Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jeszcze jedna rzecz, chciałem puścić sygnał z satelity bezpośrednio do Stronga i z wyjścia antenowego wypuścić przelotkę do drugiego dekodera Polsatu. NIestety Polsatowski Samsung nie widzi w ogóle sygnału...

 

Pozdrawiam

Z tego co wiem to Strongi maj naieaktywna przelotke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w pukcie cyfry+ obejrzeć to cudo za 1 grosz. Bardzo ładna grafika ekranowa utrzymana w tonacji zielenie kolor jak logo KuchniTV.

Nie można na nim ustawić listy swoich kanałów, o ulubionych nie wspominając. W dodatku nie wiem dlaczego ale zamiast niektórych nazw kanałów załadowały się nielogicznie uporządkowane cyfry.

Dowiedziałem się, że są jeszcze tunery sd philips i thomson, który z nich jest jest lepszy, jeśli chodzi o niezawodność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się, że są jeszcze tunery sd philips i thomson, który z nich jest jest lepszy, jeśli chodzi o niezawodność?

 

Ale te tunki to chyba na wynajem za 10 zl miesiecznie lub na zakup za wiecej niz 1 grosz, tak?

 

Jesli chodzi o te cyfry zamiast nazw kanalow to moze przeskanowac nalezy jeszcze raz kanaly. Czasami jest tak ze tunek nie pobral sobie nazwy kanalu. Mi zdarza sie cos takiego w moim Ferdku AF. Wtedy mam zamiast nazwy programu slowo "uknown". Pomaga przeskanowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od paru dni Pace SD DSR 221

 

Czy może mi ktoś powiedzieć, czy to normalne gdy wejdę przyciskiem PROGR a później wejdę we WSZYSTKIE PROGRAMY, pełne epg jest tam tylko do 94 kanałów?

Na liście mam o wiele więcej kanałów.

 

Drugie pytanie, czy to normalne że przy przełączaniu kanałów, wyświetla się nazwa kanału, a obok czarny pusty pasek? Czy nie powinno być tam skrócone epg? (co leci teraz, i co następne)

 

Z góry dzięki za odpowiedź użytkownikom tego sprzętu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Odpowiedź na 1 pytanie: U mnie są również tylko 94 kanały.

Odpowiedź na 2 pytanie: Jeśli chcesz zobaczyć co jest nadawane aktualnie i co będzie następne musisz nacisnąć przycisk PILOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Chciałem się poradzić w sprawie ustawienia anteny cyfry+. Jestem nowicjuszem w tematyce tv satelitarnej i na dniach zamierzam wziąć cyfrę+ z anteną 80cm. Chodzi mi konkretnie o montaż anteny - gdzie tkwi szczegół w odpowiednim jej ustawieniu. Ponoć nie jest to taka prosta sprawa. Trochę mnie zbilo z tropu, czy ja jako początkujący dam sobie radę ? Czy wystarczy ustawić odpowiednio antenę z wysięgnikiem pod kątem 13E :?:

Dziękuję za porady :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ustawianiu postaraj się skupić na dwóch transponderach: 11,488H i 11,508V. Według mojej skromnej opinii (ćwiczyłem na własnej skórze) zacznij od ustawiania na 11,488H. Jeżeli już będziesz miał kanały z tej częstotliwości, sprawdź 11,508V. Jak będą obydwa transpondery, to jest OK i nie musisz już nic robić. Jeżeli byłyby problemy z 11,508V, to spróbuj delikatnie poruszać anteną góra-dół. Jeżeli to nie pomoże, to także delikatnie - na dmuchnięcie wiatru prawo-lewo. Po tym ma być! Jeżeli wszystko gra - osiągnąłeś pełny sukces. :brawo:

 

Życzę powodzenia. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. posiadam pace sd od 2 dni. czy oprócz własnych kanałów wyświetlanych da radę ustawić, aby były one w takiej kolejności jak ja chcę. rodzice mają cyfrowy polsat i echostara od 3 lat i tam taka funkcja jest. a tu jej na razie nie widzę. ps. udało mi się go kupić na własność za 1 zł bo trafiłem na jakąś promocje.

 

i jeszcze jedno. czy da rade przy przełączaniu kanałów aby wyświetlało się skrócone epg? czy tylko funkcja pilot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ad 1. Z listą kanałów nic nie zrobisz. Możesz jedynie skorzystać z funkcji WYBIERZ SWOJE PROGRAMY (poczytaj w instrukcji).

Ad 2. Tylko przy pomocy przycisku PILOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.Mam dwa tunery 1330 i dsx podłaczone spliterem i wszystko było ok aż do momentu podłaczenia pace pvr zamiast dsx-a.Naturalnie mam oba tunery podłaczone do konwertera twin na antenie 90.Na pvr wszystko jest ok a na 1330 non-stop zawiecha,brak sygnału satelitarnego gdy chce właczyc dekoder.Gdy na próbe podłaczyłem zamiast 1330 ten stary dsx sytuacja nie ulega poprawie :/.Czasami po kilku resetach tuner sie włączy i działa ale przy następnych próbach właczenia sytuacja sie powtarza.Pomocy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebazdziebko strong 6880 tak to jest z nimi,ja miałem taką akcie gdy oglądałem Eurosport to kodowało wszystkie programy i pomagało tylko wyłączenie z sieci,ta wada ustąpiła to był problem z sygnałem.Musiałem poprawić parametry z czułością głowicy fatalnie na konwenterze firmy SHARP.Coś chciał mieć za tą cenę dekoder warty 79zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pytanie do bardziej zorientowanych, który dekoder jest lepszy.

Jestem bardzo amatorskim użytkownikiem i zależy mi przede wszystkim na dwóch rzeczach: odbiorze HD i prostym nagrywaniu (250GB starczy na pewno).

Niby Pace jest nowszej generacji, ale wygląd ma po prostu koszmarny :(

 

miłego dnia

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...