Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z jakością obrazu z dekodera mediaboxa. Na tvn mam siła 100 % jakość nawet 26 % a np. na Eurosport HD jakość 50 %. Dzisiaj był gościu co zajmuje się montażem anten i ustawianiem i powiedział że coś może być z głowicą w moim mediaboxie ? On na mierniku miał 100 % a u mnie na dekoderze tak słabo. Może być to wina dekodera ? Czy jednak on coś źle ustawił bo się zdziwił jak mu mówiłem że czytałem na tym forum że jakość ma być większa od siły na dekoderach adb ? Co można ustawić innego jak na mierniku jego nie takim zwykłym tylko wypasionym pokazuje na transponderach 100 % ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie, czy np TVN HD, TVN Turbo HD lub jakiś inny C+ Family HD Ci zrywa/pikseluje/wyrzuca komunikat o braku sygnału po tej korekcie gościa od montażu, czy wszystko działa normalnie? To nie jest wyścig żeby zamknąć licznik jakości, tylko dekoder ma działać bezproblemowo w różnych warunkach atmosferycznych. Uzyskać omawiane 100% czy nawet 70-80% będziesz miał ciężko, bo względem innych dekoderów skorygowali wskazania miernika.

 

Ponadto pytanie - jaka antena? Na 60-70 cudów się nie spodziewaj. Do bezproblemowego oglądania HD zaleca się anteny 80-90 cm. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tvn i C+Family na razie nie zacina się bo słonce u mnie świeci ale jak pada deszcz i wieje to zacina się obraz( pikseluje) miałem tak ostatnio. Nawet na Eurosporcie się zacinało. Mam też tak że na antenie 1 pokazuje np. 50 % na Eurosport a antena 2 jakość mniejsza o kilka procent i pasek jest pomarańczowy. Ile na tym dekoderze mam mieć jakość - 75 max żeby dobrze działało ? Antena ma już prawie 4 lata - z Cyfry Plus - 80 cm - hd. Antena może jeszcze dobra jest bo monter by mi powiedział jak było inaczej. Konwerter mam nowy - Black Premium. Prawda jest z tym że jakość na tych dekoderach ma mieć większą wartość niż siła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się zawsze wydawało, iż kluczowym parametrem jest jakość. Tak jak napisał Grabar, że przede wszystkim najważniejszy jest komfort oglądania bez względu na warunki za oknem a nie procenty wskazań(szczególnie po aktualizacji softu). Faktem jest, że są jakieś widełki wartości które mówią Nam czy antena jest jako tako ustawiona,ale jeżeli mamy np.30% jakości a za oknem oberwanie chmury i wciąż mamy dobry odbiór kanałów to znaczy, iż jest O.K.

Więc jeżeli po wizycie i ustawieniu montera masz nadal niskie jakości ale nic Ci nie pixelizuje to zostaw tak jak jest.

 

W swoim zakresie możesz sam o milimetr skręcić konwerter i zobaczyć czy jest poprawa lub podłączyć dekoder na innej antenie i upewnić się czy to nie wina dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczną sytuację jak meniu opisał wyżej. U fachowca miernik wskazał wynik lepszy niż dekoder. W deszczu kanały canal + family HD, tvn24hd ale kino hd odbierały bardzo źle albo wcale nie łapały sygnału. Przy dobrej pogodzie odbierają, ale wskażnik jakości i tak jest bardzo niski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Zauważyłam, że na niektórych programach np na TVN mam dzisiaj niski procent jakości sygnału na 1 antenie tylko 45%, a na drugiej antenie 71%. Z kolei na programie np nie HD mam jakość sygnału powyżej 70% na antenie 1 i 2.

Co może być nie tak? Ustawienie anteny, czy dekoder? Dziwne, że druga antena wskazuje dobrą jakość, a tylko z tą pierwszą jest problem. Na obraz nie narzekam, choć z 3 razy wystąpiło lekkie przecięcie przed chwilką .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie siła i jakoś w słoneczny dzień jest na 1 antenie 100 siła/70 jakość a na 2 antenie 100/82. Jak Jest pochmurnie to jest bardzo podobnie a jak pada deszcz tylko minimalnie spada. Nie przeszkadza to w oglądaniu, wszystkie kanały chodzą idealnie. Bez znaczenia czy HD czy SD. Antena to bodajże 80 lub 90. Nie przeszkadzają żadne drzewa. Choć najbliższe większe drzewa są w odległości ok 30 m. Wg. mnie wiele czynników wpływa na to czy kanały zacinają czy nie. Być może jest tak że jak pada deszcz i wieje wiatr jakieś drzewa zaczynają się mocno ruszać i wtedy zacina? Dlatego należy zwrócić uwagę na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest dość mocno pochmurno (Szczecin) ale bez deszczu, może ciutke kropił.

 

Czyli się nie przejmować?

Raczej się przejmuj,bo takie chmury jakie występują dziś w naszym regionie nie mają wpływu na sygnał,chyba,że ktoś ma coś z instalacją.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp do Anteny mam fatalny, bo 2 piętra wyżej i potrzebna jest wysoka drabina. Jak będzie przycinać, to zawołam monterów, którzy mi instalowali antenę kilka tygodni temu.

Dokładnie.Powinni na to dać gwarancję i wszelkie usterki powinni sami usunąć za free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cidik jak wiadomo ten dekoder blokuje jedno z wyjść obrazu (albo EURO albo HDMI) - i nie wynika to z uwarunkowań technicznych a technologicznych (HDCP) być może ograniczenie to nie dotyczy ekranu startowego :). A tak poza tym to - nawet gdybym się mylił to i tak warto spróbować - to nic nie kosztuje a może pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...