Skocz do zawartości

Rock TV


matik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MWE tworzy alternatywę dla MTV - najpierw odpowiednik MTV Live HD a teraz MTV Rocks. Oni coś wiedzą o problemach Viacomu?

A może po prostu liczą na to, że zaoferują tańszą wersję MTV. Nie wiem, czy się na tym nie przejadą... 

Operatorzy mogą uznać, że oferta muzyczna jest już przepełniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym, 17./18. stacja muzyczna w Polsce nie byłaby mile widziana. Wydaje mi się, że MWE chce wypełnić lukę po 8TV, które to ogranicza coraz bardziej muzykę. Tylko czy widzowie przejdą z Eski i Ósemki na ROCK TV?

Ale w Polsce jest ponad 30 kanałów muzycznych. I widzowie nie muszą przechodzić, bo wątpię, żeby Rock był monitorowany.

Edytowane przez dziwek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym, 17./18. stacja muzyczna w Polsce nie byłaby mile widziana. Wydaje mi się, że MWE chce wypełnić lukę po 8TV, które to ogranicza coraz bardziej muzykę. Tylko czy widzowie przejdą z Eski i Ósemki na ROCK TV?

Bezsensowna teza. Z jakiej racji? 8TV od samego początku było zapowiadane na kanał rozrywkowy, więc logicznym jest, że muzyki tam jest i będzie coraz mniej, na rzecz programów np. lifestyle'owych. Do tego, żaden z kanałów MWE nie jest w DVB-T, 8TV jest kanałem typowo naziemnym, a pod względem muzycznym, to ESKA TV i 8TV prezentują inny styl od planowanego Rock TV.

 

Także jakie to miałoby być wypełnienie? Prędzej po rebel:tv, który właśnie przez kilka lat prezentował muzykę rockową. Po czym do niej wrócił, ale już jako internetowy kanalik, którego pewnie mało kto ogląda i mało kto o nim wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje oczekiwania wobec Rock TV:

1. Dużo ciężkiego brzmienia. Muzo.tv niestety gra zbyt łagodnie.

2. Dużo klasyki.

3. Emitowanie teledysków europejskich wykonawców, oraz tych mniej znanych.

4. Tylko muzyka rockowa, bez mieszania z Popem i Hip - Hopem.

To są dość duże i niestety mało realne oczekiwania, ale za taki kanał w CP mógłbym nawet dodatkowo płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kanał od razu pójdzie do piachu. Dlaczego?. Ano dlatego, że nie będą grali zbyt popularnego gatunku muzycznego. W Polsce największą popularnością cieszą się radiowe hity na czasie (pop-dance i EDM), disco polo oraz utwory typu oldies. Inna muzyka stanowi tylko niewielki procent.

 

Otóż to.

 

Według mnie nie skończy się klapą, jeżeli będzie działał na podobnej zasadzie co NUTA, czyli płatny od gniazdka. Wtedy jakoś się utrzyma, a jeżeli się wzbogacą to mogą myśleć o wejściu na sat. Jeżeli FTA to padnie jak mucha, vide Rebel:tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mu oglądalność, jeśli zdecyduje się na model płatnej dystrybucji? Wtedy wystarczą mu same kablówki do utrzymania się na rynku (z czasem pewnie pojawią się reklamy, dla maksymalizacji zysku). Twierdzenia niektórych, że bez satelity nie będzie rozwoju, to tylko pobożne życzenia. Chcą kanał u siebie, dlatego wymyślają teorie o niezbędnej emisji sat. Kanały tego typu, nigdy nie będą na szczytach tabel oglądalności. Nieważne, jak dobre by były. Rock jest w mniejszości. Kanał wypełni niszę, bez szans stania się drugą ESKĄ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzo TV i Rock TV nie muszą mieć topowej oglądalności. Gdyby ona była taka ważna, CP już dawno zlikwidowałby swój kanał. I teraz nie powstawałby kolejny nowy o tej tematyce.

 

W każdym razie, mnie ta zapowiedź cieszy. Liczę, że pojawi się tam, gdzie już jest obecna cała paczka MWE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Rock TV ma być dystrybuowany w formie pay-tv, to oczywiście oglądalność nie jest najważniejsza, ale z tego co wiem, Muzo TV jest darmowy. Prawda jest taka, że gdyby jego właścicielem nie był CP, który może sobie pozwolić na takie wydatki (po co?), to na bank poszedłby do odstrzału.

Edytowane przez Mr. Music
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kanał od razu pójdzie do piachu. Dlaczego?. Ano dlatego, że nie będą grali zbyt popularnego gatunku muzycznego. W Polsce największą popularnością cieszą się radiowe hity na czasie (pop-dance i EDM), disco polo oraz utwory typu oldies. Inna muzyka stanowi tylko niewielki procent.

 

No i tu muszę zaprotestować, na wypowiedź @Bloo411. Na ten rodzaj muzyki jest popyt, mogą świadczyć wypchane po brzegi sale koncertowe rockowych artystów. Również stacja radiowa 3 radzi sobie całkiem nieźle. Dziwnym jest fakt, że ta grupa odbiorców, nie przekłada się na oglądalność w TV. Wiadomo że jest to alternatywny rodzaj muzyki, który w naszym kraju nigdy nie wygra z popowo-polową papką.

 

Może należało by wybrać, inny rodzaj dystrybucji kanału. Dokładnie chodzi mi o kanał premium (typu Muzzo live HD) bez reklam, z jakością dźwięku DD i obrazu HD. Emitowane tam materiały, mogły by się skupiać na relacjach z koncertów na żywo. Taki kanał mógł by przyciągnąć prawdziwych melomanów, a dodatkowa opłata związana z premium, uchroniła by go od widma niskich słupków oglądalności i konieczności umieszczania reklam co 10 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnym jest fakt, że ta grupa odbiorców, nie przekłada się na oglądalność w TV. Wiadomo że jest to alternatywny rodzaj muzyki, który w naszym kraju nigdy nie wygra z popowo-polową papką.

 

Dziwne jest dlatego, że osoby posiadające telemetry zwyczajnie nie słuchają cięższych brzmień i alternatywnej muzyki. Wolą relaksować się przy, właśnie, takiej popowo-polowej papce niż słuchać jakiś odgłosów mogących ich przyprawić o zawał. Po za tym, należy przypuszczać że większość z takich ludzi mieszka na obrzeżach miast, gdzie w tej chwili mnożą się .Nowoczesne osiedla.

Edytowane przez Peterownys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że w ramach spółki zależnej Nova Media opracowywany jest projekt kanału Rock TV HD. Będziemy grać rock i metal od klasyki z Iron Maiden i Black Sabbath na czele, przez Metallicę i Nickelback, po Luxtorpedę i Comę. Ruszamy niezwłocznie po otrzymaniu koncesji. Sprzęt emisyjny jest już gotowy i obecnie zbieramy content.

 

Chcemy powtórzyć sukces stacji Nuta.TV HD. Wysokiej jakości kanał pay-tv oferowany zainteresowanym operatorom. Kto chce ten weźmie, kto nie chce, to nic na siłę. Mamy już sporo stacji w grupie MWE, wszystkie zarabiają, zatem jesteśmy gotowi na kolejny projekt telewizyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu muszę zaprotestować, na wypowiedź @Bloo411. Na ten rodzaj muzyki jest popyt, mogą świadczyć wypchane po brzegi sale koncertowe rockowych artystów. Również stacja radiowa 3 radzi sobie całkiem nieźle. Dziwnym jest fakt, że ta grupa odbiorców, nie przekłada się na oglądalność w TV. Wiadomo że jest to alternatywny rodzaj muzyki, który w naszym kraju nigdy nie wygra z popowo-polową papką.

Zabawne, że zaprotestowałeś, ale dalej przyznałeś mi jednak rację.

 

 

Nickelback jak i Coldplay poszli w stronę bardziej przystępnego dla szerszej publiczności grania.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...