Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Może nie tak duży download ale net spełniający dwie rzeczy:

- światłowód do modemu w domu/ biurze

- upload na wysokim poziomie

 

Pracuję, korzystam z internetu przez HFC, światłowód, sieć mobilną. Nic nie umywa się do światłowodu - responsywność, stabilność niezależnie od pory, godziny, warunków atmosferycznych itp. A operatorzy dla klientów indywidualnych światłowód "w normalnej cenie" dadzą zapewne dopiero do łącz około 1Gb/s.

Niestety obecnie trzeba mieć duży download by mieć upload np: 20-30Mb/s. A ja potrzebuję do moich zastosowań taki właśnie net. Zresztą upload staje się coraz ważniejszy. Ludzie chcą wrzucać filmy i inne rzeczy, które "sporo ważą" o ile mają dobrą jakość (HD itp.).

 

Resumując - gdyby operatorzy zaoferowali łącze symetryczne 50/50Mb/s (z SLA), w "dostępnej" cenie byłbym bardzo szczęśliwy ;) Obecnie u operatorów, którzy świadczą takie usługi jest to koszt około 800zł netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy w związku z usunięciem w czerwcu kanałów gwarantowanych vectra nie zrobi jakiegoś numeru z tym że te kanały zostały usunięte z winy nadawcy i nie jest to powodem do bezkarnej rezygnacji z ich usług .

Kanały są gwarantowane. A to czy wina nadawcy czy wina Kowalskiego to już nie Nasza broszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie są dwa wyjścia, albo część programów gwarantowanych wyleci z oferty bo nie będzie ich skąd pobrać (zostaną wyłączone na satelicie więc raczej i po światłowodzie nadawcy też ich nie puszczą bo SD to już powoli przeżytek) a więc zaistnieje możliwość rozwiązania umowy albo wersje SD Vectra będzie sobie robiła sama z wersji HD.

 

Tak w ogóle prosi się o zmianę podejścia w tym zakresie u wszystkich nadawców/operatorów - traktowanie wersji HD i SD jako ten sam program jeśli ramówka jest identyczna i wprowadzenie zapisów, że wersja SD jest niegwarantowana jeśli ma odpowiednik HD, oczywiście trzeba by też szybko wymienić wszystkie dekodery SD na HD a z tym może być największy problem w kablówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym tez nie kazdy ma telewizor by odbierac kanaly HD. Chociaz i do kineskopowego TV mozna przez SCART-a podlaczyc dekoder HD i odbierac kanaly HD (mimo ze na jakosci obrazu to nie bedzie rzutowalo). Sam tak mialem do grudnia 2014, kiedy sprezentowalem sobie LED TV. A wracajac do tych zapisow : wg mnie to by nie przeszlo. Pamietajmy o zapisie must carry (kanaly ktore musza byc w kazdej ofercie od najnizszego pakietu - glownie to kanaly DVB-T). A w DVB-T masz w HD 2 programy TVP. I teraz gdyby one znalazly sie w puli niegwarantowanych i zostalyby usuniete z oferty to kazdy by mogl odejsc, a nie wiem czy to by bylo dobre dla operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca zrozumiałeś co miałem na myśli, więc dopowiem:

- reemisji multipleksów DVB-T w kablu nie ruszam w rozważaniach w ogóle;

- do analogu wszystko jedno co jest sygnałem źródłowym (SD czy HD) bo jakość i tak jest "analogowa";

- w DVB-C wszystkich abonentów wyposażyłbym w sprzęt do odbioru HD MPEG-4 i nie trzeba się w ogóle martwić co będzie z wersjami SD lub ewentualnie w headendzie konwertować mogą HD/SD MPEG-4 do SD MPEG-2 i dekoderów na już wymieniać nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat ze strony http://www.vectra.pl/dtv

 

"W związku z rozwojem telewizji cyfrowej w sieci Vectra zostały wprowadzone modyfikacje w aktualnym układzie kanałowym.

W przypadku zaobserwowania przez Państwa braku poszczególnych kanałów prosimy dostroić dekoder zgodnie z poniższą instrukcją."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otóż w czerwcu/lipcu wybieram się do Vectry przedłużyć umowę. Aktualnie korzystam z ich telewizji i internetu. Za pakiet 'złoty' płacę 25zł, za dekoder hd (bez nagrywarki) płacę już 5 rok z rzędu 20zł miesięcznie oraz za c+ platinum 25zł. Za internet płacę 35zł (10mb) i 5zł za router z wifi. Na stronie internetowej widzę pakiet 'złoty' za 50zł już z wliczonym dekoderem. To jednak o 5zł więcej niż obecnie płacę. Powiedzcie mi czy w punkcie Vectry idzie coś wynegocjować? Przykładowo w takim nc+ za dekoder bez nagrywarki nic się nie płaci a za taki z nagrywarką 5zł miesięcznie. Najniższy dostępny internet obecnie kosztuje 50zł. Jak napisałem wcześniej, ja za internet z wifi płacę 40zł. Czy jestem skazany na droższy internet i na dalsze płacenie horrendalnych 20zł co miesiąc za dekoder?

 

 

http://s13.postimg.org/tdzdxcvyf/CCF20150420_00000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały problem polega na tym, że dekodery kablowe SD zwykle nie obsługują MPEG-4 więc abonenci ujrzą "ciemność".

 

Mylisz się. Np vectra transkoduje kanały mpeg4 do mpeg2 np. 4fun, TV disco, polonia 1, tele5 itp. Także jak trzeba będzie to przerobią sd mpeg4 żeby były dostępne na ich technisatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...