Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

@jaceknokia: Nie wkopała się. Operator zawsze może zakończyć promocję "na całe życie". Szczególnie, gdy wprowadzali nowe pakiety Canal+. Ale jak widać nie opłacało się im. UPC też miało promocje na stare pakiety Canal+ z ceną "na zawsze". Ale wszystkich zmigrowali do droższych pakietów :)

 

mam do wyboru 60 Mb/s + Select Extra HD za 64,90 z UPC lub 100 Mb/s + 66 kanałów za 49,90 z Vectry, co lepsze?

 

Trudno jest doradzać, bo to zależy tylko od tego czego oczekujesz i jakie masz preferencje (zawartość telewizji, szybkość netu).

Zdradzę Ci tylko, że w utrzymaniówce UPC 60 Mb/s + Max Extra HD z nagrywarką oferują za 65 zł (ale trzeba być abonentem i wysłać wypowiedzenie) :)

 

Ta oferta, ktora opisalem wlasnie jest z utrzymaniowki juz po wypowiedzeniu :) Do konca umowy tydzien, takze raczej wiecej juz nie ugram. A jak sie spisuje 100 Ms/s z Vectry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty Vectry są parowane. Byłbym bardzo ostrożny co do zakupu dekoderów Vectry na różnych aukcjach. Ten sprzęt raczej na pewno należy do operatora (nie został zwrócony) przez abonentów a karty w tych dekoderach raczej będą nieaktywne więc poza programami niekodowanymi nic więcej nie da się obejrzeć o ile cały dekoder nie będzie zablokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Vectrze gdy wypowiadasz umowę to musisz oddać sprzęt, obojętnie czy to stary technisat czy ADB. Inaczej naliczana jest kara.

Ten ktoś kto wystawia na allegro to albo kupił kiedyś od kogoś na allegro, albo zostały im pudła np po przejęciu sieci lokalnej przez Vectre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Sory że się wtrącę, nie mam tv z vectry, ale mam tylko neta 10mb za 44 zyla.

Czy wypowiadająć umowę można ugrać sporo (jak na NC+ czy plus, tmobile itp)

Pan chciał mi wcisnąć neta z tv, ale tylko to co jest na stronie głównej, czyli kaszanka.

Można u nich ugrać tańszego neta niż mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wypowiadając umowę na samego neta można też dużo oszczędzić. Sam mam też tylko net z Vectry i już cztery razy wypowiadałem kolejne umowy i zawsze następna była dużo lepsza niż ta z normalnego cennika.

Obecna moja umowa na sam net 30 Mb jest za 35 złotych i podpisana została pół roku temu na 24 miesiace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy całym szacunku, przejście z nc+ na Vectrę uznałbym za wczesne objawy choroby umysłowej. Chyba że uwarunkowane to jest np. brakiem zasięgu po przeprowadzce... Oferta Vectry jakościowo, merytorycznie i cenowo to w porównaniu do nc+ żart. Ciągłe awarie i ta fajna formułka... 48h na naprawienie :) w XXI wieku zostawienie klienta często za jednym razem bez neta i tv na 48h! Wiem co mówię miałem przez lata canal+, cyfre+ i nc+. Od 6 miesięcy przeniosłem sie do Vectry ze względu na przeprowadzkę do innego mieszkania z dziewczyną(brak sygnału cyfry). Ciągłe awarie to norma...w zasadzie raz, 2 razy w miesiącu. Głównie przez podłączanie do Vectry osiedlowych kablówek...Nie polecam i sam czekam aż będzie możliwość wypowiedzenia tego badziewia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim mieście są takie problemy z Vectrą?

 

 

Ja mam te problemy w Gdańsku. To paranoja tak blisko siedziby w Gdynii i tyle problemów. Oddzielnym tematem jest sprawa techników. Vectra zatrudnia podwykonawców na różne odcinki. Jedni od magistrali do budynku inni wewnątrz budynku itd... co awaria przyjeżdżają inni mimo iż problem jest ciągle ten sam. :D Naprawią w końcu, ale najpierw ciągłe gadanie że to nie do nich należy itd. Przy zgłaszaniu telefonicznym zawsze wszystko dokładnie opisuję, maja chyba w systemie kilka stron. :D Nie jestem jedyny w trójmieście wiele osób narzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużych sieciach tak to już jest, że każdy ma swoją "wąską działkę", niby tak jest lepiej ale różnie z tym bywa natomiast w małych kablówkach kilka osób musi znać się praktycznie na wszystkim (cały headend, magistrala, sieć budynkowa, sprzęt abonenci i jeszcze masa innych drobiazgów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągłe awarie i ta fajna formułka... 48h na naprawienie :)

To masz chyba wyjątkowego pecha, albo Vectra przejęła jakąś zapuszczoną sieć po prywaciarzu.

Ja u siebie awarii neta nie pamiętam. Ostatnia chyba była 9 lat temu kiedy to pod Poznaniem koparka przecięła światłowód i cała północ kraju nie miała neta dłużej niż 12 godzin. Z TV w zasadzie też nie pamiętam awarii. Zdarza się raz na pół roku że jest ogólnopolski kłopot i jakiś pojedynczy kanał chwilę przycina ale to zazwyczaj te których nie oglądam więc dowiaduję się o nich z forum :-)

To oczywiście nie znaczy że chwale sobie tą firmę i wszystko mi się w niej podoba bo tak nie jest. Jednak na tle konkurencji nie odstaje zbytnio zarówno na plus jak i na minus. W jednym jest bezkonkurencyjna: w jakości, dostępie i cenie internetu. W moim mieście od wielu lat nie ma konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy sieć jest dobrze wykonana, poprawnie wysterowane wzmacniacze, fkz na mieszkaniach bez neta i stb net, gniazda końcowe i multimedialne, posiada zdalne zasilanie wzmacniaczy i upsy na węzłach i stacji (czyli standardy Vectry) to bardzo rzadko zdarzają się awarie. Najczęstsze problemy to awarie dekoderów technisat (wysłużenie), złe działanie wieszającego się motoszajsu, ponowne wykorzystywanie odświeżonych (nie do końca sprawdzonych) stb i modemów oraz niewiedza ludzi przy obsłudze sprzetu (jak np niemożność przełączania sobie samemu przez klienta telewizora na źródło hdmi itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się niestety z przedmówcą zgodzić. A tak się spytam : ile płacisz za nc+ i czy nie chciałbyś wziąć z Vectry samego neta ?

 

Płace 49 zyla za pakiet Universe (comfort extra multi - 145 kanałów, 54 HD) + cała paczka canal+.

umowa kończy mi się w sierpniu, więc czukam czegoś tańszego.

W vectrze mam neta 10 mbs za 44 zyla.

w telewizji potrzebuje tylko nsport (żużel) i nic więcej. tylko że w paczce vectry za 99 zyla (50 mbs + pakiet platynowy) ciut drogo.

 

Dzięki za uwagi co do jakości tv vectry tv. Niby u mnie w Legnicy problemu nie ma, ale jak awarię miałem na neta to dwa dni oczekiwania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...