Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie sprzęt z wolnego rynku

 

Tak, ale tylko dla kart C+ a tych będzie ubywać. Druga sprawa dobry sprzęt kosztuje i mało kto chce na niego wykładać tyle kasy. Dlatego mediaBox+ wcale nie jest taki zły. Ja bynajmniej nie narzekam. Chodzi szybko i sprawnie, nie zawiesza się. Sprawnie działa nagrywanie więc nie ma co narzekać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)a nie później każdy z innym dekoderem i masą reklamacji,że to lub tamto na tym dekoderze mu nie działa.

Całkowita nieprawda. Jakich reklamacji? To abonent miał się upewnić, że na danym sprzęcie C+ będzie działało dobrze:

 

To, że czegoś nie widzisz nie znaczy, że tego nie ma. Może nie zauważyłeś,ale mediabox to już nie dekoder w Cyfrze+ ;-) taki mały szczegół. Wystarczy poczytać chociaż posty na forum nc+ aby się dowiedzieć co abonentom nie działa po migracji i jakie mają problemy z reklamacjami tego.

 

Nie ma co pisać o tym,bo i tak nie wytłumaczysz tego komuś kto był abonentem n ;)

 

Kolega lekko niedoinformowany. Byłem abonentem również Cyfry+ przez ładnych kilka lat ;-) natomiast mój post wcześniej odnosił się do "zmuszania" abonentów do korzystania z konkretnego sprzętu. Może jestem inny,bo jestem abonentem dlatego, że chcę a nie dlatego , iż muszę nim być.

 

Nie sądzę również aby między Nami wszystkimi była jakaś różnica zdań odnośnie parowania bądź nie sprzętu i kart-jeżeli wszystko będzie działać jak powinno to dlaczego nie.

 

Ale jak to bywa-zdanie abonenta nie zawsze pokrywa się ze zdaniem operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie sprzęt z wolnego rynku

 

Tak, ale tylko dla kart C+ a tych będzie ubywać. Druga sprawa dobry sprzęt kosztuje i mało kto chce na niego wykładać tyle kasy. Dlatego mediaBox+ wcale nie jest taki zły. Ja bynajmniej nie narzekam. Chodzi szybko i sprawnie, nie zawiesza się. Sprawnie działa nagrywanie więc nie ma co narzekać:)

A skąd to takie przypuszczenie,że będzie ubywać? Jak na razie sprzęt po Cyferce ma się dobrze,a camele do MR rozdawane są. Dobry sprzęt kosztuje,tak masz rację. Z nagrywaniem i dyskiem dasz za nówkę około 500 zł. i zapewniam cie taki tunek daje duże możliwości. np: 2 platformy i DVB-T w jednym.Odtwarzanie filmów w popularnych formatach,zrzucanie filmu do kompa itd itd itd. Tego nie uświadczysz w mediabox. To jest po prostu cienki sprzęt .

 

 

Nie ma co pisać o tym,bo i tak nie wytłumaczysz tego komuś kto był abonentem n ;)

 

Kolega lekko niedoinformowany :P byłem abonentem również Cyfry+ ;-)

Hmmmm. No tak...... Ale nie miałem akurat ciebie na myśli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

A skąd to takie przypuszczenie,że będzie ubywać? Jak na razie sprzęt po Cyferce ma się dobrze,a camele do MR rozdawane są. Dobry sprzęt kosztuje,tak masz rację. Z nagrywaniem i dyskiem dasz za nówkę około 500 zł. i zapewniam cie taki tunek daje duże możliwości. np: 2 platformy i DVB-T w jednym.Odtwarzanie filmów w popularnych formatach,zrzucanie filmu do kompa itd itd itd. Tego nie uświadczysz w mediabox. To jest po prostu cienki sprzęt .

 

Od końca.Tego nie uświadczysz w żadnym sprzęcie oferowanym przez platformy.Co do sprzętu Cyfry.Oferują go nowym abonentom ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grabar, jak to "kiedyś", to teraz już nie mają?

 

Z tego co mi wiadomo, nadal brak jest dostępu do niektórych kanałów z oferty nc+ tak na dekoderach z dawnej Cyfry+, jak i na dekoderach prywatnych (niezależnych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Października dla nowych abonentów nowe dekodery Pace HD z niesparowanymi kartami Nagry (logo NC+)! Info dzisiaj z infolinii technicznej NC+ :-) Abonenci Cyfry Plus nie chcą migrować do NC+ na sprzęt ADB - buntują się więc po to wychodzi nowy Pace HD od Października także dla nowych abonentów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nieważne czy to kanały śmieciowe czy nie.Abonenci za nie płacą,a skoro nc+ daje ludziom możliwość korzystania z Pace i swoich dekoderów to ich obowiązkiem jest zapewnić odbiór wszystkich kanałów które są w danym pakiecie.

 

Albo i nie ;-) i tu jest pies pogrzebany :D jeżeli pozwalają korzystać jednak z innych dekoderów to powinni chociaż poinformować klienta co nie będzie działać, ale chyba za dużo tych możliwości... stąd pewnie najlepiej i najmniej problemów dla platformy stwarza rozwiązanie gdzie wszyscy abonenci mają sprzęt sparowany oferowany przez NC+, bo jak widać szersze opcje sprawiają problemy i to nie komu innemu jak właśnie klientom i to również klientom którzy chcą sobie sami sprzęt dobierać.

 

Skoro jak zauważyli wcześniej Koledzy tu na forum w dawnej Cyfrze były różne dekodery, sprzęt niesparowany i jakoś to działało. To dlaczego nie może działać w NC+? Niestety kwestie techniczne są mi obce i nie wiem czy problemy z odbiorem brakujących programów można rozwiązać poprzez przesłanie na dekoder jakiś uprawnień czy coś prostszego, bo nie sądzę też, że platforma po prostu robi Nam na złość. A jak nie wiadomo o co chodzi to może chodzi o pieniądze...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kibo no Hikari, chodzi niestety o to, że nc+ ma swoich abonentów w tyle, szczególnie tych mniej asertywnych, którzy nie reklamują braku dostępu do kilku kanałów z oferty.

 

Weź pod uwagę to, że nc+ przyjęła do oferty sprzętowej dekodery dawnej Cyfry+, a i na tym sprzęcie nie ma dostępu do całej oferty programowej, więc jak to traktować, jak nie jakieś chucpiarstwo?

 

Parowanie kart z dekoderami w systemie conax jest tak potrzebne, jak umarłemu kadzidło i stwarza tylko niepotrzebne problemy i fizyczne straty, w wypadku uznanych reklamacji.

 

Coś mi się tylko zdaje, że reklamacji wpływa do ITI za mało i dlatego jeszcze liczby nie przemówiły im do rozumu (!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat HD, Polsat Sport News, History HD posiadają kodowanie Conax. Brak jest kodowania Seca Mediaquard - Nagra.

Więc dlatego właśnie nie jest możliwe zdekodowanie kanałów przez karty i sprzęt z byłej Cyfry+ lub sprzęt niededykowany w którym działa karta byłej Cyfry+ ( tzw. kameleon).

 

NC+ nie może dogadać się z Polsatem i History HD co do dodania odpowiedniego systemu kodowania. Tyle po krótce w temacie.

 

Co do parowania kart z dekoderami - to jest wielkie [beep]... . To tak samo jakby operatorzy telefonii komórkowej zmuszali do używania jednego słusznego telefonu z kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77, Ty mi nie tłumacz oczywistości, bo każdy nawet średnio rozgarnięty człowiek wie, dlaczego wymienione i niewymienione kanały są niedostępne na nieparowanych dekoderach.

 

Zapominasz jeszcze o kanale np. Blue Hustler, który jest również bezwstydnie oferowany klientom z dekoderami C+, albo niezależnymi, razem z innymi kanałami z pakietu NOC, który to pakiet kosztuje 40 złotych za cztery kanały (dla porównania ten sam pakiet kanałów w CP kosztuje 25 PLN).

 

Momentami wydaje mi się, że ITI działa w ogóle w oderwaniu od rzeczywistości.

 

... @pablo21,skąd takie info?

No i co to za info, skoro nadal będzie ten sam problem z kanałami w conaxie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry sprzęt kosztuje,tak masz rację. Z nagrywaniem i dyskiem dasz za nówkę około 500 zł. i zapewniam cie taki tunek daje duże możliwości. np: 2 platformy i DVB-T w jednym.

Czy możesz podać nazwę solidnego tunera który posiada DWIE GŁOWICE za ok 500zł :?::?:

 

Abonenci Cyfry Plus nie chcą migrować do NC+ na sprzęt ADB - buntują się więc po to wychodzi nowy Pace HD od Października także dla nowych abonentów :-)

 

Ja bardzo chciałem dostać ADB natomiast warunki migracji jakie proponowali (przy zmianie na ADB) były kosmiczne!

Dlatego nie dziwię się, że mało jest abonentów którzy zdecydowali się na taką wymianę - ponieważ warunki przy takiej migracji są zaporowe!!

 

Powiedziałbym bardziej, że wielu abonentów chciałoby dokonać takiej wymiany ale nie na zbójeckich warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dobry sprzet musi mieć 2 głowice.? Nie, nie musi. Mediabox jest dobrym sprzętem,bo ma 2 głowice? Raczej nie.

 

Widzę, że mamy całkowicie inne spojrzenie na funkcjonalność tunera.

Nagrywam dość często i nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, że w trakcie nagrywania jakiejś pozycji "nie mogę nic więcej z tunerem zrobić".

 

Właśnie cała wygoda takiego tunera polega na tym, że mogę sobie coś nagrywać i oglądać w tym czasie dowolny inny program.

Na 10 nagrywanych pozycji, 6 nagrywam w trakcie oglądania czegoś innego.

Myślę, że większość abonentów to potwierdzi.

 

Dobry tuner to oczywiście nie tylko dwie głowice ale jest to PODSTAWA!

Cena takiego dobrego tunera zaczyna się od 1500zł

 

P.S.Mam taki tuner z jedną głowicą i możliwością stosowania różnych modułów i w momencie gdy zaczynam coś nagrywać tak naprawdę nic więcej z tym tunerem nie mogę robić.Taki tuner jest pewnie dobry dla osób którzy bardzo często i długo są poza domem. W każdej innej sytuacji jego funkcjonalność jest mocno ograniczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Października dla nowych abonentów nowe dekodery Pace HD z niesparowanymi kartami Nagry (logo NC+)! Info dzisiaj z infolinii technicznej NC+ :-) Abonenci Cyfry Plus nie chcą migrować do NC+ na sprzęt ADB - buntują się więc po to wychodzi nowy Pace HD od Października także dla nowych abonentów :-)

 

Ja z checia bym zamienil mediaboxa na pace ciekawe czy to bedzie mozliwe? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...