochę ciszej działa...i nic więcej :evil: Na chwilę obecną 250 Gb działa o niebo stabilniej i szybciej.Byc może nowy soft do 500 coś zmieni...ale kiedy to będzie? ??:/Na pewno nowy soft nie zmieni idiotycznej lokalizacji slotu na karty i braku kontrolki nagrywania.W chwili obecnej 500 nadaje się tylko...do kosza :evil::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam dekoder Philips 250gb od około roku i na prawdę nie narzekam! Dla mnie ma dwie małe wady: troszkę długo się włącza (ok 20sek) i delikatnie szumi podczas pracy. Przez okres około roku zawiesił się mi 2-3 razy, nigdy nie miałem problemu typu "brak sygnału", żadnych problemów z nagrywaniem i odtwarzaniem. Może jestem mało wymagający? Nie wiem, ale jak dla mnie dekoder działa bez problemu, a największy jego plus to to że mam go na darmowym użyczeniu :D Niestety nie mogę go porównać do Pace'a 500gb bo go nawet nie widziałem, ale napisałem Ci moją szczerą opinię!

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiadam tuner Bigsat bs-s 67 cr. Chciałbym na nim uruchomic Cyfre+ , wyczytałem że platforma ta działa na tym tunerze po zmianie oprogramowania, niestety nie udało mi się znaleźć nigdzie takiego softu, nawet na stronie producenta. Proszę o pomoc i linki skąd moge pobrać oprogramowanie do tego tunera.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję zamontować zestaw do Cyfry+ i mam:

poziom sygnału: w granicach 80-87%

jakość: 0

1.Czy powodem tego może być złe ustawienie anteny? Kalibrowałem tą antenę ze 20 minut i nic. Czy ta jakość nie powinna skoczyć przynajmniej do 1,2,3? Czy to normalne, że podczas ustawiania anteny jakość jest cały czas 0?

2.O ile mi wiadomo, to drzewa również mogą być problem dla jakości sygnału. Ale żeby jakość była 0? Może chociaż 1 albo 2, tym bardziej że teraz nie ma liści. Może problem jest również to, że mieszkam na parterze, a blisko mnie jest dość wysoki budynek, ale chyba nie na tyle, żeby zakłócać sygnał.

3.Ponieważ mam multiroom i konwerter twin, to czy powodem tego, że jakość jest 0 może być to, że drugi wejście jest wolne (druga antena jest do niego niepodłączona)? Może jakąś zaślepkę, terminator na to wolne wejście trzeba założyć?

 

Jeszcze inną możliwością jest to, że po prostu jakaś część jest uszkodzona, np. konwerter. Może to ja robię coś źle, ale żeby cały czas był 0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem żeby było gdzieś wspomniane w wątkach, że włączając kanały radiowe CANALSAT RADIOS na Astrze i włączając SERW na pilocie, ukazują się dość fajne mozaiki ze stacjami radiowymi. Szkoda, że nasza Cyfra nie opracowała podobnego sposobu dostarczania kanałów radiowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niem mam niektórych kanałów. Np. taki kanał z grami:

http://www.cyfraplus.pl/_pro_kanaly-cyf ... y-pro.html

powinien mieć nr. 161 na liście, tymczasem ja w ogóle nie mam takiego numeru w menu. Antenę mam skierowaną na Hot Bird. Dekoder to Strong SD. Mam pakiet Komfortowy+.

Co morze być powodem braku niektórych kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wziąłem dekoder z punktu tak się składa, że nie było Pace 500gb a był tylko Philips 250, poszedłem z nadzieją, że wezmę 500gb (o którego jak wiadomo trudno). Wziąłem tego Philipsa i jak czytam opinie to wychodzi na to, że na dzień dzisiejszy dużo lepiej sprawuje się Philips, Pace jest niedopracowany pod względem oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO najlepiej brać dekoder Pace'a :)

 

Strong potrafi wystawić na próbę nerwy posiadacza (ja sam miałem co najmniej kilka razy otworzyć okno i sprawdzić kinetycznie, co jest w środku) - potrafi mieć "okresy wieszania" - np. 3 tygodnie chodzi bez żadnych problemów, po czym potrafi w ciągu dnia zawiesić się 20 razy - tak, że trzeba wyjąć wtyczkę z kontaktu i chwilę odczekać przed ponownym włączeniem :roll:

 

Sagem to w sumie zabytek - chyba nie ma wielu wad, ale i zalet ma niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wziąłem dekoder z punktu tak się składa, że nie było Pace 500gb a był tylko Philips 250, poszedłem z nadzieją, że wezmę 500gb (o którego jak wiadomo trudno). Wziąłem tego Philipsa i jak czytam opinie to wychodzi na to, że na dzień dzisiejszy dużo lepiej sprawuje się Philips, Pace jest niedopracowany pod względem oprogramowania.

 

Masz Philipsa, czy Pace'a 250 GB? Interesuje mnie, czy obecnie wydawane dekodery to jeszcze Philipsy (czyli pewnie z drugiej ręki :?: ), czy też nowe Pace'y :?:

 

Ja dostałem dekoder Pace 250 GB - z folią na wyświetlaczu, wewnątrz czyściutki i pachnący nową elektroniką po uruchomieniu, ale widziałem też "nowego" (tzn. wcześniej zwróconego i po przeglądzie i ew. naprawach) Philipsa wydawanego klientowi w puncie C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...