Skocz do zawartości

Propozycje nowości na platformie CANAL+


samiel2009
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

francuski nie jest wcale prostym językiem (żeby nie było opanowałem go w wystarczającym stopniu do życia w kraju francusko-języcznym i pracy w tym języku): pracuję ze sporą ilością osób (z dosłownie całego świata), które po prostu nie potrafią się go nauczyć, a siedza już we Francji/Szwajcarii dobrych kilka (czy kilkanaście) lat. Wszystko zależy od indywidualnych możliwości każdego z nas. Istnieją ludzie którzy są wybitnymi specjalistami w swoich dziedzinach ale języka obcego za nic nie potrafią przyswoić.

 

France TV jest bardzo prosto odbierać: potrzena nam będzie antena skierowana na astrę 19.2, odbiornik TNTsat za ok 100 euro z karta ważną 4 lata. To nie są jakieś duże pieniądze, a jak ktoś chce się osłuchać z językiem to warto zainwestować.

Cyfra sobie trochę liczy za france TV (do 20 zł z tego co pamiętam), a oferuje tylko publiczne kanały (france 2, 3, 4, 5 i 0), które są utrzymywane z abonamentu francuskich podatników.

 

nc+ powinno się postarać i spróbować dogadać z Orange France w sprawie udostępnienia pełnej oferty TNT przez Hot Birda. Wystarczy "tylko" dołączyć kodowanie bo kanały już są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to żadne nowe kanał nie są potrzebne. Co więcej, wyrzuciłbym z oferty 50% obecnych kanałów, bo to po prostu gnioty, które nie zasługują na miejsce na transporterze. Polepszyłaby się przynajmniej jakość tych bardziej wartościowych. Niech idą na jakość, a nie na ilość. Od tego drugiego jest wiejskie cp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:smile::]:P:wink: Natomiast ja proszę o dołączenie kanału Edusat ze znakomitymi wykładami profesora doktora habilitowanego Władysława Kokoszkiewicza na temat wykorzystania macierzy rzeczywistych w badaniach ekonometrycznych :read:Potem natomiast może powstałyby mutacje tego kanału na przykład Edusat Action HD 3D :smile::wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A mnie interesuja kanaly bez reklam lub przynajmniej nie przerywajace programow reklamami. Calego tego reklamowego belkotu nie trawie i nie ogladam.

Najprosciej byloby, jak to juz sugerowano, rozszerzyc oferte kanalow z plusem, czyli rozmnozyc planete+ i ale kino+. Sprofilowac canal+ bo teraz w pieciu leci to samo, powtorki powtorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o moje propozycje (nie wliczam kanałów z paczki Universala [technicznie gotowych do dołączenia] czy TVP Sport HD [który najprawdopodobniej zostanie dołączony przed/na 7.02.]):

1. Mezzo (dla posiadaczy dekoderów ADB, bo dla posiadaczy dekoderów po C+ jest dostępny)

2. Stacje radiowe (oczywiście przez satelitę, można taką paczkę nazwać Radio+ SAT; jednak radio internetowe powinno zostać w takiej formule jaka jest)

3. Ale Kino+ Rosja HD (likwidacja Wojny i Pokoju to nie był dobry pomysł, obecnie filmów rosyjskich/radzieckich/innych krajów poradzieckich jest jak na lekarstwo)

4. kanał podróżniczy w HD (może to być Travel Channel HD, jednak lepszy byłby kanał spod znaku "plusa")

5. MTV Unlimited (nawet jako opcja dodatkowa za 5-10 zł/mies.)

6. Stopklatka, Fokus, TVP ABC, ATM Rozrywka (po to, by nie musieć korzystać z DVB-T; a Trwam jest FTA z Astry, dlatego nie liczę tego kanału)

7. wszystkie stacje TVP Regionalnej (nawet jako część obsługi HbbTV przez dekodery nc+; a Warszawa to tylko Warszawa+Płock+Ostrołęka+Siedlce+Radom+Ciechanów+mniejsze miejscowości w okolicy)

8. Polsaty Viasat, Polsat News HD (obecnie [obok Polsatów Sport] największa zaleta konkurencyjnego Cyfrowego Polsatu, ale możliwa do wzięcia; skoro na Polsat Film HD i Polsat Romans znalazło się miejsce w ofercie nc+, to czemu nie te kanały)

9. stopniowej transformacji TVN Style w kanał-promo dla Cyfrowego Polsatu oraz przeniesienia lepszych pozycji (oczywiście pasujących tematycznie) do kanałów z "plusem" (zwłaszcza Domo+ i Kuchnia+)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara oferta cyfry także na dekoderach ADB żeby na każdym sprzęcie było to samo dostępne czyli dodanie stacji radiowych czy Mezzo w obu systemach kodowania + radiowe FTA to podstawa. Do paczki płatnej Mezzo dodanie kanału Mezzo Live HD.

 

Dodatkowe paczki:

paczka MTV Unlimited (5-10 zł, na to jest rynek i Klienci sami się znajdą)

paczka Viasat (5 zł, ale jeszcze przykładowo dodanie do tego i reaktywacja TV1000, bardzo dużo osób w tej kwocie zakupiło by taką paczkę)

paczka ABsat, wystarczy porozumieć się i dodać seca/conax do tranpondera 12692 za 5-10 zł (a dokładnie m.in. kanały AB Moteurs, Animaux, Chasse & Pêche, Polar, Escales, Mangas, Encyclo, XXL, Trace Sport , GameOne)

paczka kanałów France tak jak była w Cyfrze, widać że jest chętnych sporo osób aby ją odbierać za 10 zł

kanały regionalne TVP w wersji przez internet (jeżeli podłączymy dekoder do internetu) oraz dodanie pozostałych kanałów internetowych (nie tylko polskich)

 

Powrót paczki Universal (myśle, że to tylko kwestia czasu), ale także pozostałych kanałów jak E!. Powrót DaVinci.

 

Mogliby się w końcu dogadać z Trwam - przecież wystarczy w mniejszej rozdzilczości do 1 mbit w DVB-S2 MPEG4 zakodowane, myślę że to nie są aż tak duże koszty - Rydzyk pewnie by się skusił za dobrą cenę i pozycję na liście kanałów. Wiem, że jest FTA na Astrze, ale co z tego jak większość abonentów NC+ ma tylko hotbirda, po za tym kanał wchodzi do DVB-T wiec dobrze by było żeby był w NC+ dla zwykłej zasady.

 

Uzupełnienie oferty o pozostałe kanały DVB-T czyli ATM Rozrywka, Trwam, TVP ABC, Stopklatka, Focus to także podstawa.

 

HBO GO bez dodatkowych opłat i wymuszenie wersji HD.

 

Większość kanałów przełączyć na DVB-S2 i MPEG4 FEC 9/10, także kanały SD, tylko podstawowe zostawić do końca roku w MPEG2.

 

Reaktywacja Wojna i Pokój oraz bezpłatna wersja Canal+ 3D i dodanie Travel HD, warto zastanowić się nad dodaniem także:

Polsat News HD

Motors TV

Playboy TV

Canal+ golf

TNT

bio

H2

FOX Crime

DMAX

TVP Sport HD

pozostałych kanałów Planete (może dodatkowa paczka za 5 zł z reaktywacją podróżniczego kanału Marcopolo)

 

Poprawienie listy kanałów, ja mam swój dekoder i nie wyobrażam sobie TVN na pierwszej pozycji, jeżeli nie lubią TVP to nie dadzą minimum TVP1 i TVP2 na pierwsze pozycje, a później TVN, itd. Po za tym kanały podstawowe jak Tele5, Polonia 1, TVR HD, TVS, itp. powinny być zdecydowanie bliżej i lista bez dubli że przykładowo MiniMini jest wiele razy dublowany na liście, a wersje SD dać wszystkie na koniec, a nie tylko niektóre. Poprawienie listy kanałów niekodowanych i radiowych żeby były te lepsze przykładowo muzyczne i inne international na pierwszych pozycjach, szczególnie HD fta.

 

Docelowo ustalenie daty przełączenia wszystkiego na DVB-S2 MPEG4 FEC 9/10 np. do końca roku (niestety współpraca z Polsatem w tej kwestii jest nieunikniona), tak aby każdy się przygotował kto ma własny dekoder (a kto ma SD od platformy musi mieć wymieniony na HD), po za tym po takim przełączeniu będzie miejsce aby prawie wszystko nadawać w HD i można masę dubli SD wywalić..

 

Dodanie kanału niekodowanego promującego platformę NC+ czyli NC+ promo (mpeg2 sd i minimalny bitrate)..

 

Myśle, ze wtedy byłby prawie ideał :) Może prezes NC+ weźmie sobie ten post do serca i zrobi coś dobrego dla abonentów, myślę że moje propozycje są bardzo ciekawe i dobre..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Travel HD pozostało tylko wspomnienie, tam już leci taka sieczka, że nie ma co oglądać. Jeśli już to dużo bardziej wartościowym kanałem jest Viasat Nature/History HD.

Ogólnie bardziej przychylam się do zdania TimesSquare, że powinny być wyrzucone kanały tzw. śmieciowe, a przynajmniej wersje SD kanałów dostępnych w wersji HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...