Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dziś APS i wy możecie się tam przejść. Zainteresowanie nowymi dekoderami żadne. Po szerokiej znajomości zademonstrowano pokaz wysuwającej się karty. Nie trzeba żadnej siły szarpania. Wystarczy pochylić dekoder w dół stroną w której znajduje się slot na kartę. I karta sama się wysuwa. Wygląda na to, że tam kartę nic nie trzyma. Dwa dekodery i dwa razy to samo. Prawdopodobnie styki w slocie są marnej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech lepiej jakiś pracownik to nagra i wrzuci anonimowo do sieci, szkoda mi czasu i pieniędzy na dojazdy do APS, zresztą tam po wprowadzeniu Plusa, płatności i innych [beep]ół są bezsensowne kolejki. Za "moich czasów" był i zarobek i luzy, dziś podobno jest odwrotnie - mnóstwo pracy, mały zysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz jestem kompletnie zdezorientowany. Wkrótcę będę wymieniał dekoder i biorę pod uwagę HD5500s oraz HD6000. Na początku myslałem nad tym drugim, jednak gdy do sprzedaży wszedł HD5500s skołonny byłem zdecydować się właśnie na niego. Jednak w obliczu skrajnych opinii jestem znów w punkcie wyjscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro piszą Ci, że coś ma takie a nie inne wady to zdecyduj czy jesteś w stanie je znieść.

Ja od samego początku psioczę (lekko mówiąc) na pomarańczowe menu dekoderów od CP, a jednak niestety ich używam, bo takie mam warunki. Dodatkowo dekodery te nie są wcale energooszczędne i tryb Eco nie wprowadza tu nic takiego.

Opinia to opinia, każdy ma swoją, jak d*pę ;). Rozważ za i przeciw i zdecyduj sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dekoder HD 5000. Nie mogę instalować (ręcznie) zagranicznych kanałów kanałów, za każdym razem wyskakuje od razu błąd że instalacja przerwana. Przy ustawianiu parametrów też. Przy zmianach satelity też. A chodzi mi o kanał Idman http://sat-charts.eu/service,420E,Idman ... 800,5.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów jestem tutaj nowy więc pozdrawiam wszystkich.Mam takie przemyślenia spostrzeżenia odnośnie Cp.Jestem w nim od ponad 10lat.Od dwóch lat mam lepszy sprzęt/tv LG led 47"/i od tego czasu męczy mnie pytanie czy nie można uzyskać lepszego obrazu Hd.wszyscy mówią chcesz lepiej idź do cyfry.Tak wałkuję sprawę intensywnie ostatnio i doszedłem do wniosku,że obie platformy Cp i NC+ wspólne programy np: tvnHD tvn7 HD ,Polsat HD, biorą z tego samego satelity o identycznych parametrach!!.Skoro tak jest a obraz rzekomo cyfra ma lepszy-to sprawa tylko w dekoderach.Jaki jest wg Was na razie póki co w CP najlepszy dekoder ,aby uzyskać jak najlepszy obraz.Mam obecnie Hd500 standardowy.Czy ktoś już podobnie tutaj się doszukiwał?.Jeżeli to już było to przepraszam nie znalazłem tego na forum dotychczas.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojciu dzięki... szkoda bo w ostateczności myślałem przejść do NC+ choć tu mam dobre układy/wynegocjowane :-)/.No ale:1.jest róznica w obrazie między naszymi np:hd 5000 nowym hd5500s lub hd7000 czy esi-88?.

2,jak się mają do poprawy sytuacji obce dekodery nie zrzeszone/np mediaset/czy za ich pomocą jest szansa poprawić dostarczany do nas obraz?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telewizji cyfrowej dekoder nie ma praktycznie znaczenia dla kanałów o rozdzielczości 1920x1080. Strumień MPEG i tak zostanie identycznie przetworzony na każdym dekoderze i obraz kablem HDMI zostanie przesłany 1:1 do TV. Większe znaczenie jest w przypadku kanałów SD, czy niektórych HD nadawanych w mniejszych rozdzielczościach. W takim przypadku dekoder jeszcze skaluje obraz z niższej rozdzielczości do 1920x1080 zanim prześle do TV. Z moich obserwacji dekodery CP mają bardzo dobre skalery i radzą sobie z obrazem SD lepiej niż sprzęt NC+. Dawniej jak miałem N i sprzęt ADB, to dekodery te miały taką dziwną cechę rozmywania obrazu, HD nie było takie ostre jak w dekoderach CP czy własnym sprzęcie.

 

W każdym razie najlepszy obraz otrzymamy bezpośrednio w TV. Jeśli posiada on tuner DVB-S2 i będziemy odbierać CP czy NC+ z modułu CI, to TV będzie samodzielnie przetwarzał strumień MPEG. Daje to taką przewagę, że TV ma układy specjalnie dostosowane do właściwości swojej matrycy, które lepiej skalują obraz SD jak również mogą w lepszym stopniu eliminować artefakty MPEG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telewizji cyfrowej dekoder nie ma praktycznie znaczenia dla kanałów o rozdzielczości 1920x1080. Strumień MPEG i tak zostanie identycznie przetworzony na każdym dekoderze i obraz kablem HDMI zostanie przesłany 1:1 do TV. Większe znaczenie jest w przypadku kanałów SD, czy niektórych HD nadawanych w mniejszych rozdzielczościach. W takim przypadku dekoder jeszcze skaluje obraz z niższej rozdzielczości do 1920x1080 zanim prześle do TV. Z moich obserwacji dekodery CP mają bardzo dobre skalery i radzą sobie z obrazem SD lepiej niż sprzęt NC+. Dawniej jak miałem N i sprzęt ADB, to dekodery te miały taką dziwną cechę rozmywania obrazu, HD nie było takie ostre jak w dekoderach CP czy własnym sprzęcie.

 

W każdym razie najlepszy obraz otrzymamy bezpośrednio w TV. Jeśli posiada on tuner DVB-S2 i będziemy odbierać CP czy NC+ z modułu CI, to TV będzie samodzielnie przetwarzał strumień MPEG. Daje to taką przewagę, że TV ma układy specjalnie dostosowane do właściwości swojej matrycy, które lepiej skalują obraz SD jak również mogą w lepszym stopniu eliminować artefakty MPEG.

Mam 3 dekodery ADB i jakoś nie widzę tego rozmywania obrazu i wolę obraz z nich niż z posiadanego HD3000.Ale ile ludzi tyle opinii więc najlepiej niech każdy sprawdzi i oceni.W watkach konkurencji było trochę osób które po zmianie operatora potwierdzało że np Mediabox daje lepszy obraz niż dekodery HDxxxx CP choć ten Mediabox i tak podobno nie daje najlepszego obrazu z dekoderów konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniaj tego co działa, bo lepsze jest wrogiem dobrego, a jeśli chcesz nagrywania to zostań przy tym co masz.

Lubię Echostary, fajne dekoderki, dobrze się sprzedawały, stabilne, ciekawe menu, pewne możliwości personalizacji. Odradzam fabrykę CP jeśli masz coś z Echostara. Jeśli potrzebujesz odmiany ale bez nagrywania to lepiej zmień na Samsunga H370G (rzadko spotykane ale ostatnio miałem klientkę z nową umową i z takim dekoderem) - świetny dekoder, choć bez wyświetlacza. Ale jeśli miałbym wybierać między HDileśtamtysięcy (marny zabieg reklamowy - pompowanie cyferek w nazwach, imponuje chyba tylko dzieciom i świadczy o totalnie nędznym marketingu CP) a Samsungiem/Echostarem HD to wybrałbym to drugie.

Dodam, że CP HDileśtamtysięcy mają wszystkie MARNY kąt działania pilota, sam wolałbym poświęcić wyświetlacz (HD7000 czy HD5500) i dostać stabilnego Echo czy Samsunga HD.

Nie pamiętam niestety ile prądu pobierają te dekodery, ale wszystko z CP wg mojego miernika to koło 30 watt. Dla porównania dekoder kablówki ADB 3830CD (w praktyce klon tego co sprzedawała telewizja n) to stałe 10 watt. Ciekawe, nie?

No i wniosek - książeczkę CP o użyciu prądu można sobie użyć w ubikacji, ale przedtem dobrze pognieść, bo papier szorstki. Dowód: dekodery CP w trybie uspienia powinny używać max 1 watt prądu, w praktyce jest to około 2 watt. Poza tym nie chce mi się wierzyć, że zasilanie konwertera kilkunastoma voltami prądu wymaga aż 30 watt...

Może jest tu ktoś mądrzejszy, kto wyjaśni mi ten... fenomen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...