Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam. Od razu przejde dp rzeczy: posiadam mediaboxa+ i jak nagrywam coś to zdarza sie że mimo, że np film został nagrany w całości ( bo go oglądałem z dysku ) to np na drugi dzień już mi w pewnym momencie ucina ten film np w 80 minucie a nie w 90. PS dysk jest zajety w kilku procentach i nie na wszystkich nagraniach tak sie dzieje. Co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej o co innego mi chodziło bo nie nagrywam z epg tylko na bieżąco jak oglądam, a druga sprawa: da się sprawdzić na tym dekoderze jaka jest aktualna rozdzielczość nadawanego programu ? ( nie chodzi mi o to co jest ustawione) w technistacie było można sprawdzic sobie ile megabitów/s nadaje program i jego rozdziałke a tutaj sie dopatrzyc tego nie moge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wiecie o co biega ...

w zakladce moj komputer w laptopie ... widze pliki REC z czarnego dekoder ( mediabox ) te ktore sa nagrane na dysku dekodera ,

dekoder podlaczony do sieci LAN , laptop takze

 

 

ale niestety nie moge odtworzyc pliku zadnego w laptopie a plik to niby dlna-linksingle . zalacza sie WMP ale nic nie odpala ....

 

a juz myslalem ze na laptopie odtworze nagrania z dekodera po sieci :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi bo cały czas się zastanawiam i mam przedłużać umowę, czy brać ten dekoder mediaBOX czy lepiej zostać przy swoim Opticum Globo 9600 TS??? Dekoder czasami się zawiesza, wystarczy szybki restart. Za mediaBoxem chyba szybkość i stabilność przemawia, za Globo własna lista kanałów. Sam nie wiem co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cię stać na aktywację to bierz. Pamiętaj jednak wtedy,że kartę będziesz miał parowaną z dekiem i jak będziesz chciał kiedyś MR to po kablu bądź przez wifi i co za tym idzie,wydasz kolejnych kilka stówek na instalację i dodatkowo na aktywację. Teraz np.możesz kartę używać w dowolnym sprzęcie cyfry jak i tunkach z uniwersalnym czytnikiem. Jednym słowem WOLNOŚĆ i NIEUZALEŻNIENIE ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi bo cały czas się zastanawiam i mam przedłużać umowę, czy brać ten dekoder mediaBOX czy lepiej zostać przy swoim Opticum Globo 9600 TS??? Dekoder czasami się zawiesza, wystarczy szybki restart. Za mediaBoxem chyba szybkość i stabilność przemawia, za Globo własna lista kanałów. Sam nie wiem co zrobić.

Powiem Ci tak mediabox jest strasznym gów....., kanalow SD nie da sie na nim oglądac jest szybki nie zawiesza sie ale jakosc obrazu mierna ,ja mam ustawione w ulubionych 50 kanalow tylko i wylacznie HD i jest w miare ale i tak bez szalu i tego sie trzymam ,sd są nie do przyjecia pixeluloza na calego,zawsze mozesz zrobic swoja liste ulubionych na mediaboxie i pozamieniac je miejscami oprocz 2 pierwszych tvn i tvn7 nie da sie ich ruszyc ,reszte ustawiasz wedlug upodoban jedynym minusem ze kanaly zastaja przy swojej numeracji :cry: ale osobiscie jak masz dobry obraz nie bierz media...situ :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mediabox-a nie widzę jakiś różnic w obrazie między np. pace .. Ale np widzę na korzyść media między dekoderami dawnej nki.. Fakt jest szybki co do pikselozy na programach Sd z Astry niemieckich kanałach obraz lepszy jak na niektórych HD na z HB .. Moim zdaniem media jeden z lepszych dekoderów ze stajni ADB .. A reszta to rzecz gustu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację na media można by było dać dużo lepszy soft . Ten tuner potrafi sporo... I tak pewnie zostanie za kilka lat wydadzą nowy z tymi wadami jak w obecnym media..

Ale nka a obecnie nc nie zatrudniała i nie zatrudnia dobrych speców od softu.. Jedynie deczko lepszych od informatyków z cyfry..(dawnej )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad migracją i przesiadką z PACE na ten właśnie sprzęt - o którym mało wiem. jedyne na czym by mi zależało to aplikacja tvn player. czy jakoś sensownie to działa przez wi-fi na tym dekoderze? od razu mówię, że nie mam możliwości podłączenia netu przez kabel tylko przez wi-fi. mam nadzieję, że nie będzie z tym problemu...

 

druga sprawa to zauważalny brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem na kilku kanałach na PACE (C+Family 1 i 2, C+Film 1 i 2). zastanawiam się czy to wina dekodera czy nadawcy bo na oryginalnej ścieżce audio jest ok. pytanie do użytkowników MEDIABOX czy u was jest w porządku a może ja jestem przewrażliwiony i tylko mi przeszkadza ~1 sekunda różnicy w dodatku i tak lektor zagłusza dialogi.

 

trzecia sprawa to czy ten dekoder ma jakieś minusy względem PACE?

- wiem o sparowanej karcie ale to nie problem

- wiem o braku sygnału ze scart, więc jeśli chciałbym podejrzeć sobie telegazetę to muszę wstać z kanapy i coś włączyć ręcznie na panelu dekodera, prawda to? jeśli tak to faktycznie nieźle to wymyślili...

 

czy ma jeszcze jakiekolwiek poważniejsze minusy ten dekoder pod względem funkcjonalności do PACE (np. czy po naciśnięciu klawisza OK na pilocie nie wyświetla się lista kanałów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leonk1974:

 

dzięki za szybką odpowiedź, zmartwiłeś mnie z tym wi-fi, myślałem, że jednak nie potrzeba go podłączać kablem do netu... konsultant mówił co innego ale oni pewnie nic nie wiedzą... a powiedz mi, czy te Access Pointy dostępne w punktach nc+ też nie pomogą? podobno 100 zł to kosztuje...

 

jak działa tvn player? płynnie i w miarę ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...