Skocz do zawartości

Rezygnacja z platformy CANAL+


silver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że będzie można wypowiedzieć umowę. Tego już nie podciągną pod rebranding. Zresztą z tego co wiem, już parę pism w związku z tym tematem poszło do UOKiK i czekamy na ich stanowisko w tej sprawie.

Niedługo to zamienią kanał sportowy na bajkowy i dalej będą twierdzić, że to rebranding.

Jak kanał który już gdzieś istnieje ma zastąpić inny i ma to być rebranding? To zwykłe zastąpienie jednego kanału innym o innej tematyce, a że zbiegnie się to w czasie- to oczywiste- by wielu jeleni nabrać na ten myk. Gdyby zmienili nazwę TVN Meteo Active na inną w ramach danego kanału to ja rozumiem, ale tu następuje normalna zamiana kanału A kanałem B który już istnieje na rynku.

 

Odnoszę wrażenie, że niektóre osoby które są tu na forum mają tylko za zadanie zniechęcić konsumentów do jakiegokolwiek działania- by platformy nie straciły klientów i to odnosi się to nie tylko do nc+

Edytowane przez onifer2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te twoje oczywiście wsadź sobie w buty.  Skoro regulator TV, czyli KRRiT dopuszcza do takich zmiany to jest wszystko zgodne z prawem.  Z przykładami nie trzeba iść daleko jak choćby Animal Planet SD na Discovery Life. 

Rebranding to nie tylko zmiana nazwy i loga ale też modyfikacje produktu, w tym wypadku profilu stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy kanał nowa koncesja, rebranding to nie tylko zmiana nazwy ale także wszystkie zmiany jakie zaakceptuje KRRiT w w koncesji.

Nie wiem skąd info o nowej koncesji, z tego co piszą media mamy odczynienia tylko ze zmianą nazwy na obecnej koncesji

 

 

 

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgodziła się, by kanał TVN Meteo Active zmienił nazwę na HGTV, będącą skrótem od Home & Garden Television.

źródło

 

Warto również zaznaczyć, że tan kanał u większości abonentów był świadczony promocyjnie zgodnie z rodziałem V ust. 1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Warto również zaznaczyć, że tan kanał u większości abonentów był świadczony promocyjnie zgodnie z rodziałem V ust. 1 

 

Czy u większości nie wiem. Moja umowa z sierpnia 2016 w wykazie kanałów TVN Meteo Active jest jako kanał gwarantowany (bez 1 w przypisie jako kanał świadczony promocyjnie). Sądzę zatem, że wszystkie umowy od sierpnia w tył był gwarantowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie dziwi podejście co niektórych osób.Operator jawnie leci w kulki zastępując jeden kanał zupełnie innym nazywając to szumnie rebrandingiem.Taka formuła stosowana jest tylko po to żeby tylnymi drzwiami wejść na rynek.Nie negocjować nowych umów z kablooperatorami itd.Pół biedy jeśli taka zmiana ma pozytywny wymiar ale często tak nie jest czyli końcowy klient otrzymuje gorszy produkt niż miał.Nie taki na jaki się "umawiał" a co niektórzy uważają to za coś normalnego.Ciekawe co byś kolego @mad85 powiedział gdyby abonowany przez Ciebie jak widzę w podpisie Eleven od poniedziałku przeszedł rebranding,zmienił nazwę na Top Shop i zaczął nadawać telezakupy.Wszystko oczywiście zgodnie z prawem czyli jak piszesz zmianami w koncesji.

 

Wspomniano również wcześniej że kanał nie jest/był gwarantowany i i tak nie będzie można umowy rozwiązać.Żeby było jasne nawet gdybym miał ten kanał jako gwarantowany i tak bym nie szukał okazji do zerwania kontraktu bo kanału i tak nie oglądałem i mi tito co będzie w jego miejscu.Nie możemy się jednak godzić na takie jawne obchodzenie przepisów przez operatora.Temat kanałów gwarantowanych również dawno powinien być wyjaśniony przez UOKiK bo jest nadużywany przez operatora jednego czy drugiego i również działa na niekorzyść abonenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wypowiedzieć umowy nikt nie wypowie ale można będzie ewentualnie coś ciekawego wywalczyć.

Powinieneś zmienić nick na człowiek reklamacja, we wszystkim potrafisz wywęszyć jakąś korzyść :o

 

 

Nie wiem jakim cudem ale w ostatnim czasie zauważyłem jedynie że kanał TV TRWAM zmienił swoją pozycję  :roll:  a tak to wszystko jest na swoim miejscu  :popcorn:

A co to ma wspólnego z tematem rezygnacji z nc+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy. Przyjdzie 7 stycznia, operator będzie się musiał oficjalnie ustosunkować do tej sprawy. A to, że ktoś wykorzystuje daną sytuację by polepszyć warunki swojej umowy- nie ma w tym nic złego. Skoro operator leci w kulki na każdym kroku, dlaczego klient ma nie skorzystać z danej okazji.

 

Przy okazji: umowa z 8 sierpnia 2016

 

PAKIET COMFORT+
W ramach Pakietu PAKIET COMFORT+ otrzymuje Pani/Pan dostęp do kanałów: 4FUN HITS(2), 13 ULICA HD, POLSAT 2 HD, TRAVEL
CHANNEL HD(1), POLO TV(2), TVN 24 BIS, DISNEY CHANNEL HD, EUROSPORT 1 HD, NAT GEO PEOPLE HD, ACTIVE FAMILY,
ORANGE SPORT(1), TVP ABC, TVP POLONIA(2), POLSAT PLAY HD, TTV(1), TVN HD, STOPKLATKA TV(1), TVP SERIALE, SUPERSTACJA(1),
TVN TURBO HD, TVN 7 HD, BBC WORLD(2), TV 5 MONDE(2), POLONIA 1(2), CBS DRAMA(1), DISCOVERY CHANNEL HD, NTL
RADOMSKO, TRACE URBAN, POLSAT NEWS HD, BBC HD(1), POWER TV(2), MUZO.TV, TVP REGIONALNA, TVP ROZRYWKA, POLSAT
ROMANS, TVP KULTURA, PLANETE+ HD, KINO POLSKA, MTV POLSKA, TVN 24 HD, POLSAT JIM JAM, ROMANCE TV HD, FOX HD,
TVP 2 HD, TVS(2), POLSAT NEWS 2(1), VIVA POLSKA(1), TVP SPORT HD, TVP 1 HD, ESKA TV(2), ALE KINO+ HD, CNN(1), TVN METEO
ACTIVE, POLSAT CRIME & INVESTIGATION, POLSAT HD, NSPORT+ HD, TVP HD, BLOOMBERG(2), TELE 5(2), POLSAT FILM HD, TV 4
HD, POLSAT CAFE HD, WELLBEING NETWORK(1), FRANCE 24(2), TV PULS, TELETOON+ HD, TLC HD, DISNEY XD, DISCOVERY
HISTORIA(1), DISNEY JUNIOR, AXN HD, CNBC EUROPE(2), VOX MUSIC TV(2), AXN SPIN HD, 4FUN FIT&DANCE(2), TV 6(1), CBS
REALITY(1), TVN FABUŁA HD, DISCOVERY LIFE, NAT GEO WILD HD, TVP HISTORIA, 4FUN.TV(2), ATM ROZRYWKA, FOKUS TV(2),
POLSAT SPORT NEWS(1), PULS 2, DOMO+ HD, KUCHNIA+ HD, MINIMINI+ HD, BBC BRIT HD, TVN STYLE HD, NATIONAL
GEOGRAPHIC HD, MANGO 24(2), E! ENTERTAINMENT, DA VINCI LEARNING, TVP INFO, DISCO POLO MUSIC, TV REPUBLIKA(1),
Przypis:
(2) FTA (ang. free to air) – powszechnie dostępne treści telewizyjne, do których dostęp jest możliwy przy użyciu Sprzętu/Sprzętu
własnego Abonenta. Dostawca usług nie ponosi odpowiedzialności za dostępność kanałów FTA. Do odbioru kanałów FTA niezbędna
jest karta dekodująca
(1) Kanały świadczone na podstawie Regulaminu rozdział V, ust. 1 tj. promocyjnie, udostępnienie i wycofanie takiego kanału nie wymaga
poinformowania ani uzyskania zgody Abonenta i nie stanowi zmiany umowy
Edytowane przez onifer2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Niedługo to zamienią kanał sportowy na bajkowy i dalej będą twierdzić, że to rebranding...

 

Ok. A jak bajki będą tylko ze sportem? Np.jak Bolek i Lolek gra w kosza? :-D

Może wypowiedzieć umowy nikt nie wypowie ale można będzie ewentualnie coś ciekawego wywalczyć.

Ty tylko o jednym.. Reklamacja Reklamacja. ;-)

 

Powinieneś zmienić nick na człowiek reklamacja, we wszystkim potrafisz wywęszyć jakąś korzyść :o ....

Może Czerstwa Reklamacja? :-D

Nic nie trzeba węszyć. Nie można tylko dopuścić aby ktoś robił z nas baranów do strzyżenia. Skoro jest okazja to od nieuczciwego operatora trzeba wydrzeć wszystko co się da na maxa.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś zmienić nick na człowiek reklamacja, we wszystkim potrafisz wywęszyć jakąś korzyść :o

 

 

A co to ma wspólnego z tematem rezygnacji z nc+?

A gdzie ja napisałem o jakiejkolwiek reklamacji?Czytaj ze zrozumieniem i dopiero się wypowiadaj.Były podobne zamiany kanałów i abonenci wysyłali wypowiedzenia  umowy.DUK dzwonił i rozwiązać nie chcieli ale oferowali inne warunki kontynuacji umowy.To się też tyczy następnego forumowego znawcy nie doczyta ale swoje 5 zł musi wtrącić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie "znafcy" :-D . Nie unoś sie chłopie i odpoczywaj po pracy. Forum to relaks ;-) . A czego Ty sie spodziewasz? Skoro wiecznie piszesz, że wyrwałeś to i owamto przez reklamację i w kolo Macieju. Doradzasz też w koło aby inni pisali reklamcje. Ja to rozumiem i inni rozumieją, ale teraz co nie napiszesz o ewentualnych profitach, to wszystko kojarzy sie z reklamacją. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze , że czerstwy walczy o swoje. Gdyby takich jak on było więcej, to nie byłoby żadnych szemranych rebrandingów i innych cudów na kiju. Osobiście nie mam nerwów, żeby się szarpać z pracownikami nc+, ale takim osobom jak czerstwy zawsze kibicuję i wcale mu nie zazdroszczę pakietów w dobrych cenach jak inni, bo to jest nagroda dla niego za poświęcony czas w walce z kombinatorami z ITI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma czas i ochotę i go to kręci to czemu nie :) Ja też nie lubię przepłacać, ale okres w którym muszę śledzić forum i rozmawiać z konsultantami zupełnie mnie nie jara i nie pojmuję tego w kategorii safari tylko racjonalnie. Jeżeli w oczekiwanej cenie dostanę co trzeba to mam gdzieś czy inny po walkach dostali jakiś kanał za darmo na miesiąc, pół roku czy cała umowę... Jakieś tam adwetury proponowali ostatnim razem ale kazałam nie włączać.

 

Jak z powodu tego rebrandingu komuś po kilku rozmowach obniżą abo chociaż z 10zł do końca umowy to może się pokuszę o rozpalanie ognia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 Ja mam umowę z 11.08.2016r i  mam przy kanale TVN METEO ACTIVE małą 1 

 

(1) Kanały świadczone na podstawie Regulaminu rozdział V, ust. 1 tj. promocyjnie, udostępnienie i wycofanie takiego kanału nie wymaga
poinformowania ani uzyskania zgody Abonenta i nie stanowi zmiany umowy.
 
Szukam jakiegoś powodu by zakończyć współprace nie płacąc kary gdyż czeka mnie przeprowadzka z winy gminy.
 
A jaka może być kara finansowa za zerwanie umowy.
 
Pozdrawiam ksiaze351
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kara stanowi sumę ulg od zerwania umowy do końca okresu minimalnego. ewentualnie  jedynym sposobem na załatwienie sprawy byłoby wystosowanie wniosku z prośbą o zakończenie umowy bez kar z powodu przeprowadzki do miejsca, gdzie nie jest możliwy techniczny odbiór sygnału satelitarnego z dołączonym pisemnym potwierdzeniem od instalatora z punktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bym załatwił pismo od administracji, że nie można zamontować anteny, bo elewacja budynku? Czy by uznali taką reklamację, czy po prostu się przemęczyć i zamontować w nowym miejscu? Też muszę mieć zgodę na to. Samowolka się skończyła. :)

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Poprawiono też nieco niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...