Skocz do zawartości

Propozycje nowości na platformie CANAL+


samiel2009
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje propozycje co do kanałów, jakie powinny dołączyć do oferty NC+: TV Republika, TVP Sport HD (w odpowiednim momencie), TVP Regionalna (wszystkie wersje lokalne), Travel HD, TV Trwam. Jestem też za tym, aby nSport został zastąpiony przez C+Sport2 a w razie potrzeby dołożony kolejny np. C+Sport3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E Entertainment to juz nie ten kanal co kiedys, teraz to taki sredniak, viasaty moglyby byc ale w hd, zreszta cala ta nowa 15-tka powinna byc w hd, i muzyka PACZKA MCM I M6 MUSIC !!! KIEDY wreszcie korporacja canal+ ktora to we francji ma te kanaly odda tez polskiej filii ???!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie hitem byłby kanał o tematyce satelitarnej w którym każdy satelitofil ( zabrzmiało jak nazwa jakiejś dewiacji :D:wink: ) znalazłby coś dla siebie (testy sprzętu,relacje z targów,wywiady z branżowcami.Najlepiej gdyby taki projekt powołali do życia ludzie związani z redakcją Sat Kuriera bo gwarantowaliby pełen profesjonalizm takiego przedsięwzięcia ( kurka wodna zabrzmiało jak niezła wazelina :P:]:wink::wink: ).Kanał ten miałby bardzo egzotyczną nazwę Sat Kurier Channel :jupi::smile:

P.S. Wie ktoś może co to za mutacja kanału AXN w platformie Sky o nazwie "AXN Action + Energy" :?::?::idea::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

1. Mezzo

2. Stacje radiowe

 

ponadto:

 

3. inne kanały z rodziny Planete+,

4. rozszczepienie kanałów Ale Kino+ nawet tematycznie.

 

5. Brakuje kanału w sylu dawnego Seasons. Ponadto d. temu mozna było zobaczyć dokumenty przerodnicze na Animaux biły na głowę NGC.

 

6. Brakuje dobrego kanału podrozniczego jakim kiedy był MarcoPolo (byle nie [beep] Travel.....)

 

7. Kanały MCM.

8. Usług muzycznych jak d. Multimusic, xTraMusic ale z polskim akcentem. aha obecnie to 48kHz i 16bit w MP3 nie robi wrażenia. To jakość dla głuchych. 96kZ/24bit lpeszy kodek od tragicznego MP3 - np. AC3 lub chociążby OGG.

 

9. Cały komplet z NTC aby nie dublować tunerów i anten, w tymnkomplet telewizji regionalnych (równie z stacji radiowych regionalnych). Warszafka to nie cała Polska

 

10. Powrót dedykowanego kanału 3D. Dla posiadaczy telewizorów 3D powienie być dostęony oddzielny serwis. Nie powinno sie emitować wersji 3D na pozostałch kanałach aby uniemożiwaćdospeu dla tych co nie kupili telewizorów 3D.

 

11. Dbałość o merytoryzną strony oferty programowej bo to co wyprawia Discovery woła o pomstę do nieba....

 

NIE DLA CHŁAMU MP3 Z INTERNETU. do tego celu nie potrzebna jest płatna platfroma cyfrowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, 2 transpondery zajęte dla 16 kanałów regionalnych, na których przez większość czasu nic nie leci i poza krakowską i warszawską mutacją nie ma nic ciekawego do oglądania poza wiadomościami 20 minut dziennie :D

Dedykowany kanał 3D byłby, gdyby ktoś chciał to oglądać a nie bez powodu żaden operator nie promuje tak telewizji 3D, pewnie po prostu oglądalność jest za mała. Idąc Twoim tropem żądam osobnych kanałów dla rzeczy, które mnie nie interesują, żeby nie uniemożliwiać mi dostępu do tego, co mnie interesuje.

 

Osobne 16 kanałów tv regionalnej mogłoby być dostępne po podłączeniu dekodera do neta. W ogóle fajnie byłoby, gdyby nc+ uruchomiła jakąś apkę typu nc+ go na smart tv tak jak to zrobiła Multimedia (kto by pomyślał, że Multimedia może być wzorem?) i fajnie by było nie musieć mieć ADB do tego celu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Ta, 2 transpondery zajęte dla 16 kanałów regionalnych

Dlaczego dwa transpondery?

Jakoś w innych krajach można tylko w Polsce nieda sie. Ba a próba o normalność wywołuje wściekłość.

To że Ty masz jakąś fobie dla innych regionów nie oznacza ze innym należy zakazać dostępu albo nakazać się identyfikować tylko z obcym jedynie słusznym miastem. Wygodą jest nie posiadanie kilkunastu pudeł by mieć dostęp do wszystkich mediów. Jeden tuner i wszystko. Żadnych okropnych wieżyczek, plątaniny kabli, kilku nastu pilotów itd. Ty chcesz zmuszać do stosu terminali. Nie chcesz nie włączaj kanału, którego nie chcesz oglądać ale nie broń innym,

 

Dedykowany kanał 3D byłby, gdyby ktoś chciał to oglądać a nie bez powodu żaden operator nie promuje tak telewizji 3D, pewnie po prostu oglądalność jest za mała. Idąc Twoim tropem żądam osobnych kanałów dla rzeczy, które mnie nie interesują, żeby nie uniemożliwiać mi dostępu do tego, co mnie interesuje.

Ty negujesz prawo abonentów mających TV 3D. Oraz pochwalasz emisję programu w 3D nie dająca się obejrzeć na zwykłym TV.

 

Osobne 16 kanałów tv regionalnej mogłoby być dostępne po podłączeniu dekodera do neta.

Czyli nie mają szybkiego internetu jestem pozbawiony. Albo inaczej muszę dodatkowo często słono płacić za internet by oglądać telewizję z satelity.

Oferta kanałowa ma być dostępna via sat a nie via internet w badziewnej jakości.

 

W ogóle fajnie byłoby, gdyby nc+ uruchomiła jakąś apkę typu nc+ go na smart tv tak jak to zrobiła Multimedia (kto by pomyślał, że Multimedia może być wzorem?) i fajnie by było nie musieć mieć ADB do tego celu :)

Ale po co masz do tego celu używać tuner sat? Niech to będzie alternatywny (dodatkowo aktywowany - jak nie chcę to nie powinienem za taki badziew płacić).

O znowu ADB widać pewnie nkowiec ślepo zapatrzony w tego bubla- sorry ale ADB nie potrafi zaoferować wszystkich bajerów multimedialnych (w sensowny sposóB) jakie były dostępne już kilkanaście lat temu i zdążyły się przejeść i znudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mezzo

2. Stacje radiowe

 

ponadto:

 

3. inne kanały z rodziny Planete+,

4. rozszczepienie kanałów Ale Kino+ nawet tematycznie.

 

5. Brakuje kanału w sylu dawnego Seasons. Ponadto d. temu mozna było zobaczyć dokumenty przerodnicze na Animaux biły na głowę NGC.

 

6. Brakuje dobrego kanału podrozniczego jakim kiedy był MarcoPolo (byle nie [beep] Travel.....)

 

7. Kanały MCM.

8. Usług muzycznych jak d. Multimusic, xTraMusic ale z polskim akcentem. aha obecnie to 48kHz i 16bit w MP3 nie robi wrażenia. To jakość dla głuchych. 96kZ/24bit lpeszy kodek od tragicznego MP3 - np. AC3 lub chociążby OGG.

 

9. Cały komplet z NTC aby nie dublować tunerów i anten, w tymnkomplet telewizji regionalnych (równie z stacji radiowych regionalnych). Warszafka to nie cała Polska

 

10. Powrót dedykowanego kanału 3D. Dla posiadaczy telewizorów 3D powienie być dostęony oddzielny serwis. Nie powinno sie emitować wersji 3D na pozostałch kanałach aby uniemożiwaćdospeu dla tych co nie kupili telewizorów 3D.

 

11. Dbałość o merytoryzną strony oferty programowej bo to co wyprawia Discovery woła o pomstę do nieba....

 

NIE DLA CHŁAMU MP3 Z INTERNETU. do tego celu nie potrzebna jest płatna platfroma cyfrowa.

 

 

To popłynaąłeś... Na jakie kanały tematyczne chcesz rozdzielić kanał tematyczny alekino+ czy planete+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz to, co napisałem. Albo ułatwię Ci - napisałem, że fajnie byłoby nie potrzebować ADB do tego i mieć dostęp do apki raz że z poziomu tv a nie tunera a dwa fajnie by było, żeby każdy miał dostęp do chociaż części funkcji nc+ go a nie tylko ci, którzy mają ADB. Sam mam moduł Astona, wolę trzymać się z dala od dekoderów, bo mam z nimi do czynienia na co dzień i wiem, że większość z tych oferowanych przez operatorów to nie są żadne cuda techniki.

Dlaczego dwa transpondery?

Jakoś w innych krajach można tylko w Polsce nieda sie. Ba a próba o normalność wywołuje wściekłość.

To że Ty masz jakąś fobie dla innych regionów nie oznacza ze innym należy zakazać dostępu albo nakazać się identyfikować tylko z obcym jedynie słusznym miastem.

Jestem z zasięgu TVP Poznań. W TVP Poznań nie ma nic do oglądania poza "Teleskopem" czyli wiadomościami lokalnymi nadawanymi w okolicach 18. Z tego co widzę w tv to na warszawskiej mutacji lecą całkiem ciekawe programy, przejrzałem z ciekawości program TV dla innych ośrodków i tylko na krakowskiej mutacji były wypisane jakieś ciekawie wyglądające programy. Zresztą widzę, że wszyscy narzekają w necie na te nowe kanały regionalne :)

 

A dlaczego dwa transpondery? A zmieścisz 16 kanałów na jednym? Wydaje mi się, że 10 to maks, jak jest inaczej, to niech mnie ktoś poprawi. Wiesz, za granicą wiele rzeczy się da, np. kanały w HD mają bitrate powyżej 12 Mbit a u nas połowę tego, do tego w Niemczech jest mnóstwo kanałów FTA. Wynika to z tego, że Niemcy mają więcej kasy niż Polacy a to z kolei wynika z wielu zaszłości historycznych, o których nie ma co tutaj rozmawiać. W Polsce oszczędza się na miejscu na satelicie dla kanałów premium, więc może i 16 kanałów regionalnych na satelicie to cel szczytny, bo i każdy ma swój kanał regionalny, no i zawsze im większy wybór tym lepiej, ale wiem, jak to jest z tym miejscem na tp, więc jestem w stanie zrezygnować z TVP Poznań i płacić tyle, ile płacę. Skoro za 69 złotych mam dwie niezależne karty, z których teoretycznie mógłbym korzystać poza mieszkaniem (nie korzystam, bo mieszkam w tej chwili z rodzicami, ale jakbym się wyprowadzał to na pewno zabrałbym kartę ze sobą), na których odbieram wszystkie podstawowe kanały i 6 canal+, na których mam 90% wydarzeń piłkarskich a niektórzy mają za mniejszą kasę jeszcze lepszą ofertę to uważam, że nie mam co narzekać, bo dla takich uparciuchów jak ja i większość osób z forum nc+ sprzedaje swoją ofertę praktycznie po kosztach. I boję się, że za chwilę przyjdzie ktoś z manią wielkości i postanowi wrzucić wszystkie kanały regionalne i jeszcze różne inne rzeczy, przez które albo przestaną sprzedawać abonament za półdarmo albo przegrają walkę o jakieś prawa sportowe.

 

Spójrzmy prawdzie w oczy - tak tanio nigdy nie było. Śledzę oferty c+ czy też n od tak 2007-8 i nie przypominam sobie, żeby dawali wszystkie kanały z C+ poniżej 70 złotych na całą umowę dla nowych klientów. Do tego dla kibiców piłki nożnej jest istny raj, bo zawsze prawa sportowe do ligi mistrzów miał Polsat lub n a prawa do najlepszych lig europejskich C+, więc trzeba było być klientem dwóch platform, żeby mieć wszystko. Teraz mamy prawa do praktycznie wszystkich najsilniejszych lig oraz do kilku słabszych, do tego LM i LE zagwarantowane do końca przyszłego roku, czyli w maju spokojnie mogę przedłużać umowę o kolejny rok. Po dodaniu HBO, które postaram się wynegocjować w maju nie będzie mi brakowało chyba żadnego kanału tv dostępnego w Polsce. Owszem, fajnie byłoby mieć więcej MTV czy MCM, ale po przywróceniu Kino Polska Muzyka i Trace mam już w czym wybierać, no i patrz wyżej. Dla mnie jest to dobra oferta, niżej już pewnie nie zejdą niż to, co obecnie dają, więc warto walczyć o to, żeby utrzymać obecne ceny i nieparowane karty :) No i przydałoby się więcej kanałów HD :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pincet: da się umieścić spokojnie 16 programów TVP Regionalna na jednym transponderze - jednakże, żeby zachować dobrą jakość, transponder musiałby pracować w DVB-S2. Teoretycznie Twój plan jest całkiem realny (bo są wolne transpondery na Hot Birdzie - pozwalniane pojemności), ale ze względów finansowych nikt nie wdroży tego w życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
To popłynaąłeś... Na jakie kanały tematyczne chcesz rozdzielić kanał tematyczny alekino+ czy planete+?

A widziałeś kiedyś ofertę francuskiego CanalSat - zobaczysz pakiet kanałów Planete+. Dodam już je dośc dawno uruchomili.

Zaś francuski analog Ale Kino+ dawno temu rozszczepił kanał Cine Cinema (przebrandowiony na Cine+ po fuzji z TPS) na podkanały tematyczne.

Zainteresuj się, sprawdź nie należy bezkryrtycznie tylko łykac badziewia nowej generacji z ITI.

Nie da się podzielić bardziej reklam przerywanych lombardami i rozwalaczami z Discovery, History czy powoli nawet już NGC ale jeszcze dobre jakościowo kanały da sie rozczepić.

Top tylko kilka minut "na internecie".

 

Zrobię to za Ciebie...

 

Planète+

Planète+ Thalassa

Planète+ A&E

Planète+ CI

 

Cine+ Premier

Cine+ Club

Cine+ Classic

Cine+ Émotion

Cine + Frisson

Cine + Famiz

 

P.S.

I jako uzupełnienie oferta ceplusów i innych tematycznych z plusikiem w nazwie:

 

Canal+

Canal+ Cinéma

Canal+ Décalé

Canal+ Family

Canal+ Séries

Canal+ Sport

Canal+ à la demande (VOD)

 

Comédie+

Cuisine+

Foot+

Golf+

InfoSport+

Maison+

Piwi+

Sport+

TéléToon+

TéléToon+ 1

 

kanały PPV: A la carte i BeIn Sport Max

 

Regionalna France3 - dwa transpondery, 19 kanałów - można jak widać nie tylko w Niemczech czy w Austrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Według mnie NC+ powinna postawić na markowe i sprawdzone kanały o ile pojawią się na rynku polskim.Brakuje takich kanałów jak:

Fox Sports HD , MCM, Mezzo HD, MTV Hits, MTV Dance , MTV Music, TCM HD , CN HD , CNN HD, pakiet France :] Niech wywalą także duble z listy kanałów i uporządkują dobrze te które są :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzić opcję France TV z polskim dubbingiem :) w końcu Canal+ ma większe udziały w nc+ :)

 

Z pierwsza czescia zdania sie zgodze - brak pakietu France TV to duzy ubytek. Jednak druga czesc zdania -

co Ja za herezje czytam?! Mam nadzieje, ze to taki niewinny zarcik autora.

 

Na marginesie - francuskiego uczylem sie sam dobrych kilka lat (w szkole mialem znienawidzony niemiecki przez 6dluugich lat), zdalem mature z francuskiego tylko na 40% (nie przygotowywalem sie w ogole, pisalem po dlugiej przerwie z tym pieknym jezykiem, spowodowanej idiotycznymi przedmiotami oraz matura z matmy, ktora o dziwo zdalem bez problemu :) ) - uwielbiam francuska TV, duzo jej ogladam nawet - zdubbingowanie zabiloby sens tych kanalow - glownie masz sie uczyc jezyka, prawda? Wychodze z zalozenia, ze to jest jeden z glownych powodow dlaczego np. taki TV5 Monde/FBS sa FTA.

 

Dla porownania - jezeli francuski wydaje sie komus trudnym jezykiem (osobiscie dziwie sie, ze tacy ludzie istnieja :D) , to moge powiedziec, ze w pazdzierniku zaczalem uczyc sie koreanskiego (lektorat) i na KBS World np. ogladam wiadomosci, ktore sa tylko i wylacznie po koreansku (nie ma napisow jak w przypadku seriali). Oczywiscie nie rozumiem wszystkiego, ale jakas czesc wyrazow/zdan wylapuje, jezeli czegos nie rozumiem do konca to szukan tlumaczenia w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...