Skocz do zawartości

Narzekamy na platformę CANAL+


marioking
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem abonentem Cyfry+ jeszcze gdy telewizji N nie było w planach, w międzyczasie przeleciałem przez Cyfrowy Polsat i telewizję N z wiecznym Fullem, który miałem prawie 3 lata. Dodatkowo płatne kanały to zawsze była domena Cyfry+, która odkąd pamiętam zawsze oferowała jakieś opcje i minipakieciki. Potem, wraz z wchodzeniem na rynek kanałów HD, tych opcji przybywało, bo Cyfra kazała sobie za HD płacić ekstra. Przypomnijmy, że N lokowała kanały w pakietach tematycznych, którymi można było "żonglować" (pamiętacie reklamę z żonglerką kolorowymi kulkami?). Każdy nowy kanał był dodawany do jednego z pakietów tematycznych, nie płaciło się za pojedyncze kanały. W spadku po N mamy obecny układ tematyczny kanałów w dekoderach, poszczególne bloki np. Kultura Nauka Świat, to pozostałość po dawnych pakietach N. Wraz z wejściem NC+ sprzedawane są pakiety bazowe multitematyzne jak pakiet Comfort czy Extra, tradycyjnie filmowe pakiety Premium i do tego mnóstwo opcji i minipakiecików, jak kiedyś w Cyfrze.

Ma to swoje plusy i minusy. Sam pamiętam jak kiedyś w Cyfrze dostawałem listy z informacjami, że od kolejnego miesiąca abonament wzrasta a motywowane to było zawsze dodawaniem nowych kanałów do pakietu. Dołączanie kanałów jako opcji powoduje, że operator może utrzymać stałą cenę pakietu. Gorszym zjawiskiem jest natomiast tworzenie nowych opcji, z już istniejących pakietów. To powoduje rozdrabnianie oferty i zmusza abonentów do dopłat za kanały, które do tej pory odbierali i znacząco zwiększa koszty miesięczne.

Edytowane przez jupiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bym posiadał niższy pakiet i musiał dopłacać za nowe kanały, to bym nic nie mówił, tylko, jakby mnie one interesowały, to bym za nie płacił. Pytanie jednak, po co stworzyli swego czasu najwyższy pakiet VIP Max+, którego już chyba nie ma, chociaż ja go mam, bo przedłużyłem umowę na ten pakiet, skoro nie ma w nim wszystkich kanałów. To jest nieuczciwe podejście do klientów, którzy zdecydowali się na ten pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maris, ludzie którzy płacili mało odchodzą więc ci którzy płacą dużo muszą płacić jeszcze więcej, żeby "kasa się zgadzała". nc+ liczy na lekką rękę bogatszych abonentów, którym kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych więcej miesięcznie nie będzie robiło większej różnicy. Oby ta polityka zakończyła się wielką klęską, w przeciwnym wypadku abonentów czekają kolejne podwyżki za coraz gorszą ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dobrze, by każdy się zastanowił ile tak naprawdę chce płacić za tv i gdzie jest granica... Mi tak naprawdę nie robi finansowo czy miałbym płacić jak dotyczas (54,90) za spory pakiet czy 90, ale dla zasady nie ugnę się bo to jest dojenie klienta i po prostu z tv zrezygnuje i sportu nie będę oglądał w ogóle. Albo po prostu w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a może zamiast narzekać...ruszyć 4 litery. Znam osobę: comfort+8xCanal+HBO+Esp2+ManPack poniżej 40zł/m (nowa umowa , nie jakieś archiwalia)....a co by było gdyby gość miał wujka? Gdzie indziej takie cuda? A kto powiedział, że te wszystkie śmieciowe kanały i tysięczne powtórki "Stawki..." mają być stale w abonamencie...skoro i tak ogladajacy ich nie ogarnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maris, ludzie którzy płacili mało odchodzą więc ci którzy płacą dużo muszą płacić jeszcze więcej, żeby "kasa się zgadzała". 

Bzdura Bzdura  to tak nie działa. Mniejsza liczba abonentów wbrew pozorom może oznaczać większy zysk bo znacznie spadają koszty, tym bardziej patrząc na oferty w okresie przejściowy. Obecna polityka to żadne zaskoczenie patrząc jak działają też we Francji a ma to związek z kosztami bo pozwala to ograniczyć je tworząc te mini pakiety.  Choć @Maris ma racje, decydując się na pakiet premium ( czyli ten najdroższy produkt) klient ma prawo oczekiwać większych przywilejów od innych. Tak to powinno działać i nie tylko mówimy o nc+, oni widać mają jakieś swoje standardy, dziwne standardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kiedyś miałem pakiet Premium w CP i kiedy dodali do oferty Cinemaxy w HD nie weszły one do pakietu Premium. Mało tego (o ile dobrze kojarzę) nie było też możliwości ich dobrania do premium nawet za dopłatą. Takie traktowanie abonentów z najdroższymi pakietami ma miejsce od lat i u różnych operatorów. Dlatego z tego wyrosłem i już nie zależy mi na tym żeby wszystko mieć, bo i tak tego nie oglądam.

Edytowane przez Piotrek1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać niestety nawet spadniecie  z krzesła ci nie pomoże, bo mówimy o sytuacji obecnej gdzie odchodzą kliencie głownie tacy którzy może i mieli wysoki pakiet ale płacili za niego mało a dokładnie miałem na myśli te łamańce. A jakie koszty ? np. płacenie operatorowi kanału, koszty administracyjne obsługi abonenta(koszty prowadzenia rachunku bankowego, koszty techniczne związane z dostarczeniem uprawnień, liczba pracowników call center jest dobiera proporcjonalnie do liczby abonentów itd). Lepiej mieć mniejszą bazę klientów płacących więcej niż większą płacących mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet to prawda to wyłącznie głupota nc+ że dawali pakiety poniżej progu opłacalności- wcześniej nie znali tych kosztów ? 

Poza tym jakoś nie wierzę, że przy dużej ilości abonentów koszt np utrzymania konta indywidualnego to jakaś znacząca kwota...

Włączył im się tryb januszowania i szukają jeleni co będą płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że głupota ich. Nie pamiętasz okresu fuzji co wtedy się działo ? Te pakiety były efektem fatalnego pr z ich strony podczas startu nc+ i w ten sposób ratowali się przed ogromną klapą. Kampania wizerunkowa była tragiczna mimo, że bardzo długo ją przygotowywali i trzeba było gasić płonący pożar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle zapominacie o kosztach stałych, niezależnych od liczby abonentów (albo ogólniej - użytkowników), a są one niemałe. A spadek liczby wszystkich abonentów o 10% powoduje, że koszty stałe WZRASTAJĄ o 11% u tych co zostali i o tyle DODATKOWO (w stosunku do utraconych zysków od tych, co zrezygnowali) spada zysk firmy przy tych samych cenach.

 

To trochę jak z ograniczaniem kursowania pociągów na PKP, bo są straty. Jak przestali jeździć, to straty ciągle były (często - większe), bo choćby podatki od nieruchomości (ziemia pod torami, dworce), płacić trzeba. A NC+, niezależnie od ilości abonentów, za wynajem pojemości na satelicie płacić też musi, że o pensjach od sprzątaczki, do prezesa i rady nadzorczej - nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja piszę kto wykupił? Piszę. ..kto jest operatorem. Nie jest Canal + , tak jak to było w Cyfrze...jest ITI. .ten sam operator co n miał.

 

@Pawel. Mam nadzieję, że nie jesteś w nc. .. bo trzeba płacić dodatkowo jak w Cyfrze :grin: . Nie wiem. ..Ja te kanały co wynieniłeś miałem zawsze w pakiecie. Nigdy nic i za nic nie płaciłem dodatkowo. Oczywiście mowa o pojedynczych kanałach, a nie pakietach.

Temat co prawda wyjaśnił się wcześniej ale gwoli uzupełnienia bo jak widać są tacy co pamiętają i tacy co nie pamiętają bądź nie wiedzieli bo się nie interesowali.  ;) Żebyś miał świadomość kiedy cyfra kroiła abo na pojedyncze kanały

 

Opcje dodatkowe

 

Cyfra+

 

Canal+ - 29 zł (do pakietów Komfortowego i Tematycznego), HBO - 29 zł (do pakietów Komfortowego i Tematycznego), Multi Premium - 68 zł (do pakietów Komfortowego i Tematycznego), Kino Polska - 3,5 zł (do pakietów Komfortowego, Tematycznego i Startowego), MEZZO - 4 zł (do pakietów Komfortowego, Tematycznego i Startowego), AXN - 5 zł (do pakietów Komfortowego, Tematycznego i Startowego), AXN Pack - 8 zł (do pakietów Komfortowego, Tematycznego i Startowego), 3xDiscovery - 8 zł (do pakietów Komfortowego, Tematycznego i Startowego), Relaxxx - aktywacja 49 zł, abonament 29 zł (do każdego pakietu) nbox recorder VOD - 30 zł, przy wyborze pakietu Hity filmowe pakiet Cinemax bezpłatny do końca 2007 roku

 

za http://www.pcworld.pl/artykuly/319991_1/Polskie.HDTV.html

 

oraz trochę później:

 

...Pełna oferta CYFRY+ w promocji kosztowac bedzie 129 zł w której w skład bedzie wchodzic pakiet CANAL+ OPTIMUM + opcja MULTI + opcja KANAŁY HD

 

Opcja MULTI w cenie 40 zł w skład której wchodzic bedzie ;

-HBO HD normalna cena 27 zł w promocji 23 zł

-MEZZ0 normalna cena 4 zł w promocji 3 zł

-ORANGE SPORT 10/14 zł (nizsza cena dla posiadaczy opcji CANAL+ )

-CINEMAX HD normalna cena 15 zł w promocji 10 zł

-FILMBOX HD normalna cena 15 zł w promocji 10 zł

 

Opcja KANAŁY HD

-HD do CANAL+ KOMPAKT w cenie 11 zł (TVP HD,MTVN HD,NAT GEO HD EUROSPORT HD,EUROSPORT 2 HD)

-HD do CANAL+ OPTIMUM w cenie 11 zł (TVP HD,MTVN HD,NAT GEO HD,EUROSPORT HD,EUROSPORT 2 HD,NAT GEO HD,ANIMAL PLANET HD,FOX LIFE HD,BBC HD)

Pełna oferta CYFRY+ w promocji kosztowac bedzie 129 zł w której w skład bedzie wchodzic pakiet CANAL+ OPTIMUM + opcja MULTI + opcja KANAŁY HD

 

Opcja MULTI w cenie 40 zł w skład której wchodzic bedzie ;

-HBO HD normalna cena 27 zł w promocji 23 zł

-MEZZ0 normalna cena 4 zł w promocji 3 zł

-ORANGE SPORT 10/14 zł (nizsza cena dla posiadaczy opcji CANAL+ )

-CINEMAX HD normalna cena 15 zł w promocji 10 zł

-FILMBOX HD normalna cena 15 zł w promocji 10 zł

 

Opcja KANAŁY HD

-HD do CANAL+ KOMPAKT w cenie 11 zł (TVP HD,MTVN HD,NAT GEO HD EUROSPORT HD,EUROSPORT 2 HD)

-HD do CANAL+ OPTIMUM w cenie 11 zł (TVP HD,MTVN HD,NAT GEO HD,EUROSPORT HD,EUROSPORT 2 HD,NAT GEO HD,ANIMAL PLANET HD,FOX LIFE HD,BBC HD)...

 

http://media2.pl/media/76202-Cyfraplus-Nowa-oferta-stala-cena-pakiety-z-Canalplus-HD.html

 

to tak na szybko znalezione w sieci

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, teraz nc+ przeszło bardziej samych siebie.

 

Pakiet Start+ i Comfort+ i... dostęp do 3 godzin miesięcznie w nc+ GO! O.o :lol2:

 

W Extra+ i wyżej jest "do 100 godzin", a w VIP Max+ "744 godziny".

 

Patrzę na przypisy u dołu strony i nie widzę adnotacji o tym, aby można było sobie wykupić "nielimitowany" dostęp... Jedynie, że pojedyncze rzeczy są dodatkowo płatne. Porażka.

 

PS. Dopiero teraz to zauważyłem. Nie wiem czy wcześniej o tym już było :)

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, teraz nc+ przeszło bardziej samych siebie.

 

Pakiet Start+ i Comfort+ i... dostęp do 3 godzin miesięcznie w nc+ GO! O.o :lol2:

 

W Extra+ i wyżej jest "do 100 godzin", a w VIP Max+ "744 godziny".

 

Patrzę na przypisy u dołu strony i nie widzę adnotacji o tym, aby można było sobie wykupić "nielimitowany" dostęp... Jedynie, że pojedyncze rzeczy są dodatkowo płatne. Porażka.

 

PS. Dopiero teraz to zauważyłem. Nie wiem czy wcześniej o tym już było :)

Od samego początku tak było komunikowane i było info we wszystkich komunikatach i na stronie I możesz do startu i comfortu dokupić do 100 godzin za ok 4 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na siłę pompujesz temat jakie to nc+ jest złe bo ma opcje dodatkowe,dodatkowo płatne... Zawsze możesz założyć własną platformę satelitarną,no ale lepiej jest krytykować nie prawdaż ? :)

 

Pompuje, nie pompuje, faktem jest, że tak próbują zawikłać proste sprawy, żeby tylko abonent się pogubił i płacił za to co mu jest niepotrzebne jak najwięcej. W dzisiejszych czasach według mnie tak się biznesu nie prowadzi. Klient jak się dowiaduje, że się go skubie albo próbuje idiotę z niego zrobić to dla zasady nawet pójdzie do konkurencji i tam zapłaci nawet czasami więcej. Ludzie nie lubią jak się ich w bambuko robi na dłuższą metę.

Byłbym w stanie nawet zrozumieć chęć wprowadzenia podwyżki, jeśli byłaby ona jasno i klarownie uzasadniona. Tłumaczenia, które można usłyszeć na info linii podczas próby sprzedaży produktu jakim jest nc+, są delikatnie mówiąc żenujące, a osoby tam pracujące często mają po prostu gdzieś klienta.

Nie prawdą jest również, że rezygnują tylko osoby z najniższym abonamentem. Nasuwa się pytanie jaki poziom władze nc+ sobie ustaliły co do ilości abonentów i ich średniej wysokości abo ? Również twierdzę, że mówienie o tym, że nie zależy im na ilość jest nie do końca prawdą. Gdyby tak było nie wciskali by na siłę długich okresów umów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...